SafeGroup

Pełna wersja: F-secure 2013 wersja finalna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Info:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Program pobieramy z:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Upgrade tools:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Więcej info:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak widać sam antywirus w porównaniu z internet security wygląda ubogo.
Oj, coś szybko wydali. Czyli na 99% nie ma np. ochrony bankowości...

Dopiero co zainstalowałem Bitdefendera... Ale chyba zaraz się z nim pożegnam i sprawdzę tę finalną wersję.

Dodano: 13 wrz 2012, 14:55

Kicha totalna jak na razie Smile
Instalacja niby przebiegła pomyślnie, ale program w ogóle się nie uruchamia, wali błędami Smile
Wczoraj odinstalowywałem wersję Beta i chyba nie usunęła się zbyt dokładnie, a zewnętrznej aplikacji deinstalacyjnej do bety nie chciałem używać.
No ale że jest problem, musiałem to zrobić, teraz program chyba już całkowicie się usunął i zaraz drugie podejście.

Dodano: 13 wrz 2012, 14:57

OK, działa, tylko muszę zdobyć klucz do wersji testowej Facepalm

Dodano: 13 wrz 2012, 15:02

No po prostu paranoja Smile Wysłałem formularz zgłoszeniowy i w mailu także nie ma klucza...

Dodano: 13 wrz 2012, 15:05

Znalazłem... Klucz to:
IS2013-ESTORE-TRIAL-GLOBAL_

Dodano: 13 wrz 2012, 15:14

Ochrona Bankowości zostanie niebawem wprowadzona.
Liczyłem, że wyjdzie w październiku, a dopiero co formata zrobiłem... Sad

I jak z wydajnością, szczególnie jeżeli chodzi o szybkość uruchamiania systemu, bo to jedyny mankament w wydajności F-Secure według mnie. Sprawdzi ktoś w Soluto?
Bez zmian w porównaniu do Bety.

---------------------

Liczę, że szybko wprowadzą tę Bezpieczną Bankowość.
Została poprawiona samoochrona?
PascalHP napisał(a):Została poprawiona samoochrona?



Czyli o co chodzi? Jakie były problemy?
PascalHP napisał(a):Została poprawiona samoochrona?

Nie wiem. Idea nie jest taka, żeby użytkownik nie mógł zabić procesów, ale żeby zewnętrzna aplikacja nie mogła tego robić.
Napisałeś to samo KaMiL. Tongue
morphiusz, chodzi o to, że z menedżera zadań zabijesz procesy F-Secure, ale zewnętrzna aplikacja nie ma do niego dostępu.
PascalHP napisał(a):Napisałeś to samo KaMiL. Tongue

? <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Źle przeczytałem, przepraszam. Smile
W sprawie Self-Defense:

Cytat: 11:22 PM Federico: Hi, my name is Federico, I’m here to help you.
11:23 PM Federico: how can I help you?
11:23 PM Kamil: Hi, i''m a question about FIS 2013.. (wait please Smile )
11:24 PM Kamil: Do you know if the new version has been improved Self-Defense?
11:24 PM Kamil: In 2013 beta self-defense was very poor
11:25 PM Kamil: If you don''t know, can you ask someone who knows about the changes?
11:26 PM Kamil: ?..
11:27 PM Federico: I can answer about the changes made from the beta because we didn''t support the beta version
11:27 PM Federico: you can however download the trial and test the software to see if you see the improvements
11:28 PM Kamil: Yes, i have installed, but i can''t test self-defense, cause i could infect my system
11:29 PM Kamil: i asked on the Beta channel, but a contact is very poor, and i have not answer
11:29 PM Kamil: Can you ask and informed me via email?
11:30 PM Federico: I''ll have your case escalated, could you enumerate which feature you found weak? So support will be able to reply to you correctly
11:31 PM Kamil: "could you enumerate which feature you found weak?" Sorry, i don;t understand, my English is not super Smile
11:32 PM Federico: what part of Self-Defense did you find poor?
11:33 PM Kamil: I tested on FakeAV Security Shield Sample and the virus completely kill F-Secure
11:34 PM Kamil: One moment please, i will give a link to the test
11:34 PM Federico: ok
11:36 PM Kamil: Oh, one more moment Smile
11:37 PM Kamil: This is it:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sorry, that in polish, but I''ll explain the test methodologies
11:38 PM Federico: one moment
11:38 PM Kamil: The test was to check the self-defense. Antivirus protection for the test was turned off
11:39 PM Kamil: then a virus was running
11:39 PM Kamil: If the antivirus was killed - the test was failed.
11:40 PM Kamil: F-Secure was tested in 2012 and 2013 Beta version. Allways FakeAV was killing F-Secure.

Dalszej części rozmowy nie mam, ale napisał, że wysłał już wiadomość dalej i zajmą się tą sprawą. Napisał także, że Safe Banking będzie wprowadzony w jednym z następnych buildów v2013
PascalHP napisał(a):morphiusz, chodzi o to, że z menedżera zadań zabijesz procesy F-Secure, ale zewnętrzna aplikacja nie ma do niego dostępu.


No i tak ma to działać. Dlaczego nie dawać możliwości zabicia procesów przez użytkownika tak długo, jak możesz zrobić to tylko i wyłącznie ty sam.
Oczywiście, że tak to ma działać, tylko na razie sprawna jest pierwsza część tej idei - ta, w której użytkownik może zabić procesy...
Z kwestią ochrony przed zewnętrznymi aplikacjami jest troche gorzej.
Na stronie producenta nie ma Windows 8 w obsługiwanych systemach. Ósemka nie jest jeszcze wspierana?
Windows 8 jest obslugiwany w 100%

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tutaj już tego nie uwzględnili, w broszurce także...

Konto usunięte

Jeżeli nic nie zrobili z zamykaniem procesów to kicha... Niby to tylko dla usera, ale czemu miałoby służyć?
Poza tym, czy malware nie może zasymulować działania użytkownika i go wywalić w kosmos?

No bo nikt mi nie wmówi, że typowy "Kowalski" nie ma o niczym zielonego pojęcia.
Ostatnio na stażu zachodzę w głowę, jak pani Krysia/Basia/Asia (niepotrzebne skreślić) wlazła w panel webowy drukarki sieciowej i zmieniła IP... a potem było zgłoszenie, że drukarka nie działa. Samo się nie zmieniło... jakaś z pań w biurze grzebała. Kto zabroni grzebać ludziom przy F-Secure, tym bardziej np. jak ktoś wywala w kosmos procesy aby gra mu szybciej działała albo aby miał niższe pingi w jakiejś sieciówce?
Cytat:Hi Kamil,

On those tests F-Secure was disabled before the infection was uploaded, our product usually stops the virus before it runs so it''s unfair to make comparisons with the product disabled.

Ja wymiękam...

Dodano: 14 wrz 2012, 8:25

Cytat:Do you really not understand that it does not matter if the program detects a sample or not? It''s about the fact that the program has a tragic Self-Defense and i do not understand why this problem is so neglected... I had a sample that does not block DeepGuard. Yes... There''re samples, which will bypass your security. And then what? ... What user cans do, if his AV (PAID AV) was simply killed?


Ostatnia próba.Z góry przepraszam Ratatuia za mój tragiczny angielski.

McAlex

Test był niesprawiedliwy? No oczywiście. Beznadziejny pomysł. Tylko szkoda, że jakoś większość oprogramowań usuwa wirusa bez najmniejszego problemu.DeepGuard tak? Też ciekawe, bardzo ładnie wpuszczał ostatnio Ransoma. No nic, to w końcu niesprawiedliweSmile
Odpowiedź:

Cytat: Hi Kamil,

I''ve spoken to our lab and it''s something we''re looking to continously improve further and strengthen to enhance the security protection for our users.


Napisałem więc:

Cytat: So... Can i be sure that Self-Defense will be improve? Smile


No i czekamy Smile Idzie to chyba w dobrą stronę, moja poprzednia wiadomość dobrze wpłynęła na sprawę.

Dodano: 14 wrz 2012, 15:20

Jeszcze sprawa dotycząca braku kompatybilności z MBAM-em:

Cytat: Hello,

We have seen so many cases where two malware scanners cause problems to each other that we simply cannot support such environments. This same policy is held with nearly all the other anti-virus vendors. I''m not sure what is Bitdefender''s situation here though.

Tapio


Kolejne idiotyczne tłumaczenie... Oczywiście będę się starał, aby dodali kompatybilność.
Stron: 1 2 3 4 5 6