SafeGroup

Pełna wersja: OA premium prawdopodobnie zrywa polączenie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć, mam problem z Online Armor Premium. Często zrywa mi polączenie to znaczy np: gdy chcę wejsć na Waszą stronkę wyskakuje info:'''' Firefox can''t find the server at forum.safegroup.pl.''''. Jednak gdy odświężę stronę wczytuje się poprawnie. Na innym forum dowiedzialem się, że problem może powodować wlaśnie mój firewall:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Czy to coś z przeglądarką? (FF 15a1 NIghtly). Grzebalem trochę w ustawieniach ale ustawilem tylko to co bylo tutaj nic więcej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Czy może jednak źle skonfigurowalem Online Armor?

Eugeniusz

A jak wyłączysz zaporę w OA Premium to problem istnieje? Dodaj pozostałe programy zabezpieczające do listy wykluczeń (Options->Exclusions) w OA i vice versa.
Jak z innymi przeglądarkami?
Eugeniusz napisał(a):A jak wyłączysz zaporę w OA Premium to problem istnieje?

Czy to nie będzie zbyt niebezpieczne?
Eugeniusz napisał(a):Jak z innymi przeglądarkami?

IE 9 również przerywa czasami.
Sprawdź czy:
- masz wyłączony zaporę systemową
- w samym OA przeglądarki nie mają narzuconych zbyt dużych restrykcji, sekcje Programs i Firewall
Wyłącz oczywiście tylko na chwilkę tą zaporę, trzeba sprawdzić czy to na pewno OA to powoduje.

byku81

Spróbuj przełączyc w tryb nauki i zobacz czy dalej masz problem
bit blokujesz dla Firefoxa i IE9 połączenia lokalne loopback, sprawdź w regułach firewalla czy nie masz zablokowane porty podaję dla przykładu: 58173, 57733, 49152 - są to porty z wysokimi liczbami mówiąc najprościej Wink
Ambient móglbyś dokladniej? Mówiąc sprawdź w regulach masz na myśli OA>>Firewall>>Rules>>Ports? OA Premium mam od niedawna i trochę się w nim gubię. I szczerze powiedziawszy od niedawna mam w/w problem.
Dokładnie, zakładka ports Smile
Nie zauważyłem, żeby firewall blokował te porty. Jednak problem występuje nadal. No chyba, że coś przeoczyłem...

: W tej chwili moim jedynym zabezpieczeniem jest OAP i FF z kilkoma dodatkami.

Eugeniusz

Eugeniusz napisał(a):A jak wyłączysz zaporę w OA Premium to problem istnieje? Dodaj pozostałe programy zabezpieczające do listy wykluczeń (Options->Exclusions) w OA i vice versa.
Jak z innymi przeglądarkami?
Flash999 napisał(a):Wyłącz oczywiście tylko na chwilkę tą zaporę, trzeba sprawdzić czy to na pewno OA to powoduje.


Poza tym włącz tryb zaawansowany w OA (kliknij PPM na ikonę OA i wybierz Advanced mode), potem przejdź tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zaznacz enable logging (blocked events). Wywołaj kilka takich błędów, potem kliknij PPM na ikonę OA i wybierz Firewall log. Otworzy się okno z dziennikiem zapory. Skopiuj wszystko i wklej na wklej.org. Link do wklejki podaj na forum.

//A masz jakieś zewnętrzne serwery DNS?
bit jak możesz to dla pewności wrzuć jeszcze screena z zakładki ports firewalla.

Konto usunięte

Wrzuciłem sobie OA i... mam identyczny problem.
W logach u mnie nic nie ma, są problemy z ładowaniem bardzo wielu stron - wp, onet, interia, dp, quake live (podczas samej gry jeżeli już się uda załadować jest ok), mybboard. Nie ma raczej jakiś sensownych powodów, aby je blokować.
DNSy Nortona, przywrócę TPskowskie i sprawdzę, czy nadal będzie to występować.


Dodano: 08 maja 2012, 16:46

Po zmianie DNSów z Nortonowskich na dostawcy nagle wszystko zaczęło grać.
Dziwne... bez OA było ok, więc to raczej jakiś konflikt.

Eugeniusz

Sprawdzę u siebie i jak coś to zgłoszę jako błąd.


Dodano: 08 maja 2012, 17:25

Niestety ale u mnie wszystko jest w porządku.
Proponuję wykonać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

włączyć w Options->Firewall Enable logging, all activity i additional debug info, wywołać kilka takich błędów i udostępnić mi spakowane dzienniki. Poślę do Emsisoftu.
lukasamd napisał(a):Po zmianie DNSów z Nortonowskich na dostawcy nagle wszystko zaczęło grać.
Dziwne... bez OA było ok, więc to raczej jakiś konflikt.


Mam Norton ConnectSafe (DNS) oraz Online Armor Premium i wszystko działa prawidłowo.

Konto usunięte

No to nie wiem, w każdym bądź razie u mnie dopiero po wyłączeniu tych DNSów OA zaczął pracować normalnie.
Wróciłem jednak do Nortona, bo z włączonymi innymi modułami niż firewall nie jest to lekki program.
Hmm u mnie także po zmianie dns''ów nortona na inne załatwiło sprawę, przynajmniej narazie.

Eugeniusz

Szkoda że nie macie logów debugowania Sad.
Bit, jeśli masz jakieś pytania lub sugestie odnośnie OA, pisz tutaj lub w polskim kąciku na support.emsisoft.com