Brak piknięcia Biosu
#1
Witam

Przy uruchamianiu komputera nie pojawia się charakterystyczne piknięcie Biosu , a Windows XP ( wiem, że staroć )zatrzymuje się na opcjach zaawansowanych włączania
( tryb normalny, awaryjny, awaryjny z wierszem poleceń, itd. ) i po wybraniu jakiejkolwiek z nich, zabawa zaczyna się od początku. Czy ktoś ma jakiś pomysł, co się mogło popsuć ?
Odpowiedz
#2
Przede wszystkim sprawdź pamięci. Jeśli masz więcej niż jedną kość, spróbuj uruchomić komputer z włożoną tylko jedną.
Zrób także test Memtestem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Spróbuj wybrać"ostatnia znana konfiguracja" Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#4
Wyjęłam jedną kość , i nic ... a powyjęciuMDT DDR mam długi sygnał...
Odpowiedz
#5
Powinna być dodatkowa opcja "wyłącz automatyczne uruchamianie systemu po awarii" - zaznacz ją, wciśnij enter. Pojawi się okno wyboru systemów, w którym będzie jeden wpis - Twój zainstalowany system - jeszcze raz wciśnij enter.

System zacznie się uruchamiać, ale w razie wystąpienia awarii pojawi się niebieski ekran z informacjami o błędzie. Zrób zdjęcie, lub chociaż spisz takie dane:
- informacje techniczne (na dole, to kod np. 0x0000007E)
- nazwę (na górze, napisane caps lockiem i bez spacji, np. IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL).

Poza tym... skoro system się ładuje to wstępnie z komputerem jest OK, przynajmniej na tyle dobrze że system się ładuje.
Odpowiedz
#6
Do niebieskiego ekranu a raczej jego odczytu dość dobra aplikacja

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Gdyby system sie uruchamia, to na pewno...
Odpowiedz
#8
Witam
Troszkę byłam zajęta. Bardzo dziękuję za próby pomocy : )
Niestety nie mam tej dodatkowej opcji "wyłącz automatyczne uruchamianie systemu po awarii" . Niebieski ekran pojawia się, alena tak krótko, że nie mam
możliwości spisania czegokolwiek, czy też zrobienia zdjęcia.
Odpowiedz
#9
W katalogu C:\Windows\Minidumppowinny być pliki z rozszerzeniem .dmp .
Spakuj je do archiwum rar albo zip i wrzuć tu na forum, to zajrzę do nich.
Odpowiedz
#10
Czy tylko ja wywnioskowałem, że system w ogóle się nie uruchamia?...
Odpowiedz
#11
KaMiL napisał(a):Czy tylko ja wywnioskowałem, że system w ogóle się nie uruchamia?...

Hmm ja też...
Odpowiedz
#12
Są live CD z Ubuntu na przykład i przy ich użyciu można wyciągnąć te pliki, czyż nie?
Odpowiedz
#13
Ja przy takich objawach na starcie sprawdziłbym pamięci Memtestem, co zresztą od razu napisałem, tylko autorka chyba nie zrobiła tego.Suspicious
Odpowiedz
#14
Sprawdzałam pamięćmemtestem na początku,ale bez rezultatu. Teraz próbuję naprawić system z płytki instalacyjnej Windowsa....
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości