Darmowy zestaw
#1
System operacyjny:
Windows 7 HP x64


Zastosowanie:
ciemne strony internetu (wiele zagranicznych portali, ruskie strony itp.), filmy i seriale, zakupy, bankowość, portale społecznościowe, sporadyczny download


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
i3-2350M 4GB ddr 3

Kupiłem nowy komputer i nie wiem jaki zestaw do niego dobrać, na starym korzystałem z avasta7, zapora chyba z windowsa. Nowy komputer ma służyć głównie do przeglądania internetu (głównie zagraniczne portale informacyjno-rozrywkowe, dodatkowo trochę mocniejszych stron) oraz zakupów i bankowości.

myślałem nad CIS 2012, ale wyczytałem, że ma spore zużycie procesora.
Zielony jestem w temacie zabezpieczenia komputera, pierwszego AV zainstalowałem po 8 latach posiadania komputera.
Poproszę o rady i z góry dziękuję za pomoc Wink
Odpowiedz
#2
ktośtam podał ciekawy zestaw.

Antywirus: AVG Free
Zapora: Comodo Firewall
Ochrona urządzeń przenośnych: MCShield
Przeglądarka: Firefox + AdBlock Plus i następujące filtry:

- Easyprivacy
- Fanboy''s Tracking/Stats Blocking
- Fanboy''s Annoyances
- Adversity
- Antisocial
Skaner: MalwareBytes Anti-Malware
COMODO Internet Security Premium
Odpowiedz
#3
Jeśli ma być bezpłatny to AVG AV + Comodo FW będzie dobrym rozwiązaniem.
Do tego MBAM lub Hitman jako skaner na żądanie.
Pankac , konfiguracja i zasoby Twojego komputera CIS''a raczej spokojnie powinny udźwignąć Wink
Czy w grę wchodzą również płatne rozwiązania, czy zgodnie z tytułem postu, tylko darmowe?
Odpowiedz
#4
Owszem, zuzycie procesora jest ale na starych komputerach. (np. na moim prawie 7 letnim PC z dwujajowym Athlonem 3600+).
Kuzynka ma prawie identycznego lapka co Ty (ten sam procek) - CIS zjada ~ 10 MB RAMu u niej, prockiem nie szarpie w ogole - czy to przy normalnej pracy, przy uruchamianiu programów, przy wczytywaniu duzej listy plikow. Nawet podczas skanowania komputer moze być wzglednie uzywany.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
Jeżeli chodzi o "ruskie" strony to bez dwóch zdań Sandboxie, wszystkie stronki explojdowe, skrypty mogą "balony dmuchać", natomiast pozostaje Ci tylko ochrona przed phiszingiem i dobry firewall np. PCTools, Online Armor, ogólnie każdy poleca to co aktualnie posiada Cool, Co do AV może Kingsoft? Ogólnie zasada jest taka, że musisz sam po eksperymentować i dopasować do własnych potrzeb.
Odpowiedz
#6
Cytat: Co do AV może Kingsoft? Ogólnie zasada jest taka, że musisz sam po eksperymentować i dopasować do własnych potrzeb.


+1, wnioski z wlasnych testow sa zazwyczaj najbardziej trafne. Możesz sprobowac kilka konfiguracji.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Ambient napisał(a):ogólnie każdy poleca to co aktualnie posiada Cool

Ja bym raczej powiedział, że to co kiedyś wypróbował i co się sprawdza jego zdaniem Wink
No ale oczywiście wypowiadam się we własnym imieniu Smile
Odpowiedz
#8
Na ruskie strony i inne takie McAfee Site Advisor. Polecam avg av free oraz Firewall comodo ze względu na wbudowaną piaskownicę.
Odpowiedz
#9
Przeglądarka: Firefox + AdBlock Plus to już zainstalowałem.
czy będzie się gryzło z: McAfee Site Advisor?

Miquell napisał(a):Czy w grę wchodzą również płatne rozwiązania, czy zgodnie z tytułem postu, tylko darmowe?

aktualnie wolałbym pozostać przy darmowych, budżet po zakupieniu laptopa jest mocno nadwyrężony, jak będę miał tylko możliwość to będę prosił o poradę odnośnie płatnego Wink

trochę jestem zielony i obawiał się, że "testowanie" może się źle zakończyć.

jeżeli komputer udźwignie CISa, to może warto zostawić wszystko jednej firmy (dodać do tego skaner MBAM)? Czy lepszym AV będzie AVG?
Odpowiedz
#10
McAfee Site A. z niczym się nie gryzieSmile on oznacza strony kolorami. Wszystkie są skanowane i sprawdzane w labach producenta . Masz dobry komputer, u mnie comodo Internet Security działal bez problemu na starej maszynieSmile
Odpowiedz
#11
Dzięki wszystkim za szybki odzew i pomoc Wink

pobieram AVG + Firewall Comodo + McAfee Site Advisor + MalwareBytes Anti-Malware, zobaczymy jak będzie się sprawowało. Wystarczą domyślne ustawienie czy do "ruskiego internetu" dodać własne?
Sandbox to piaskownica?
Odpowiedz
#12
Tak, to piaskownicaWink
W wersji bezpłatnej z pewnymi ograniczeniami, no ale zawsze.
Odpowiedz
#13
a orientuje się ktoś czy można znaleźć gdzieś MBAM 64-bit?
Odpowiedz
#14
yy... na stronie Malwarebytes??Wink
O ile wiem MBAM przecież działa na x64 Smile
Cytat: Download
Version: 1.62
Operating Systems: Microsoft ® Windows 2000, XP, Vista, 7 (32-bit and 64-bit).

Żródło: malwarebytes.org
Odpowiedz
#15
Miquell napisał(a):Żródło: malwarebytes.com

malwarebytes.org
...
Odpowiedz
#16
preter_m napisał(a):malwarebytes.org
Ups...., faktycznie Tongue
Już poprawione, dzięki preterSmile
Odpowiedz
#17
wszystko pobrane, nawet na starego kompa pobrałem MBAM. Temat do zamknięcia. Dzięki wielkie!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości