Windows 8 - Znany dzień premiery.
#1
Jak ujawnił Steven Sinofsky - szef działu Windows i Windows Live w Microsofcie nowy system ma pokazać się w sprzedaży 26 października.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Sam chyba jednak nie skorzystam, bo niedawno nabyłem siódemkę i nie warto. A poza tym Win 7 ma już trochę łatekSmileI na pewno pobędzie jeszcze dość długo.

A co wy na to ? Wymienicie swoje systemy na nowy, czy też pozostaniecie przy starych ?
Odpowiedz
#2
Pozostanę przy XP. Znam go od podszewki i nie zmienię na innego Windowsa.
Odpowiedz
#3
Jak dla mnie Win 8 to Win 7 dostosowany do tabletów i dotyku (interfejs metro) a to że działa sprawniej niż Win 7 jakoś mnie nie przekonuje.
Odpowiedz
#4
Jakby Metro dało się wyeliminować z edycji Desktopowej to może i bym zainstalował...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#5
Ja jestem ciekawy jak będzie wyglądała migracja Windows 8 w wersji serwerowej, jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, że AD, czy GPO, będzie obsługiwane z poziomu tabletu czy telefonu komórkowego...
Odpowiedz
#6
Nie tykam W8. Nie trawię Metro. Może na urządzeniach z ekranem dotykowym ma to sens istnienia, natomiast na laptopie, gdzie muszę używać myszy i klawiatury, Metro odpada.
Odpowiedz
#7
ale jak może nie mieć sensu coś co da się bardzo dobrze używać za pomocą myszy i klawy? Naprawdę myślicie, że oni nie pomyśleli o Pecetowcach?
Odpowiedz
#8
A myślisz że każdy chce to ich Metro? Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#9
a myślisz, żeludzie w tym kraju nie chcą?
Odpowiedz
#10
Ale mnie to szczerze nic nie obchodzi - powinni dać możliwość wyłączenia tego "amazing ficzera" jakby to powiedziało Apple:crazy:
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#11
@ shinjirutobie się Metro podoba? Fajnie! Kupisz Windows 8. Mnie się ono nie podoba? Też fajnie! Zaoszczędzę pieniądze, bo nie kupię Windows 8. Rozumiesz?
Odpowiedz
#12
Nie rozumiem, sorry, ale nie potrafię zrozumieć czepiania się czegoś co ma sens. Nie czepiałem się twojego gustu, a metro w tym kraju jednak JEST potrzebneLol
Odpowiedz
#13
Eugeniusz napisał(a):Pozostanę przy XP. Znam go od podszewki i nie zmienię na innego Windowsa.


Kwestia czasu....Wink Daje Ci maksymalnie 4 lata.
Odpowiedz
#14
shinjiru napisał(a):nie potrafię zrozumieć czepiania się czegoś co ma sens

Rozwaliło mnie to zdanie dosłownie Grin Jednak dobrze, że Ty tego nie rozumiesz i to Twoje zdanie. Szybszy system ok, nie ma problemu i to mi pasuje. Ładowanie jakiś kwadracików na siłę to już przesada. Osobiście nie korzystałem i pewnie mi by nie przeszkadzało, bo jedyne co robię po starcie Win to "klik" gra. Bardziej od tych kafelek nie trawię tego uproszczenia na siłę bo czasami wygląda okropnie - wystarczy, że miałem styczność z tym wyglądem pod Office nowym.

Nie ma co debatować nad tym wyglądem, bo jeszcze trochę zmian wprowadzają. Poczekajmy na wersję ostateczną i wtedy jak każdy trochę z nim się zapozna będzie można wyciągnąć głębsze wnioski.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#15
andrzej76 napisał(a):
Eugeniusz napisał(a):Pozostanę przy XP. Znam go od podszewki i nie zmienię na innego Windowsa.


Kwestia czasu....Wink Daje Ci maksymalnie 4 lata.

Załóżmy się że dopóki moja Toshiba będzie działać i będę z niej korzystał, dopóty będę miał zainstalowanego na niej XP.
Co innego nowy komputer - odpalenie XP na x-rdzeniowym procesorze z yGB RAM i Z GB dyskiem będzie cudem (mówię o sterownikach).
Odpowiedz
#16
Po wydaniu ósemki, XP będzie jak 98 za jego czasów.
Odpowiedz
#17
No właśnie. Zobaczcie ze juz teraz XP a nawet Vista są olewane przy jakichś nowościach. MS będzie raczej chciał wypromować nowy system...Wróć, ekosystem,bo to nie tylko komputerów jako takich się tyczy przecież.
Windows 7 jest popularny,ok,ale nie wydaje mi się,aby bardzo długo się nim przejmowali. Ciekawe czy będzie chociażby IE10 dla Windows 7...

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2
Odpowiedz
#18
IE10 jeszcze powinno być, ale zapewne IE11/12 już nie... Tak jak z dziewiątką... Chamskie to troszkę...

Dodano: 24 lip 2012, 15:09

A tak apropos XP, jeżeli ktoś korzysta z IE i XP może się pożegnać niedługo całkowicie ze standardami. jQuery 2.0 nie będzie wspierało starszych wersji od "dziewiątki" MSIE.
COMODO Internet Security Premium
Odpowiedz
#19
Nie czytam każdej info na temat W8, ale z tych, które faktycznie przeczytałem wynika, że pozostanę z win7 jeszcze bardzo długo, no nie przychodzi mi do głowy ani jeden powód, ani jedna rzecz, może coś ze mną nie tak...mając Vistę chciałem przeskoczyć na w7 i to była bdb decyzja. Teraz linux.
Odpowiedz
#20
Windows XP support kończy się 8 kwietnia 2014 a to oznacza koniec łatania dziur w systemie i zmusza każdego realnie myślącego o bezpieczeństwie do zmiany systemu na inny. O ile przejście z XP na W7 miało dla mnie sens (zmiany w architekturze, nowości security) o tyle w W8 nie widzę niczego wartego uwagi.
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości