SafeGroup

Pełna wersja: Darmowy zestaw
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 7 HP x64


Zastosowanie:
ciemne strony internetu (wiele zagranicznych portali, ruskie strony itp.), filmy i seriale, zakupy, bankowość, portale społecznościowe, sporadyczny download


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
i3-2350M 4GB ddr 3

Kupiłem nowy komputer i nie wiem jaki zestaw do niego dobrać, na starym korzystałem z avasta7, zapora chyba z windowsa. Nowy komputer ma służyć głównie do przeglądania internetu (głównie zagraniczne portale informacyjno-rozrywkowe, dodatkowo trochę mocniejszych stron) oraz zakupów i bankowości.

myślałem nad CIS 2012, ale wyczytałem, że ma spore zużycie procesora.
Zielony jestem w temacie zabezpieczenia komputera, pierwszego AV zainstalowałem po 8 latach posiadania komputera.
Poproszę o rady i z góry dziękuję za pomoc Wink
ktośtam podał ciekawy zestaw.

Antywirus: AVG Free
Zapora: Comodo Firewall
Ochrona urządzeń przenośnych: MCShield
Przeglądarka: Firefox + AdBlock Plus i następujące filtry:

- Easyprivacy
- Fanboy''s Tracking/Stats Blocking
- Fanboy''s Annoyances
- Adversity
- Antisocial
Skaner: MalwareBytes Anti-Malware
Jeśli ma być bezpłatny to AVG AV + Comodo FW będzie dobrym rozwiązaniem.
Do tego MBAM lub Hitman jako skaner na żądanie.
Pankac , konfiguracja i zasoby Twojego komputera CIS''a raczej spokojnie powinny udźwignąć Wink
Czy w grę wchodzą również płatne rozwiązania, czy zgodnie z tytułem postu, tylko darmowe?
Owszem, zuzycie procesora jest ale na starych komputerach. (np. na moim prawie 7 letnim PC z dwujajowym Athlonem 3600+).
Kuzynka ma prawie identycznego lapka co Ty (ten sam procek) - CIS zjada ~ 10 MB RAMu u niej, prockiem nie szarpie w ogole - czy to przy normalnej pracy, przy uruchamianiu programów, przy wczytywaniu duzej listy plikow. Nawet podczas skanowania komputer moze być wzglednie uzywany.
Jeżeli chodzi o "ruskie" strony to bez dwóch zdań Sandboxie, wszystkie stronki explojdowe, skrypty mogą "balony dmuchać", natomiast pozostaje Ci tylko ochrona przed phiszingiem i dobry firewall np. PCTools, Online Armor, ogólnie każdy poleca to co aktualnie posiada Cool, Co do AV może Kingsoft? Ogólnie zasada jest taka, że musisz sam po eksperymentować i dopasować do własnych potrzeb.
Cytat: Co do AV może Kingsoft? Ogólnie zasada jest taka, że musisz sam po eksperymentować i dopasować do własnych potrzeb.


+1, wnioski z wlasnych testow sa zazwyczaj najbardziej trafne. Możesz sprobowac kilka konfiguracji.
Ambient napisał(a):ogólnie każdy poleca to co aktualnie posiada Cool

Ja bym raczej powiedział, że to co kiedyś wypróbował i co się sprawdza jego zdaniem Wink
No ale oczywiście wypowiadam się we własnym imieniu Smile

McAlex

Na ruskie strony i inne takie McAfee Site Advisor. Polecam avg av free oraz Firewall comodo ze względu na wbudowaną piaskownicę.
Przeglądarka: Firefox + AdBlock Plus to już zainstalowałem.
czy będzie się gryzło z: McAfee Site Advisor?

Miquell napisał(a):Czy w grę wchodzą również płatne rozwiązania, czy zgodnie z tytułem postu, tylko darmowe?

aktualnie wolałbym pozostać przy darmowych, budżet po zakupieniu laptopa jest mocno nadwyrężony, jak będę miał tylko możliwość to będę prosił o poradę odnośnie płatnego Wink

trochę jestem zielony i obawiał się, że "testowanie" może się źle zakończyć.

jeżeli komputer udźwignie CISa, to może warto zostawić wszystko jednej firmy (dodać do tego skaner MBAM)? Czy lepszym AV będzie AVG?

McAlex

McAfee Site A. z niczym się nie gryzieSmile on oznacza strony kolorami. Wszystkie są skanowane i sprawdzane w labach producenta . Masz dobry komputer, u mnie comodo Internet Security działal bez problemu na starej maszynieSmile
Dzięki wszystkim za szybki odzew i pomoc Wink

pobieram AVG + Firewall Comodo + McAfee Site Advisor + MalwareBytes Anti-Malware, zobaczymy jak będzie się sprawowało. Wystarczą domyślne ustawienie czy do "ruskiego internetu" dodać własne?
Sandbox to piaskownica?
Tak, to piaskownicaWink
W wersji bezpłatnej z pewnymi ograniczeniami, no ale zawsze.
a orientuje się ktoś czy można znaleźć gdzieś MBAM 64-bit?
yy... na stronie Malwarebytes??Wink
O ile wiem MBAM przecież działa na x64 Smile
Cytat: Download
Version: 1.62
Operating Systems: Microsoft ® Windows 2000, XP, Vista, 7 (32-bit and 64-bit).

Żródło: malwarebytes.org
Miquell napisał(a):Żródło: malwarebytes.com

malwarebytes.org
preter_m napisał(a):malwarebytes.org
Ups...., faktycznie Tongue
Już poprawione, dzięki preterSmile
wszystko pobrane, nawet na starego kompa pobrałem MBAM. Temat do zamknięcia. Dzięki wielkie!