SafeGroup

Pełna wersja: Co do aktualizacji sterowników sprzętu?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć...chciałbym zaktualizować sterowniki do laptopa, a nie robiłem tego z 4 lata...w ogóle chyba nie robiłem, bo jakoś nie pamiętam...hmmm...
Znalazłem dwa darmowe programy i chyba obydwa wymagają stworzenia konta u producenta - SlimDrivers i DriverMax. Ktoś ma może uwagi do programu, jakieś opinie...a może sugestie odnośnie jakiegoś innego softu za free?
Nie polecam kiedyś maile styczność z takim programem to wyszukał stare stery najlepsza metoda to ręcznie wyszukać najnowsze stery.Polecam program Everest Home Edition w nim w dziale sprzet znajdziesz nazwy poszczególnych podzespołów potem w gogle znajdziesz najnowsze stery do nich.
Ja używałem i używam slimdrviers. Nie najgorszy, a założenie konta jest (było przynajmniej) z poziomu gui programu i zajmowało 3 sekundy. Potem już bez żadnych problemów można używać. Nigdy nie doprowadził mi do bsod''u. Z wykrywalnością bywało różnie, ale bywały przypadki że znajdował bardziej egzotyczne sterowniki których inne programy nie znajdowały.
DriverMax ma dość duże ograniczenia (chyba teraz można pobrać max. 1 sterowniki dziennie).
Jedynym tego typu programem który rekomenduje jest Driver Magician używałem po za lipnymi sterami do myszki i klawy było ok Smile
Natomiast programów Slim(xxx) nie lubię ich cleaner jest beznadziejny:crazy: DriverMax nie testowałem.
OK...dzięki za dotychczasowe uwagi...najbardziej się obawiam, że sterowniki mogą być z bardzo egzotycznych lokalizacji...czytałem, że z tym pochodzeniem bywa właśnie rożnieNone
Ja polecam Slim Drivers i Driver Identifier. Sprawdzone na 2 komputerach. Oczywiście u każdego może być różnie.
W moim przypadku to na prawdę zależało od sprzętu. Kiedyś miałem do czynienia z takim lapem, że za cholerę nie mogłem znaleźć oficjalnej strony producenta żeby pobrać sterowniki - a taką metodą preferuję. Skorzystałem wtedy z jakiegoś programu do pobierania sterowników (na pewno nie był to żaden slim xxxze względu na jego niedawne wejście na rynek) i po pierwsze sterowniki pobierały się z krytyczną prędkością... 20 MB pobierało się około 2-3 godzin, a po drugie... Pobrane pliki nie zgadzały się z wersją systemu lub sprzętem Sad

Reasumując, nie preferuję automatów i każdy sterownik pobieram ze strony producenta komputera lub producenta danego podzespołu. Nie zawsze jest to możliwe i to wg mnie bolączka.

PS. Nie korzystałem z nowszych programów do aktualizacji sterowników, ale jak się domyślam cały proces jest lepiej rozwiązany więc nie chce nikomu obrzydzać takiego oprogramowania.
Co do Driver Magician to dla mnie to badziew, miałem pełną wersję z KS i podczas pobierania sterowników program AV wykrywał mi wirusa, zdarzyło się to dwa razy. Teraz używam Uniblue DriverScanner 2012 i nie mam problemów.

Licencję na program można zdobyć na stronie promocyjnej, a więcej na ten temat tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Polecam DriverEasy, DriverMagician, DriverScanner Smile
Programy Uniblue to Potentially Unwanted Application raczej bym nie polecał
zord napisał(a):Programy Uniblue to Potentially Unwanted Application raczej bym nie polecał


Ja tam nie narzekam, syfu żadnego jeszcze mi nie pobrał, a używam go półtora roku i nie miałem z nim żadnego problemu.
zord napisał(a):Programy Uniblue to Potentially Unwanted Application raczej bym nie polecał

ja również mam podobne zdanie jak zord jeśli chodiz o uniblue.
Slim drivers używam przynajmniej od 2 lat więc nie jest to jakiś nowy program. Nic na mi do tej pory nie zepsuł, a testowałem na wielu kompach.

Dusiek

Tak samo jak ELWIS1 polecam Slim Drivers & Driver Identifier .
Mogę potwierdzić skuteczność SlimDrivers. Jest to program, którego używałem już wiele razy na różnych komputerach razem z Driver Sweeper, który czyści system z pozostałości po starych sterownikach. Nie używam ich stale, tylko instaluję wtedy, gdy są potrzebne, a po wykonaniu zadania usuwam. Jedyne problemy jakie miałem dotyczyły sterowników do drukarek HP.
Ja jak kolega Sorgi nie polecam tego typu programów, przeważnie pomimo tego że są w systemie najnowsze sterowniki, krzyczą że są nieaktualne sterowniki. Zwykłe naciąganie klientów. Jeżeli nie wiesz jakie masz ściągnąć, uruchamiasz Everesta i wszystko jasne, z tego co pamiętam to nawet masz tam bezpośrednie linki do stron producenta.
Dobry aktualizator sterowników powinien dać nam możliwość podglądu co do wersji sterownika, strony producenta itp.odradzam automaty.
Kiedyś takie możliwośći dawał DriverMax ale nowsze wersje to już nie to, a wersja darmowa znacznie zmniejsza prędkość pobierania.
Sam używam supersterownika jest płatny.