Wykryto potencjalne szkodliwe oprogramowanie
#1
Siemka wszystkim. Mam do was prośbę. W prawym dolnym rogu na pasku w ikonce takiej flagi jest krzyżyk biały na czerwonym kółeczku. Gdy nacisnę, wyświetla się komunikat (wiadomośc jedna z trzech) - Wykryto potencjalne, szkodliwe oprogramowanie (Ważne)- gdy na to naklikam wyświetla się

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(trzeba pobrać obrazek)
Wiecie o co może chodzić?
Odpowiedz
#2
kliknij pokaż szczegóły i będzie widać co to jest i nie wrzucaj obrazków na hotfile jest tyle różnych hostingów nawet mamy swój własny

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
tak tylko ze ja sie na tym nie znam, to jedyna strona o której wiedziałam ale dzieki za link. No wlasnie bralam pokaz szczegoly i nic sie wlasciwie nie dowiedziałam -,- byla pokazana lokalizacja bodajze (juz nie pamietam, a komunikat zniknąl, ale znowu sie pojawi za jakis czas) wracajac do tej lokalizacji to nie ma takiego pliku ;/ na kompie
Odpowiedz
#4
Zainstaluj i zaktualizuj Malwarebytes Antimalware (bezpłatny, po polsku). Przeskanuj na szybko system. Jak coś wykryje, daj znać.
oo to MSE wykrył. To może być coś poważniejszego.
Odpowiedz
#5
Miałem podobny problem, jeśli to to samo to trudno ten wirus wyłapać, ale nic się nie martw. Używałem F-S AV 2009.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#6
hej, weszłam w "pokaż szczegóły" i się wyswietlilo to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Prosze pomozcie, ja nie mam zielonego pojecia o co chodzi ;(
Odpowiedz
#7
Po postach sądzę, że nie jesteś zbyt zaawansowanym użytkownikiem (jeżeli się mylę, oczywiście przepraszam).
Pobierz MS Security Essentials, to narzędzie proste do obsługi, a zarazem zapewniające znacznie większy poziom bezpieczeństwa niż Defender:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jest on darmowy, po instalacji będzie chciał aktualizować bazy wirusów, zatwierdź. Potem wykonaj pełne skanowanie systemu.
Jeżeli nic nie wykryje, będziemy kombinować dalej.
Odpowiedz
#8
tak tak masz racje, nie jestem zaawansowana :-) Dziekuje bardzo za link, juz instaluje.


Dodano: 09 lut 2011 12:45

lukasamd wiesz mam jeszcze jedno pytanie. Ten program zaleca usunięcie programów antywirusowych, czy to oznacza ze muszę usunąć Avire??:OOO
Odpowiedz
#9
Najlepiej jeżeli usuniesz.
Avira ma lepszą wykrywalność, ale nie jest dostępna polska wersja, która tutaj raczej jest sporym atutem.
Odpowiedz
#10
Aha, wiesz jednak pozostanę przy Avirze. W sumie nie mam problemów z jej opanowaniem. Zrobię nią skan i napisze Ci jaki bedzie rezultat.


Dodano: 09 lut 2011 15:49

Wiesz ja juz zrobilam skan Avira i nic nie wykryło. Jednak na pewno coś jest nie tak bo sie strasznie zacina. Nie wiem o co chodzi, bo do tej pory chodził naprawdę świetnie (dodam ze nie ma jeszczu roku ten komp).Ostatnio zaczeło się cos dziac, np dwa razy (podobno ściagnełam chociaz całkiem nieswiadomie) System Tool 2011 i Antivirus Net, usunęłam te programy i przezx pare dni był spokój. Teraz znowu się zaczeło Sad Ja juz nie mam siły do tego. Nie wiesz o co moze chodzic??
Odpowiedz
#11
Standardowo, daj logi z: OTL (2 pliki), RSIT i TDSSKiller i wklej je na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Odpowiedz
#12
jedyne co zrozumiałam to :standardowo, daj, wklej Smile
Odpowiedz
#13
masz zainstalowane na kompie 2 programy fake av
i dlategosię tak komp zachowuje
musisz zrobić to co kolega napisał, wtedy Ci pomożemy
przejrzyj forum jak nie wiesz jak to się robi , jest wszystko opisane.
np tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


/Poprawiłem pierwszy link - juz dziala /Creer
Odpowiedz
#14
jej, dziękuje ze próbujecie mi pomóc, ja postaram się Was zrozumieć. Więc tak, pierwszy link nie działał, weszłam na drugi i zrobiłam dokładnie tak jak było w poleceniach i rzeczywiście automatycznie otworzył się notatnik, a w nim jakis raport. Na pulpicie pojawiły się dwa pliki OTL i Extras ( więc tak jak miało być), ale nie wiem co mam robić dalej Sad Nie jestem niekumata, ale to dla mnie czarna magia. O co chodzi z tymi plikami RSIT i TDSSKiller ??
Odpowiedz
#15
ściągnij ten program

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ustaw skanowanie katalogu i wybierz dysk c

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


po skanowaniu usuwasz tylko to czego jesteś pewna ze to virusjak nie będziesz wiedziała czy usunąć to wstaw obrazek z wynikami skanu
Odpowiedz
#16
ale przeciez mam avire i skanowałam i nic nie wykryło Sad
Odpowiedz
#17
ale ten program wykrywa o wiele więcej niż avira
jego działanie opiera się na białych i czarnych listach plików które znajdują się na serwerach Symanteca w ten sposób jest w stanie wykrywać nawet to czego nie ma w bazach antywirusa może wykryć nawet plik który powstał przed chwilą z tym ze z programu trzeba korzystać umiejętnie bo może wskazać jako szkodliwy zdrowy plik
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości