SafeGroup

Pełna wersja: Aero2 - problem z zasięgiem, czy kartą?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Konto usunięte

Zachęcony niską ceną zamówiłem sobie jakiś czas temu Aero2. Karta doszła jeszcze przed modemem, sprawdzałem więc w telefonie, ale tam nie działała, uznałem, że trzeba modemu.
Kupiłem polecany przez wiele osób Huawei E3131 i niestety mam problem. Po zamontowaniu karty nadal brak sygnału, nie łączy się. Sprawdzałem modem kartą z T-Mobile - od razu jest, złapał 3G na zasięgu lepszym niż z telefonu.

W czym więc może leżeć problem? Karta jest nowa, wygląda idealnie i działa poprawnie, bo pytała o PIN.
Czy możliwe, że to problem z zasięgiem? Wg. mapki pokrycia, powinno u mnie działać.
Wg. btsearch w mojej miejscowości są 4 nadajniki (Orange, T-Mobile, Plus i Play), każdy obsługuje UMTSa.
Jutro postaram się sprawdzić w innej miejscowości, gdzie mam wszędzie full-zasięg 3G na T-Mobile.
W mojej miejscowości btsearch pokazuje nadajniki Aero2, być może zasięg jest zbyt słaby. Wyszukaj za pomocą szukania sieci komórkowych w telefonie i zobacz czy znajduje nadajnik o nazwie Aero2 lub samych cyferek (bo tak również identyfikują się te nadajniki).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Konto usunięte

Oj to kupa chyba będzie z mojego niecnego planu. W mojej miejscowości nie ma nadajnika od Aero2, najbliższy jest ~18 km dalej.
Ciekaw jestem, czy da się z użyciem innej sieci.
Aero2 współpracuje tylko z nadajnikami Aero2 Tongue

McAlex

Eru napisał(a):Aero2 współpracuje tylko z nadajnikami Aero2 Tongue


A plusowych czasem nie pożycza ? Suspicious
Na tej stronce jest sposób na problemy z połączeniem, dotyczy również Twojego modelu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co do zasięgu, porządna antena kierunkowa i powinien być zasięg (oczywiście zależy od terenu). O np. taka:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Konto usunięte

Antena mi nie potrzebna, w domu jadę po kabelku i 20/2 Mbit i nie mam zamiaru tego zamieniać na Aero2 Smile
To się będzie przydawać gdy będę poza domem, a w okolicy nie będzie jakiegoś wifi.

Jutro będę w miejscowości z nadajnikiem, zobaczymy czy tam znajdzie.

Dodano: 16 sie 2012, 10:30

No i wyjaśnione. Jestem w miejscu gdzie jest nadajnik Aero2 - pełniutki zasieg, internet działa bezproblemowo.
Wyciąga tyle ile powinno, nieco ponad 512 kbit dl i nieco ponad 256 kbit up.

Czyli przyda mi się jak będę gdzieś poza domem.
Z tego co wyczytałem, da się przez sieć plusa wbić do aero.
Jak to wtedy wygląda? Wkładam do modemu kartę plusa (byle jaką, np. kupię w kiosku starter), zmieniam operatora / ustawiam APN "darmowy"?