SafeGroup

Pełna wersja: Lekki zestaw
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
XP:



bankowość, ogólnie:

Witam Panowie, potrzebuję złożyć jak najlżejszy zestaw, w wersji bezpłatnej. Na obecną chwilę mam PC Tools firewall, MSE, Sanboxie, porty zamknięte WWDC. Przeglądarka wsparta NoScript, Adblock i Ghostery. Z racji tego że korzystam z internetu "mobilnego" odpadają programy w chmurze. Z Firefoxa korzystam tylko i wyłącznie z poziomu piaskownicy pomijając aktualizację. Rozważam również jeszcze jedną opcje Kiero 2.15 + MSE + Sanboxie. Ewentualnie coś innego o czym jeszcze nie wiem.

Pytanie dodatkoweSmile, na VirusTotal spolszczenie do Malware Defender jest wykrywane przez Comodo jako malware, FP ?.

ktośtam

Szczerze mówiąc, to nie zmieniałbym nic w Twoim zestawie poza firewallem - tu poleciłbym Online Armor Free.
I jeżeli jeszcze nie używasz, to proponuję jakiś skaner na żądanie: MBAM, EAM/EEK.
Co powiesz na taki zestaw:

avast! Free Antivirus 7.0.1426 + Online Armor Free 5.5.0.1557 + Zemana AntiLogger 1.9.2.941* + AVG LinkScanner 2012 12.0 Build 1913a4770

* Promo na Zemane:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

galactico - zestaw ma być lekki, a OA lekki nie jest na pewno, czasami też spowalnia internet, tak samo AVG LinkScanner

Ja uważam tak, jak Ktośtam, zabezpieczenie, które aktualnie masz jest dobre. Myślę, że nie warto zmieniać zaporę na Kerio. PC Tools jest lekki i skuteczny.

Co do spolszczenia - jeśli tylko Comodo wykrywa zagrożenie, to jest to FP.
kamil10506 napisał(a):galactico - zestaw ma być lekki, a OA lekki nie jest na pewno, czasami też spowalnia internet, tak samo AVG LinkScanner

Ja uważam tak, jak Ktośtam, zabezpieczenie, które aktualnie masz jest dobre. Myślę, że nie warto zmieniać zaporę na Kerio. PC Tools jest lekki i skuteczny.

Co do spolszczenia - jeśli tylko Comodo wykrywa zagrożenie, to jest to FP.


Bez urazy, ale lekkość zestawu to pojęcie względne. Ja mam na laptopie Intel Core i7 i 4 GB Ramu. Dla takiego komputera wszystko jest lekkie. lordzik nie napisał, jaki ma komputer. Może taki jak ja? Może.
Nie ma znaczenia jaki masz procesor, jak soft ciężki zawsze będzie opóźnienie .
facecik napisał(a):Nie ma znaczenia jaki masz procesor, jak soft ciężki zawsze będzie opóźnienie .


Być może, ale większość użytkowników twierdzi ,że Bitdefender muli. A jakoś nie tego nie czuje. Jako ciekawostkę dodam , że na próbę zainstalowałem na słabszej maszynie i faktycznie komp chodził jak żółw.
To normalne, wszak szybszy procesor = mniejsze opóźnienie , ale jak wyżej napisałem , zawsze jest to widoczne gołym okiem , niezależnie jaki sprzęt.
Z informacjiw pierwszym poście, większość aplikacji bym tak zostawił po za jedna zmianą. Jeśli system to xp to zamiast mse wybrałbym avasta free.
To ma być zestaw na Samsung N150, gdzie zamiast 1g ram-u jest 2, zamiast startowej 7 jest XP, i HDD ma 250 GB. Dlatego zależy mi na lekkości (mój błąd że nie podałem na coSmile ). Jeżeli chodzi o antywirusa to potrzebny jest mi dla lepszego samopoczucia. Jak pisałem z internetu korzystam tylko i wyłącznie z poziomu Sanboxie. Tak w zasadzie zastanawiałem się nad samym firewallem i Sanboxie. Skaner na żądanie MBAM, Hitman. Panda USB, więc wydaje mi się że zabezpieczyłem się dobrze. Pytanie o Kiero 2.15 było stąd że jest to tylko firewall.

Uff... mam nadzieję, że w miarę jasno wyjaśniłem swój pt. widzenia.
Zaktualizuj Firefoxa. Wersja 8.0.1 ma już za sobą swoje czasy. avast! ma chmurę, a autor prosił, żeby jej nie było (mimo tego, że można ją wyłączyć, jednak mniejsze bezpieczeństwo). Odnoście AVG LinkScanner - po co? Działa cały czas tle i zabiera zasoby. Niepotrzebnie. Już lepszy jest WOT.
Flash999 napisał(a):Zaktualizuj Firefoxa. Wersja 8.0.1 ma już za sobą swoje czasy. avast! ma chmurę, a autor prosił, żeby jej nie było (mimo tego, że można ją wyłączyć, jednak mniejsze bezpieczeństwo). Odnoście AVG LinkScanner - po co? Działa cały czas tle i zabiera zasoby. Niepotrzebnie. Już lepszy jest WOT.


Kiedyś się przejechałem na WOT.
firefox 8.... to najgorsza chyba seria z całego przyspieszonego cyklu...tak jak wyżej tez zamiast avg to uzyc dodatku wot lub ewentualnie (tylko dodatku) bitdefendera trafic light i sprawdzić jak się będzie zachowywać.
bardok206 napisał(a):firefox 8.... to najgorsza chyba seria z całego przyspieszonego cyklu...tak jak wyżej tez zamiast avg to uzyc dodatku wot lub ewentualnie (tylko dodatku) bitdefendera trafic light i sprawdzić jak się będzie zachowywać.


Też tak uważam. Bitdefendera Trafic Light jest chyba skuteczniejsze od WOT iAVG Link Skanera. Dobra propozycja.Smile
Ludzi jest wiele i tak samo wiele specjalnych przypadków. Zapewne na AVG LS, BD TL, WOT, WebRep,... przejechało się wiele osób. WOTa oceny są tworzone przez internautów, więc różnie z tym bywa.
Flash999 napisał(a):Ludzi jest wiele i tak samo wiele specjalnych przypadków. Zapewne na AVG LS, BD TL, WOT, WebRep,... przejechało się wiele osób. WOTa oceny są tworzone przez internautów, więc różnie z tym bywa.


Akurat o WebRep, to złego słowa nie mogę powiedzieć.
Na każdym dodatku ktoś się przejechał.
Firefox 8 to w pracy, a tu to nie jaSmile. W domu 11. WOT mam zainstalowany, mocno się nim nie sugeruję. Jeżeli chodzi o Avast kontra MSE to w MSE urzeka mnie jego wizualna prostota.

Dziękuje za wszelką pomocSmile. Zostanę przy swoim zestawie, chyba że trafię kiedyś napromocję LooknStop. Kiero jak rozumiem nie warto.

Jak można pozbyć się tej niebieskiej "ramki" ? :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lordzik napisał(a):Firefox 8 to w pracy, a tu to nie jaSmile. W domu 11. WOT mam zainstalowany, mocno się nim nie sugeruję. Jeżeli chodzi o Avast kontra MSE to w MSE urzeka mnie jego wizualna prostota.

Dziękuje za wszelką pomocSmile. Zostanę przy swoim zestawie, chyba że trafię kiedyś napromocję LooknStop. Kiero jak rozumiem nie warto.

Jak można pozbyć się tej niebieskiej "ramki" ? :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Jakiej ramki?
Strona startowa programu Mozilla Firefox, na samej górze przeglądarki, da się to jakoś zlikwidować ?
Stron: 1 2