SafeGroup

Pełna wersja: system a sprawy techniczne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Może moje pytanie wyda się trywialne,ale chciałam zapytać czy np. takie operacje na komputerze jak np. przywracanie systemu, instalacja/odinstalowanie programów mogą mieć wpływ na działanie mechaniczne komputera?

W zeszłym tygodniu, po usunięciu ważnego sterownika, musiałam cofnąć system o 1 dzień. Może to jakiś zbieg okoliczności ale po tej operacji komputer zaczął wydawać piszczące/dzwoniące dźwięki przy wiatraczku.
Na moja wiedzę informatyczną jaką posiadam (dość skromną) wydaję mi się że jedno z drugim nie ma nic wspólnego,ale chciałabym zapytać o to bardziej doświadczonych ludzi i specjalistów w tej dziedzinie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam Smile
dmuchnij sprężonym powietrzem w wiatrak, kurz to raczej powoduje

Jurek

raven napisał(a):Może moje pytanie wyda się trywialne,ale chciałam zapytać czy np. takie operacje na komputerze jak np. przywracanie systemu, instalacja/odinstalowanie programów mogą mieć wpływ na działanie mechaniczne komputera?

W zeszłym tygodniu, po usunięciu ważnego sterownika, musiałam cofnąć system o 1 dzień. Może to jakiś zbieg okoliczności ale po tej operacji komputer zaczął wydawać piszczące/dzwoniące dźwięki przy wiatraczku.
Na moja wiedzę informatyczną jaką posiadam (dość skromną) wydaję mi się że jedno z drugim nie ma nic wspólnego,ale chciałabym zapytać o to bardziej doświadczonych ludzi i specjalistów w tej dziedzinie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam Smile


Zdarzają się wirusy, które mogą wywierać negatywny wpływ na pracę komputera ale podejrzewam, że jest to raczej mały problem z wiatraczkiem. Jeżeli używasz go już kilka lat, to możesz go odkręcić i naoliwić. Najczęściej trzeba odwrócić wiatrak, odkleić naklejkę z korkiem i wlać kropelkę oliwy. Niedawno miałem taki przypadek z wentylatorem od karty graficznej, który się zatarł.
Dziwi mnie trochę to że tak szybko wentylator zaczął mi szwankować. Używam nowego komputera od zaledwie 6 miesięcy. W takim razie muszę udać się do serwisu. Mam nadzieję, że to naprawdę tylko sprawa wentylatora (odgłos to takie piszczenie / dzwoneinie jak w reklamie ketonalu, gdzie migreny można dostać) Piszczenie nie jest głośne ale jak się pracuje na komputerze to aż w uszach dzwoni po pewnym czasie.

Dziękuję serdecznie za pomoc

P.S. To są jakieś różne wiatraczki? Ja używam laptopa i myślałam że jest tylko jeden koło procesora. No proszę, ile człowiek może się dowiedzieć Wink
To czysty zbieg okoliczności, prawdopodobnie łożysko w wentylatorku zaczyna szwankować i trzeba będzie wymienić wentylator na nowy.
Oj, to widzę, ze jakaś poważna operacja czeka mój komputer. A czy wymiana wentylatora wymaga abym zgrała pliki na inny dysk? (w razie jakiegoś formata) Jeśli komputer jest na gwarancji, a będę w serwisie należącym do sklepu w którym kupiłam sprzęt, to wtedy, wymiana wentylatora będzie w ramach tej gwarancji, nie będę musiała za nic płacić? (pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, a z poprzednich wizytw serwisie nie mam niestety dobrych wspomnień Sad )
Wymiana wentylatora to bardzo prosty zabieg i nie wymaga żadnego zgrywania plików na inny dysk gdyż nie wiąże się to z koniecznością formatowania dysku. Jeśli wymiana będzie w ramach gwarancji to nikt nie ma prawa żądać od Ciebie za to zapłaty.
jeżeli jest gwarancja to wymienią bez problemu, raczej nie musiszzgrywać danych, bo pada ci najpewniej wiatrak nie dysk.
Ludzie, jesteście CUDOWNI!
Dzięki Wam mogę spać po nocach Grin (sorry za offtop)
Życzymy miłych snów Smile
wracam do starego tematu, bo problem z piszczeniem nadal jest Sad:

1. co jeszcze moze być przyczyną piszczenia, które dochodzi od prawego górnego rogu laptopa- tam gdzie są przyciski uruchamiania (inforatyk twierdził ze nic nie słyszy,ale zapewniam że to piszczenie jest cały czas)
2. jak byłam w serwisie w którym mam gwarancje,powiedzieli ze jeśli komputer ma plomby to muszą to wysłać do producenta i tylko on może zajrzeć do środka. Czy to prawda?
Ad 1 Może to dysk twardy.
Ad 2 Masz gwarancje, to wyślą do producenta i on to naprawi. Jak zerwiesz plomby to tracisz gwarancje, no chyba, że sama się prędzej nie skończy
Istnieje jeszcze inna mozliwosc - cewki na plycie glownej one tez moga piszczec.
karta wi fi może piszczeć
dziękuję za udzielenie informacji. Zaraz jadę do serwisu i mam nadzieję, ze przyjmąkomputer od razu bez żadnych problemów.

Trzymajcie się Smile