SafeGroup

Pełna wersja: Problem ze SkyDrive
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

ktośtam

Właśnie zauważyłem, że po zmianach jakich dokonał ostatnio MS w SkyDrive, osoby niezalogowane nie mogą pobrać udostępnionych materiałów.
Robię wszystko tak jak do tej pory, czyli prawoklik na elemencie, następnie "Udostępnij", "Uzyskaj łącze" i "Tylko wyświetlanie" i kiedy przesyłam dalej wygenerowany w ten sposób link, to osoba, która go otrzymuje musi się zalogować, żeby pobrać zawartość. Do tej pory nie było takiego problemu. Ktoś wie jak temu zaradzić? Z góry dziękuję za pomoc.
A nie miałeś zaznaczonego ptaszka przy drugim polu "Dostęp do tego elementu wymaga zalogowania"?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ale tu chodzi o udostępnienie komuś linka z zakładki "uzyskaj łącze"
A, rozumiem. Dopiero to zaczynam ogarniać bardziej. Jeśli pliki są w folderze "Publiczny"to nie ma problemu z udostępnianiem plików, które mogą być wyświetlane/pobierane bez zalogowania do SkyDrive.
Ale kiedyś (w starej odsłonie SD) można było udostępnić dowolny plik z dowolnego folderu. mam nadzieję że to zmienią.
Nie wiem, czy nie działa to właśnie w kierunku wygodnego udostępniania plików dla osób niezalogowanych z lokalizacji publicznej. Póki co działanie nowej wersji przypadło mi do gustu Wink

EDIT: Jak tylko skończę ładować 1,5 GB zdjęć na SD, to dam znać jak wygląda u mnie udostępnianie plików z folderów innych niż Publiczny.

ktośtam

OK. Spróbuję przerzucić do Publicznego i zobaczę.

-EDIT-
Przeniosłem do "Udostępnione" i dalej to samo... Sad
Nie wiem, czy mówimy o tym samym, ale w przypadku jeśli plik to udostępnienia znajduje się poza folderem publicznym, mam informację:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z kolei udostępnianie z folderu i podfolderów "publicznych" działa prawidłowo. Mimo to wydaje mi się, że dalej nie rozumiem problemu Grin

ktośtam

Chodzi o to, że chcę udostępnić pliki z folderu niepublicznego, ponieważ nie chcę, żeby były one widoczne dla "szerszej publiczności".
Do tej pory nie było z tym problemu, robiłem tak:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

link wysyłałem mailem do kogokolwiek i ta osoba bez problemu pobierała pliki.
Teraz robiąc dokładnie tak samo, osoba która dostaje link po wybraniu opcji "Pobierz" jest przekierowywana na stronę logowania.
Nie potrafię opisać tego bardziej łopatlogicznie.