LnS, MD, SD - czy są nadal rozwijane?
#1
Witam i od razu przejdę do rzeczy...
Czy Look''n''Stop Firewall.. Malware Defender.. i Shadow Defender jest rozwijany?
Słyszałem że człowiek który pracował i rozwijał SD zniknął... czy coś wiadomo co sie stanie dalej z tym programem?
Interesuje mnie też czy firma 360.cn cokolwiek chce robić dalej z MD? Tak samo LnS?
Odpowiedz
#2
SD nie jest rozwijany...nikt nie wie, czy będzie.
L''n''S chwilowo jakby zamarł, ale nie ma chyba oficjalnie informacji, że coś złego się dzieje.
MD...nowy właściciel w styczniu tego roku wypuścił ostatnią aktualizację...jak na HIPS nie jest tragicznie Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź.
Mam nadzieje że w końcu 360.cn zmobilizuje się kiedyś i wyda 64bitową wersje MD
Szkoda że SD już chyba zginie w odmętach internetu.. był i jest to dobry wirtualizator..
LnS? Jego wersja 2.07 została wydana 2 lata temu albo 3 [nie wiem dokladnie albo jestem w błędzie]czy jest dalej bezpiecznie używać tego programu? [Tak mnie ciekawi bo to jedyna zapora którą lubiałem jako coś co nie jest kombajnem tz. bez hipsa...]
Ubuntu [13.10] [Unity] [x64]
Odpowiedz
#4
nightwhiteghost napisał(a):Mam nadzieje że w końcu 360.cn zmobilizuje się kiedyś i wyda 64bitową wersje MD


Podejrzewam że nie prędko to nastąpi o ile w ogóle (PatchGuard).

nightwhiteghost napisał(a):LnS? Jego wersja 2.07 została wydana 2 lata temu albo 3, czy jest dalej bezpiecznie używać tego programu?


Osobiście nie widzę żadnego problemu. Jest to jeden z lżejszych firewalli i o możliwościach tworzenia reguł niespotykanych u konkurencji. Firewall albo działa i filtruje pakiety albo nie działa. Przez długi czas używałem pradawnego firewalla kerio 2.1.5 i też robił swoje czyli filrtował ruch. Reszty pilnował mocny HIPS.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#5
Houdini...
używasz MD i WTF...możesz zajrzeć tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i sprawdzić, czy coś podobnego jest do wychwycenia na Twoim zestawie?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Co do MD to bardzo mi sie podoba jest jakiś jeszcze inny tak agresywny HIPS jak on? Oczywiście rozwijany..?
Ubuntu [13.10] [Unity] [x64]
Odpowiedz
#7
Online Armor...Online Solution Security Suite...EQSecure...innych w miarę na bieżąco rozwijanych nie znam. Można dorzucić SpyShelter Premium na ustawieniach "pytaj użytkownika".
Modne są ostatnio bardziej programy typu "anty-executable" jak np. Faronics Anti-Executable, AppGuard, NoVirusThanks EXE Radar, ale one tylko częściowo dają taką ochronę jak klasyczny HIPS.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
Dzięki przyjrzę sie bardziej tym programom..
Ubuntu [13.10] [Unity] [x64]
Odpowiedz
#9
A na jakim systemie pracujesz i chcesz testować HIPSy?...jak na XP to jest trochę programów Cool
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
Ja przeważnie na XP... zanim wsparcie Microsoftu dla XP nie zaginie to będę działał tylko na nim
Tak wszędzie szukam czegoś co podpasuje mi do Sbie [Płatny]i SD który już mam zainstalowany i trial''uje sobie każdy sprawdzając co potrafi
Lubie mieć wszysto pod kontrolą nie zrażam się komunikatami [nie irytuje sie]i chce coś agresywnego takiego jak MD [do niego i LnS sie skłaniam teraz]
Ubuntu [13.10] [Unity] [x64]
Odpowiedz
#11
ichito napisał(a):Houdini...
używasz MD i WTF...możesz zajrzeć tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i sprawdzić, czy coś podobnego jest do wychwycenia na Twoim zestawie?


Nic takiego nie zaobserwowałem. Wszystkie zmiany są cofane.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości