SafeGroup

Pełna wersja: Pomóżcie zidentyfikować i usunąć
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć. Jestem nowicjuszką, jesli chodzi o kwestie identyfikowania i usuwania zlosliwego oprogramowania, dlatego bede wdzieczna za wasza pomoc i wiedze w ww.temacie. Na moim pc zadomowil sie jakis wir-nie wiem co to dokladnie moze byc, poniewaz avast nie wykryl zadnego zagrozenia (jedyne ostrzezenie, to ze nie mogl zeskanowac pliku C:\\WINDOWS\winstart.bat-niedostepny), wszelkie skanery online równiez nic nie pokazaly.Wirus pojawia sie od czasu do czasu, co chyba jest dziwne-towarzyszy temu pojawianie sie samoistnie piszacej sie litery ssssssss (w duzym zwielokrotnieniu) np. przy odpaleniu gg lub przez iexplorer googla, czasami podswietlaja sie na przemian ikony na pulpicie lub w trakcie pisania tekstu do wyrazow wskakuje wspomniane "s".Nie mam pojecia co to moze byc-myslalam, ze to rundl32.exe, ale otwierajac menedzera nie widze takiego procesu, nie widze tez nic innego co byloby podejrzane-dziwi mnie tez to, ze to ssss czasami sie pojawia, a czasmi wszystko zachowuje sie ok.Zauwazylam, ze takie "zachowanie" znika po jakimkolwiek zeskanowaniu online, ale pozniej problem powraca.Licze na jakakolwiek pomoc, bo sama niestety nic juz nie wymysle.Dziekuje Smile
Skan Hitman Pro + MBAM polecam - Hitmana nie trzeba nawet instalować po prostu uruchamiasz i skanujesz - jeżeli wykryje tylko pliki cookie to zakończ program ponieważ jak naciśniesz Dalej to aktywuje się licencja a przy plikach cookie jest to nieopłacalne (skan jest darmowy ale przy usuwaniu uruchomi się licencja 30 dniowa) - a przy MBAM musisz go zainstalować i zaktualizować (wyskoczy monit o okres próbny - zignoruj ponieważ wersja darmowa służy do skanowania i usuwania - wersja płatna działa w czasie rzeczywistym ale nam chodzi tylko o skan) Wink
Ok. Dzieki, zaraz spróbuje zeskanowac i zobaczymy jakie beda efekty Wink....No i efekt:nie znaleziono zagrożeń i efektowne ssss tez juz sie nie pojawia, ale zapewne do czasu.Dzieki za pomoc-odezwe sie jak to znowu wroci.Intryguje mnie z czym mam do czynienia, skoro nic go nie wykrywa i wirus pojawia sie kiedy chce...
Hm... A jesteś pewna, że nie zalana została klawiatura ? Smile
HeheLol Szkoda w sumie, ze to nie problem zalanej klawiatury.Niestety, to nie mialo miejsca. Poki co wszytko dziala sprawnie, ale wczoraj tez tak bylo, a pozniej po kilku godzinach pracy znowu tajemnicze ssss zaczelo szalec. Mialam juz kiedys cos takiego i nie wiem czy nie bylo to powiazane z zagniezdzeniem sie rundl32.exe, ale tutaj niczego takiego nie zauwazylam. Poczekamy, zobaczymy.
Bo to nie wirus tylko wirussss.
Jeżeli zanika po skanie, to zainstaluj tuż po skanie, SpySheltera

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A tak dla sprawdzenia podepnij inną klawiaturę.
Podrzuć może raport ze skanowania i log z narzędzia

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
asg, poco tu spyshelter?
marina81 napisał(a):towarzyszy temu pojawianie sie samoistnie piszacej sie litery ssssssss (w duzym zwielokrotnieniu) np. przy odpaleniu gg

SpyShelter:
Anti KeyLogging: Protects your system from KeyLoggers.
AntiGetText:
Protects your system from text capture using the gettext function.
System Protection:
Protects sensitive areas of your system from malicious applications.
Anti Kernel Mode Logger: (Not available on x64)
Protects your system from advanced kernel mode keyloggers.
AntiNetworkSpy:
Protects your system from SSL/HTTP/HTTPS/POP/SMTP/FTP loggers

