SafeGroup

Pełna wersja: Windows 8 - Znany dzień premiery.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jak ujawnił Steven Sinofsky - szef działu Windows i Windows Live w Microsofcie nowy system ma pokazać się w sprzedaży 26 października.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Sam chyba jednak nie skorzystam, bo niedawno nabyłem siódemkę i nie warto. A poza tym Win 7 ma już trochę łatekSmileI na pewno pobędzie jeszcze dość długo.

A co wy na to ? Wymienicie swoje systemy na nowy, czy też pozostaniecie przy starych ?

Eugeniusz

Pozostanę przy XP. Znam go od podszewki i nie zmienię na innego Windowsa.
Jak dla mnie Win 8 to Win 7 dostosowany do tabletów i dotyku (interfejs metro) a to że działa sprawniej niż Win 7 jakoś mnie nie przekonuje.
Jakby Metro dało się wyeliminować z edycji Desktopowej to może i bym zainstalował...
Ja jestem ciekawy jak będzie wyglądała migracja Windows 8 w wersji serwerowej, jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, że AD, czy GPO, będzie obsługiwane z poziomu tabletu czy telefonu komórkowego...

ktośtam

Nie tykam W8. Nie trawię Metro. Może na urządzeniach z ekranem dotykowym ma to sens istnienia, natomiast na laptopie, gdzie muszę używać myszy i klawiatury, Metro odpada.
ale jak może nie mieć sensu coś co da się bardzo dobrze używać za pomocą myszy i klawy? Naprawdę myślicie, że oni nie pomyśleli o Pecetowcach?
A myślisz że każdy chce to ich Metro? Tongue
a myślisz, żeludzie w tym kraju nie chcą?
Ale mnie to szczerze nic nie obchodzi - powinni dać możliwość wyłączenia tego "amazing ficzera" jakby to powiedziało Apple:crazy:

ktośtam

@ shinjirutobie się Metro podoba? Fajnie! Kupisz Windows 8. Mnie się ono nie podoba? Też fajnie! Zaoszczędzę pieniądze, bo nie kupię Windows 8. Rozumiesz?
Nie rozumiem, sorry, ale nie potrafię zrozumieć czepiania się czegoś co ma sens. Nie czepiałem się twojego gustu, a metro w tym kraju jednak JEST potrzebneLol

andrzej76

Eugeniusz napisał(a):Pozostanę przy XP. Znam go od podszewki i nie zmienię na innego Windowsa.


Kwestia czasu....Wink Daje Ci maksymalnie 4 lata.
shinjiru napisał(a):nie potrafię zrozumieć czepiania się czegoś co ma sens

Rozwaliło mnie to zdanie dosłownie Grin Jednak dobrze, że Ty tego nie rozumiesz i to Twoje zdanie. Szybszy system ok, nie ma problemu i to mi pasuje. Ładowanie jakiś kwadracików na siłę to już przesada. Osobiście nie korzystałem i pewnie mi by nie przeszkadzało, bo jedyne co robię po starcie Win to "klik" gra. Bardziej od tych kafelek nie trawię tego uproszczenia na siłę bo czasami wygląda okropnie - wystarczy, że miałem styczność z tym wyglądem pod Office nowym.

Nie ma co debatować nad tym wyglądem, bo jeszcze trochę zmian wprowadzają. Poczekajmy na wersję ostateczną i wtedy jak każdy trochę z nim się zapozna będzie można wyciągnąć głębsze wnioski.

Eugeniusz

andrzej76 napisał(a):
Eugeniusz napisał(a):Pozostanę przy XP. Znam go od podszewki i nie zmienię na innego Windowsa.


Kwestia czasu....Wink Daje Ci maksymalnie 4 lata.

Załóżmy się że dopóki moja Toshiba będzie działać i będę z niej korzystał, dopóty będę miał zainstalowanego na niej XP.
Co innego nowy komputer - odpalenie XP na x-rdzeniowym procesorze z yGB RAM i Z GB dyskiem będzie cudem (mówię o sterownikach).
Po wydaniu ósemki, XP będzie jak 98 za jego czasów.

Konto usunięte

No właśnie. Zobaczcie ze juz teraz XP a nawet Vista są olewane przy jakichś nowościach. MS będzie raczej chciał wypromować nowy system...Wróć, ekosystem,bo to nie tylko komputerów jako takich się tyczy przecież.
Windows 7 jest popularny,ok,ale nie wydaje mi się,aby bardzo długo się nim przejmowali. Ciekawe czy będzie chociażby IE10 dla Windows 7...

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2
IE10 jeszcze powinno być, ale zapewne IE11/12 już nie... Tak jak z dziewiątką... Chamskie to troszkę...

Dodano: 24 lip 2012, 15:09

A tak apropos XP, jeżeli ktoś korzysta z IE i XP może się pożegnać niedługo całkowicie ze standardami. jQuery 2.0 nie będzie wspierało starszych wersji od "dziewiątki" MSIE.
Nie czytam każdej info na temat W8, ale z tych, które faktycznie przeczytałem wynika, że pozostanę z win7 jeszcze bardzo długo, no nie przychodzi mi do głowy ani jeden powód, ani jedna rzecz, może coś ze mną nie tak...mając Vistę chciałem przeskoczyć na w7 i to była bdb decyzja. Teraz linux.
Windows XP support kończy się 8 kwietnia 2014 a to oznacza koniec łatania dziur w systemie i zmusza każdego realnie myślącego o bezpieczeństwie do zmiany systemu na inny. O ile przejście z XP na W7 miało dla mnie sens (zmiany w architekturze, nowości security) o tyle w W8 nie widzę niczego wartego uwagi.
Stron: 1 2