Aero2 - problem z zasięgiem, czy kartą?
#1
Zachęcony niską ceną zamówiłem sobie jakiś czas temu Aero2. Karta doszła jeszcze przed modemem, sprawdzałem więc w telefonie, ale tam nie działała, uznałem, że trzeba modemu.
Kupiłem polecany przez wiele osób Huawei E3131 i niestety mam problem. Po zamontowaniu karty nadal brak sygnału, nie łączy się. Sprawdzałem modem kartą z T-Mobile - od razu jest, złapał 3G na zasięgu lepszym niż z telefonu.

W czym więc może leżeć problem? Karta jest nowa, wygląda idealnie i działa poprawnie, bo pytała o PIN.
Czy możliwe, że to problem z zasięgiem? Wg. mapki pokrycia, powinno u mnie działać.
Wg. btsearch w mojej miejscowości są 4 nadajniki (Orange, T-Mobile, Plus i Play), każdy obsługuje UMTSa.
Jutro postaram się sprawdzić w innej miejscowości, gdzie mam wszędzie full-zasięg 3G na T-Mobile.
Odpowiedz
#2
W mojej miejscowości btsearch pokazuje nadajniki Aero2, być może zasięg jest zbyt słaby. Wyszukaj za pomocą szukania sieci komórkowych w telefonie i zobacz czy znajduje nadajnik o nazwie Aero2 lub samych cyferek (bo tak również identyfikują się te nadajniki).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Oj to kupa chyba będzie z mojego niecnego planu. W mojej miejscowości nie ma nadajnika od Aero2, najbliższy jest ~18 km dalej.
Ciekaw jestem, czy da się z użyciem innej sieci.
Odpowiedz
#4
Aero2 współpracuje tylko z nadajnikami Aero2 Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#5
Eru napisał(a):Aero2 współpracuje tylko z nadajnikami Aero2 Tongue


A plusowych czasem nie pożycza ? Suspicious
Odpowiedz
#6
Na tej stronce jest sposób na problemy z połączeniem, dotyczy również Twojego modelu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co do zasięgu, porządna antena kierunkowa i powinien być zasięg (oczywiście zależy od terenu). O np. taka:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz
#7
Antena mi nie potrzebna, w domu jadę po kabelku i 20/2 Mbit i nie mam zamiaru tego zamieniać na Aero2 Smile
To się będzie przydawać gdy będę poza domem, a w okolicy nie będzie jakiegoś wifi.

Jutro będę w miejscowości z nadajnikiem, zobaczymy czy tam znajdzie.

Dodano: 16 sie 2012, 10:30

No i wyjaśnione. Jestem w miejscu gdzie jest nadajnik Aero2 - pełniutki zasieg, internet działa bezproblemowo.
Wyciąga tyle ile powinno, nieco ponad 512 kbit dl i nieco ponad 256 kbit up.

Czyli przyda mi się jak będę gdzieś poza domem.
Z tego co wyczytałem, da się przez sieć plusa wbić do aero.
Jak to wtedy wygląda? Wkładam do modemu kartę plusa (byle jaką, np. kupię w kiosku starter), zmieniam operatora / ustawiam APN "darmowy"?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości