system a sprawy techniczne
#1
Może moje pytanie wyda się trywialne,ale chciałam zapytać czy np. takie operacje na komputerze jak np. przywracanie systemu, instalacja/odinstalowanie programów mogą mieć wpływ na działanie mechaniczne komputera?

W zeszłym tygodniu, po usunięciu ważnego sterownika, musiałam cofnąć system o 1 dzień. Może to jakiś zbieg okoliczności ale po tej operacji komputer zaczął wydawać piszczące/dzwoniące dźwięki przy wiatraczku.
Na moja wiedzę informatyczną jaką posiadam (dość skromną) wydaję mi się że jedno z drugim nie ma nic wspólnego,ale chciałabym zapytać o to bardziej doświadczonych ludzi i specjalistów w tej dziedzinie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#2
dmuchnij sprężonym powietrzem w wiatrak, kurz to raczej powoduje
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
raven napisał(a):Może moje pytanie wyda się trywialne,ale chciałam zapytać czy np. takie operacje na komputerze jak np. przywracanie systemu, instalacja/odinstalowanie programów mogą mieć wpływ na działanie mechaniczne komputera?

W zeszłym tygodniu, po usunięciu ważnego sterownika, musiałam cofnąć system o 1 dzień. Może to jakiś zbieg okoliczności ale po tej operacji komputer zaczął wydawać piszczące/dzwoniące dźwięki przy wiatraczku.
Na moja wiedzę informatyczną jaką posiadam (dość skromną) wydaję mi się że jedno z drugim nie ma nic wspólnego,ale chciałabym zapytać o to bardziej doświadczonych ludzi i specjalistów w tej dziedzinie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam Smile


Zdarzają się wirusy, które mogą wywierać negatywny wpływ na pracę komputera ale podejrzewam, że jest to raczej mały problem z wiatraczkiem. Jeżeli używasz go już kilka lat, to możesz go odkręcić i naoliwić. Najczęściej trzeba odwrócić wiatrak, odkleić naklejkę z korkiem i wlać kropelkę oliwy. Niedawno miałem taki przypadek z wentylatorem od karty graficznej, który się zatarł.
Odpowiedz
#4
Dziwi mnie trochę to że tak szybko wentylator zaczął mi szwankować. Używam nowego komputera od zaledwie 6 miesięcy. W takim razie muszę udać się do serwisu. Mam nadzieję, że to naprawdę tylko sprawa wentylatora (odgłos to takie piszczenie / dzwoneinie jak w reklamie ketonalu, gdzie migreny można dostać) Piszczenie nie jest głośne ale jak się pracuje na komputerze to aż w uszach dzwoni po pewnym czasie.

Dziękuję serdecznie za pomoc

P.S. To są jakieś różne wiatraczki? Ja używam laptopa i myślałam że jest tylko jeden koło procesora. No proszę, ile człowiek może się dowiedzieć Wink
Odpowiedz
#5
To czysty zbieg okoliczności, prawdopodobnie łożysko w wentylatorku zaczyna szwankować i trzeba będzie wymienić wentylator na nowy.
Odpowiedz
#6
Oj, to widzę, ze jakaś poważna operacja czeka mój komputer. A czy wymiana wentylatora wymaga abym zgrała pliki na inny dysk? (w razie jakiegoś formata) Jeśli komputer jest na gwarancji, a będę w serwisie należącym do sklepu w którym kupiłam sprzęt, to wtedy, wymiana wentylatora będzie w ramach tej gwarancji, nie będę musiała za nic płacić? (pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, a z poprzednich wizytw serwisie nie mam niestety dobrych wspomnień Sad )
Odpowiedz
#7
Wymiana wentylatora to bardzo prosty zabieg i nie wymaga żadnego zgrywania plików na inny dysk gdyż nie wiąże się to z koniecznością formatowania dysku. Jeśli wymiana będzie w ramach gwarancji to nikt nie ma prawa żądać od Ciebie za to zapłaty.
Odpowiedz
#8
jeżeli jest gwarancja to wymienią bez problemu, raczej nie musiszzgrywać danych, bo pada ci najpewniej wiatrak nie dysk.
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#9
Ludzie, jesteście CUDOWNI!
Dzięki Wam mogę spać po nocach Grin (sorry za offtop)
Odpowiedz
#10
Życzymy miłych snów Smile
Odpowiedz
#11
wracam do starego tematu, bo problem z piszczeniem nadal jest Sad:

1. co jeszcze moze być przyczyną piszczenia, które dochodzi od prawego górnego rogu laptopa- tam gdzie są przyciski uruchamiania (inforatyk twierdził ze nic nie słyszy,ale zapewniam że to piszczenie jest cały czas)
2. jak byłam w serwisie w którym mam gwarancje,powiedzieli ze jeśli komputer ma plomby to muszą to wysłać do producenta i tylko on może zajrzeć do środka. Czy to prawda?
Odpowiedz
#12
Ad 1 Może to dysk twardy.
Ad 2 Masz gwarancje, to wyślą do producenta i on to naprawi. Jak zerwiesz plomby to tracisz gwarancje, no chyba, że sama się prędzej nie skończy
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#13
Istnieje jeszcze inna mozliwosc - cewki na plycie glownej one tez moga piszczec.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#14
karta wi fi może piszczeć
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#15
dziękuję za udzielenie informacji. Zaraz jadę do serwisu i mam nadzieję, ze przyjmąkomputer od razu bez żadnych problemów.

Trzymajcie się Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości