SafeGroup

Pełna wersja: LnS, MD, SD - czy są nadal rozwijane?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam i od razu przejdę do rzeczy...
Czy Look''n''Stop Firewall.. Malware Defender.. i Shadow Defender jest rozwijany?
Słyszałem że człowiek który pracował i rozwijał SD zniknął... czy coś wiadomo co sie stanie dalej z tym programem?
Interesuje mnie też czy firma 360.cn cokolwiek chce robić dalej z MD? Tak samo LnS?
SD nie jest rozwijany...nikt nie wie, czy będzie.
L''n''S chwilowo jakby zamarł, ale nie ma chyba oficjalnie informacji, że coś złego się dzieje.
MD...nowy właściciel w styczniu tego roku wypuścił ostatnią aktualizację...jak na HIPS nie jest tragicznie Smile
Dzięki za odpowiedź.
Mam nadzieje że w końcu 360.cn zmobilizuje się kiedyś i wyda 64bitową wersje MD
Szkoda że SD już chyba zginie w odmętach internetu.. był i jest to dobry wirtualizator..
LnS? Jego wersja 2.07 została wydana 2 lata temu albo 3 [nie wiem dokladnie albo jestem w błędzie]czy jest dalej bezpiecznie używać tego programu? [Tak mnie ciekawi bo to jedyna zapora którą lubiałem jako coś co nie jest kombajnem tz. bez hipsa...]
nightwhiteghost napisał(a):Mam nadzieje że w końcu 360.cn zmobilizuje się kiedyś i wyda 64bitową wersje MD


Podejrzewam że nie prędko to nastąpi o ile w ogóle (PatchGuard).

nightwhiteghost napisał(a):LnS? Jego wersja 2.07 została wydana 2 lata temu albo 3, czy jest dalej bezpiecznie używać tego programu?


Osobiście nie widzę żadnego problemu. Jest to jeden z lżejszych firewalli i o możliwościach tworzenia reguł niespotykanych u konkurencji. Firewall albo działa i filtruje pakiety albo nie działa. Przez długi czas używałem pradawnego firewalla kerio 2.1.5 i też robił swoje czyli filrtował ruch. Reszty pilnował mocny HIPS.
Houdini...
używasz MD i WTF...możesz zajrzeć tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i sprawdzić, czy coś podobnego jest do wychwycenia na Twoim zestawie?
Co do MD to bardzo mi sie podoba jest jakiś jeszcze inny tak agresywny HIPS jak on? Oczywiście rozwijany..?
Online Armor...Online Solution Security Suite...EQSecure...innych w miarę na bieżąco rozwijanych nie znam. Można dorzucić SpyShelter Premium na ustawieniach "pytaj użytkownika".
Modne są ostatnio bardziej programy typu "anty-executable" jak np. Faronics Anti-Executable, AppGuard, NoVirusThanks EXE Radar, ale one tylko częściowo dają taką ochronę jak klasyczny HIPS.
Dzięki przyjrzę sie bardziej tym programom..
A na jakim systemie pracujesz i chcesz testować HIPSy?...jak na XP to jest trochę programów Cool
Ja przeważnie na XP... zanim wsparcie Microsoftu dla XP nie zaginie to będę działał tylko na nim
Tak wszędzie szukam czegoś co podpasuje mi do Sbie [Płatny]i SD który już mam zainstalowany i trial''uje sobie każdy sprawdzając co potrafi
Lubie mieć wszysto pod kontrolą nie zrażam się komunikatami [nie irytuje sie]i chce coś agresywnego takiego jak MD [do niego i LnS sie skłaniam teraz]
ichito napisał(a):Houdini...
używasz MD i WTF...możesz zajrzeć tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i sprawdzić, czy coś podobnego jest do wychwycenia na Twoim zestawie?


Nic takiego nie zaobserwowałem. Wszystkie zmiany są cofane.