Co do aktualizacji sterowników sprzętu?
#1
Cześć...chciałbym zaktualizować sterowniki do laptopa, a nie robiłem tego z 4 lata...w ogóle chyba nie robiłem, bo jakoś nie pamiętam...hmmm...
Znalazłem dwa darmowe programy i chyba obydwa wymagają stworzenia konta u producenta - SlimDrivers i DriverMax. Ktoś ma może uwagi do programu, jakieś opinie...a może sugestie odnośnie jakiegoś innego softu za free?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Nie polecam kiedyś maile styczność z takim programem to wyszukał stare stery najlepsza metoda to ręcznie wyszukać najnowsze stery.Polecam program Everest Home Edition w nim w dziale sprzet znajdziesz nazwy poszczególnych podzespołów potem w gogle znajdziesz najnowsze stery do nich.
Odpowiedz
#3
Ja używałem i używam slimdrviers. Nie najgorszy, a założenie konta jest (było przynajmniej) z poziomu gui programu i zajmowało 3 sekundy. Potem już bez żadnych problemów można używać. Nigdy nie doprowadził mi do bsod''u. Z wykrywalnością bywało różnie, ale bywały przypadki że znajdował bardziej egzotyczne sterowniki których inne programy nie znajdowały.
DriverMax ma dość duże ograniczenia (chyba teraz można pobrać max. 1 sterowniki dziennie).
Odpowiedz
#4
Jedynym tego typu programem który rekomenduje jest Driver Magician używałem po za lipnymi sterami do myszki i klawy było ok Smile
Natomiast programów Slim(xxx) nie lubię ich cleaner jest beznadziejny:crazy: DriverMax nie testowałem.
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#5
OK...dzięki za dotychczasowe uwagi...najbardziej się obawiam, że sterowniki mogą być z bardzo egzotycznych lokalizacji...czytałem, że z tym pochodzeniem bywa właśnie rożnieNone
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Ja polecam Slim Drivers i Driver Identifier. Sprawdzone na 2 komputerach. Oczywiście u każdego może być różnie.
Odpowiedz
#7
W moim przypadku to na prawdę zależało od sprzętu. Kiedyś miałem do czynienia z takim lapem, że za cholerę nie mogłem znaleźć oficjalnej strony producenta żeby pobrać sterowniki - a taką metodą preferuję. Skorzystałem wtedy z jakiegoś programu do pobierania sterowników (na pewno nie był to żaden slim xxxze względu na jego niedawne wejście na rynek) i po pierwsze sterowniki pobierały się z krytyczną prędkością... 20 MB pobierało się około 2-3 godzin, a po drugie... Pobrane pliki nie zgadzały się z wersją systemu lub sprzętem Sad

Reasumując, nie preferuję automatów i każdy sterownik pobieram ze strony producenta komputera lub producenta danego podzespołu. Nie zawsze jest to możliwe i to wg mnie bolączka.

PS. Nie korzystałem z nowszych programów do aktualizacji sterowników, ale jak się domyślam cały proces jest lepiej rozwiązany więc nie chce nikomu obrzydzać takiego oprogramowania.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#8
Co do Driver Magician to dla mnie to badziew, miałem pełną wersję z KS i podczas pobierania sterowników program AV wykrywał mi wirusa, zdarzyło się to dwa razy. Teraz używam Uniblue DriverScanner 2012 i nie mam problemów.

Licencję na program można zdobyć na stronie promocyjnej, a więcej na ten temat tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Polecam DriverEasy, DriverMagician, DriverScanner Smile
Odpowiedz
#10
Programy Uniblue to Potentially Unwanted Application raczej bym nie polecał
Odpowiedz
#11
zord napisał(a):Programy Uniblue to Potentially Unwanted Application raczej bym nie polecał


Ja tam nie narzekam, syfu żadnego jeszcze mi nie pobrał, a używam go półtora roku i nie miałem z nim żadnego problemu.
Odpowiedz
#12
zord napisał(a):Programy Uniblue to Potentially Unwanted Application raczej bym nie polecał

ja również mam podobne zdanie jak zord jeśli chodiz o uniblue.
Slim drivers używam przynajmniej od 2 lat więc nie jest to jakiś nowy program. Nic na mi do tej pory nie zepsuł, a testowałem na wielu kompach.
Odpowiedz
#13
Tak samo jak ELWIS1 polecam Slim Drivers & Driver Identifier .
Odpowiedz
#14
Mogę potwierdzić skuteczność SlimDrivers. Jest to program, którego używałem już wiele razy na różnych komputerach razem z Driver Sweeper, który czyści system z pozostałości po starych sterownikach. Nie używam ich stale, tylko instaluję wtedy, gdy są potrzebne, a po wykonaniu zadania usuwam. Jedyne problemy jakie miałem dotyczyły sterowników do drukarek HP.
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#15
Ja jak kolega Sorgi nie polecam tego typu programów, przeważnie pomimo tego że są w systemie najnowsze sterowniki, krzyczą że są nieaktualne sterowniki. Zwykłe naciąganie klientów. Jeżeli nie wiesz jakie masz ściągnąć, uruchamiasz Everesta i wszystko jasne, z tego co pamiętam to nawet masz tam bezpośrednie linki do stron producenta.
Odpowiedz
#16
Dobry aktualizator sterowników powinien dać nam możliwość podglądu co do wersji sterownika, strony producenta itp.odradzam automaty.
Kiedyś takie możliwośći dawał DriverMax ale nowsze wersje to już nie to, a wersja darmowa znacznie zmniejsza prędkość pobierania.
Sam używam supersterownika jest płatny.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości