SafeGroup

Pełna wersja: Brak piknięcia Biosu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Przy uruchamianiu komputera nie pojawia się charakterystyczne piknięcie Biosu , a Windows XP ( wiem, że staroć )zatrzymuje się na opcjach zaawansowanych włączania
( tryb normalny, awaryjny, awaryjny z wierszem poleceń, itd. ) i po wybraniu jakiejkolwiek z nich, zabawa zaczyna się od początku. Czy ktoś ma jakiś pomysł, co się mogło popsuć ?
Przede wszystkim sprawdź pamięci. Jeśli masz więcej niż jedną kość, spróbuj uruchomić komputer z włożoną tylko jedną.
Zrób także test Memtestem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Spróbuj wybrać"ostatnia znana konfiguracja" Smile
Wyjęłam jedną kość , i nic ... a powyjęciuMDT DDR mam długi sygnał...

Eugeniusz

Powinna być dodatkowa opcja "wyłącz automatyczne uruchamianie systemu po awarii" - zaznacz ją, wciśnij enter. Pojawi się okno wyboru systemów, w którym będzie jeden wpis - Twój zainstalowany system - jeszcze raz wciśnij enter.

System zacznie się uruchamiać, ale w razie wystąpienia awarii pojawi się niebieski ekran z informacjami o błędzie. Zrób zdjęcie, lub chociaż spisz takie dane:
- informacje techniczne (na dole, to kod np. 0x0000007E)
- nazwę (na górze, napisane caps lockiem i bez spacji, np. IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL).

Poza tym... skoro system się ładuje to wstępnie z komputerem jest OK, przynajmniej na tyle dobrze że system się ładuje.

Dusiek

Do niebieskiego ekranu a raczej jego odczytu dość dobra aplikacja

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Gdyby system sie uruchamia, to na pewno...
Witam
Troszkę byłam zajęta. Bardzo dziękuję za próby pomocy : )
Niestety nie mam tej dodatkowej opcji "wyłącz automatyczne uruchamianie systemu po awarii" . Niebieski ekran pojawia się, alena tak krótko, że nie mam
możliwości spisania czegokolwiek, czy też zrobienia zdjęcia.

ktośtam

W katalogu C:\Windows\Minidumppowinny być pliki z rozszerzeniem .dmp .
Spakuj je do archiwum rar albo zip i wrzuć tu na forum, to zajrzę do nich.
Czy tylko ja wywnioskowałem, że system w ogóle się nie uruchamia?...

Eugeniusz

KaMiL napisał(a):Czy tylko ja wywnioskowałem, że system w ogóle się nie uruchamia?...

Hmm ja też...

ktośtam

Są live CD z Ubuntu na przykład i przy ich użyciu można wyciągnąć te pliki, czyż nie?
Ja przy takich objawach na starcie sprawdziłbym pamięci Memtestem, co zresztą od razu napisałem, tylko autorka chyba nie zrobiła tego.Suspicious
Sprawdzałam pamięćmemtestem na początku,ale bez rezultatu. Teraz próbuję naprawić system z płytki instalacyjnej Windowsa....