Problem ze SkyDrive
#1
Właśnie zauważyłem, że po zmianach jakich dokonał ostatnio MS w SkyDrive, osoby niezalogowane nie mogą pobrać udostępnionych materiałów.
Robię wszystko tak jak do tej pory, czyli prawoklik na elemencie, następnie "Udostępnij", "Uzyskaj łącze" i "Tylko wyświetlanie" i kiedy przesyłam dalej wygenerowany w ten sposób link, to osoba, która go otrzymuje musi się zalogować, żeby pobrać zawartość. Do tej pory nie było takiego problemu. Ktoś wie jak temu zaradzić? Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#2
A nie miałeś zaznaczonego ptaszka przy drugim polu "Dostęp do tego elementu wymaga zalogowania"?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#3
Ale tu chodzi o udostępnienie komuś linka z zakładki "uzyskaj łącze"
Odpowiedz
#4
A, rozumiem. Dopiero to zaczynam ogarniać bardziej. Jeśli pliki są w folderze "Publiczny"to nie ma problemu z udostępnianiem plików, które mogą być wyświetlane/pobierane bez zalogowania do SkyDrive.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#5
Ale kiedyś (w starej odsłonie SD) można było udostępnić dowolny plik z dowolnego folderu. mam nadzieję że to zmienią.
Odpowiedz
#6
Nie wiem, czy nie działa to właśnie w kierunku wygodnego udostępniania plików dla osób niezalogowanych z lokalizacji publicznej. Póki co działanie nowej wersji przypadło mi do gustu Wink

EDIT: Jak tylko skończę ładować 1,5 GB zdjęć na SD, to dam znać jak wygląda u mnie udostępnianie plików z folderów innych niż Publiczny.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#7
OK. Spróbuję przerzucić do Publicznego i zobaczę.

-EDIT-
Przeniosłem do "Udostępnione" i dalej to samo... Sad
Odpowiedz
#8
Nie wiem, czy mówimy o tym samym, ale w przypadku jeśli plik to udostępnienia znajduje się poza folderem publicznym, mam informację:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z kolei udostępnianie z folderu i podfolderów "publicznych" działa prawidłowo. Mimo to wydaje mi się, że dalej nie rozumiem problemu Grin
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#9
Chodzi o to, że chcę udostępnić pliki z folderu niepublicznego, ponieważ nie chcę, żeby były one widoczne dla "szerszej publiczności".
Do tej pory nie było z tym problemu, robiłem tak:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

link wysyłałem mailem do kogokolwiek i ta osoba bez problemu pobierała pliki.
Teraz robiąc dokładnie tak samo, osoba która dostaje link po wybraniu opcji "Pobierz" jest przekierowywana na stronę logowania.
Nie potrafię opisać tego bardziej łopatlogicznie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości