SafeGroup

Pełna wersja: Bootowanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie tak dawno temu zainstalowałem nowego windowsa na starym [nic mi nie chciało się bootować po zabawach z instalowaniem linuxa lol]następnie pokopiowałem potrzebne pliki na odzielną partycję i skasowałem folder windows.old, windows ''padł'' [może dlatego bo głupi zastapiłem pliki ze starego wina w nowym? nie wiemWink

Eugeniusz

Yyy ale o co kaman? Bo ja nic nie zrozumiałem...
chyba chodziło mu o to,że ma jeden system [odzyskany windows]a podczas włączanie kompa pojawia mu się menu wyboru systemu i nie wie jak to wyłączyć. heh trochę dziwne.

Eugeniusz

Sam sobie odpowiadasz w trzeciej osobie?? Nie wiem o co chodzi...
Chyba o to mu chodzi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


shinjiru naucz się pisać z sensem bo to co wyskrobałeś trudno zrozumieć...
ja napisałem dobrze, tylko nie używając słowa rozruch, bez przesady,ale tu nie ma nic do ''rozumienia'' wszystko jest jasne....Wall nie wiem, jak ktoś ''zrozumie'' o co biega to proszę o pomoc... nie chcę pisać po raz enty o co mi chodzi, chociaż.... wszystko jest dokładnie napisane,a problem jest brany chyba przeze mnie ''na siłę''. Po prostu nie widzę sensu w wyświetlaniu mi się tego menu WYBORU SYSTEMU podczas gdy mam tylko jeden system operacyjny na netbooku [hej, to akurat powinno być jasne? bez przesady...]Chociaż może zastanówmy się nad problemem CZYM JEST menu wyboru systemu? więc podczas włączania komputera gdy zdaje się bootloader zaczyna rozruch [tak?]pojawia się taki czarny ekranik na którym wyświetlane są systemy operacyjne do wyboru z tych aktualnie zainstalowanych. Mi się ten ekranik pojawia chociaż mam jeden system. I chcę to menu wyłączyć, bo nie jest mi potrzebne... byle nie wnikać do rejestru wolałbym by ktoś mi pomógł się z tym uporać za pomocą tego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

bo nie za bardzo chcę grzebać by czegoś sobie nie z chrzanić [serio nie wiem jak to jaśniej przedstawić nie używając ''fachowego'' słownictwa lol więc z góry przepraszam]
gdyby to co napisałeś w pierwszym poście było jasne to nikt nie zadawał by pytań.
moja sugestia:
a) napisz jaką wersję windowsa miałeś i jaką masz obecnie
b) zrobiłeś upgrade czy zainstalowałeś sobie po prostu drugiego windowsa obok na tej samej partycji?
c) co z linuksem? został na dysku czy go wyrzuciłeś?

P.S. możesz zawsze napisać krok po kroku co zrobiłeś - z tego co pamiętam to nikt tu nie wróży z fusów.
Starczyło napisać coś w formie:

Cytat: Mam problem z menu wyboru systemu operacyjnego podczas bootowania chociaż mam 1 system i chciałbym to wyłączyć


A nie rozpisywać się i to w sposób który utrudnia zrozumienie treści przekazu Wink

Co do EasyBCD:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]