Mimo wszystko - obstawiam klawiaturę
asg ma rację Wink Kiedy pojawi sie komunikat, to plik najlepiej przeskanowac na virustotal.com
Myslalam, ze sie pozbylam problemu, ale dzis znowu zbuntowane ssss nie pozwolilo na swobodna komunikacje.Asg, dzieki za rade, zainstalowalam spyshelter-wlasnie cos sie skanuje i wpisuje na biale/czarne listy. To dziwne, ale za kazdym razem jak skanuje czymkolwiek to to sss znika. Kamil10506, niestety na virustotal.com chyba trzeba wskazac konkretny, podejrzany plik (jesli sie nie myle) a w tym przypadku zadne skanowanie nie wskazuje niczego podejrzanego, a ja sama nie mam bladego pojecia co to moze byc.Serafin, to o czym piszesz byloby pewnie bardzo pomocnym, ale niestety nie mam pojecia jak sie do tego zabrac Smile
a jaki plik chcial wstrzyknac kod i gdzie?
Jak MBAM nic nie wykrył na pełnym skanie to w 95% nic nie ma Grin
Jak chce ci się bawić w dalsze "drążenie tematu" to ściąg np. najnowsze/aktualne np. Dr.Web CureIt i "przeleć" systemCool
marina81 napisał(a):Serafin, to o czym piszesz byloby pewnie bardzo pomocnym, ale niestety nie mam pojecia jak sie do tego zabrac

tu masz instrukcje ( dał Ci ją w linku w swoim poście)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A nie masz możliwości podpięcia na próbę innej klawiatury?
Dalsze skanowanie cudami raczej nic nie da. Jeśli już, to w trybie awaryjnym albo z płyty bootowalnej (przed uruchomieniem Windows)
asg napisał(a):Dalsze skanowanie cudami raczej nic nie da. Jeśli już, to w trybie awaryjnym albo z płyty bootowalnej (przed uruchomieniem Windows)


Można i tak. Wypiąć dysk z kompa/lapa i przeskanować czymś konkretnym na stacjonarce (tzw. offline).

Jak nie to jakaś płytka bootowalna na macierzystym lapie/kompie.


Dodano: czwartek, 4 sierpnia 2011, 10:08

asg napisał(a):raczej nic nie da

W bezpieczeństwie, nie ma czekoś takiego w skanie, że raczej. A nóż/widelec coś wykryje i forumowiczka będzie zabezpieczona i pewna siebieWink
Asg dzięki Facepalm Oczywiscie, uruchomilam triala Hitmana (skan nic nie wykazal).Na razie nic sie odpukac nie dzieje.Jak znowu jutrwo mi wyskoczy to ssss, pobawie sie z raportem. Niestety, nie mam mozliwosci podlaczenia innej klawiaturwy i odpalania z plyty, ze o pomocy ze stacjonarnego juz nie wspomne. To jakas masakra.Moze faktycznie to cos z klawiatura, skoro zaden skaner nic nie pokazuje.Nie wiem tylko o co moze chodzic-nie zalalam jej niczym-to na pewno.Dziekuje wszystkim za pomoc.
A jest możliwość, że to ine Ty zalałaś, tylko komuś kapnęło i się nie przyznał? Suspicious

Apocalypse

A masz możliwość sprawdzenia innej klawiatury?
Ja bym jeszcze sprawdził złącze klawiatury przy komputerze. Lubi się delikatnie wypinać i wtedy mogą się robić takie krzaki. Można spróbować mocniej docisnąć.
Mateusxzz-nikogo nie podejrzewam, zazwyczaj to ja pije kawe, ale nie zdarzylo mi sie nic rozlac (jeszcze). Chyba, ze ktos kto korzystal z netu, faktycznie zrobil to nieumyslnie i sie nie przyznal...X26-niestety nie mam zadnej zapasowej klawiatury, zeby ja podpiac do laptopa-zaczekam i poobserwuje, moze to faktycznie wina jakiegos goscia, ktory cos mi tu wylal na klawiature i zapomnial o tym powiedziec. Cos moze w tym byc, bo jak wczoraj pisalam post, to zaczely wyskakiwac literki w (czyli cos w sasiedztwie s, co mogloby wskazywac na ewentualne "zalanie"tego obszaru klawiatury).Dzieki jeszcze raz wszystkim za wsparcie Wink

Apocalypse

Mogą być jeszcze uszkodzone styki na klawiszach.
Stron: 1 2