SafeGroup

Pełna wersja: Nowy sprzęt za 2500-3000 zł dla znajomego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

Eugeniusz

Znajomy chce wydać 2500-3000 zł na nowy komputer. To ma być naprawdę dobra, solidna jednostka do grania i takie tam, ogólnie to ma być domowy komputer.

Zupełnie nie orientuję się w sprzęcie, więc liczę na waszą profesjonalną pomoc. Od siebie dodam, że zestaw ma być w oparciu o dysk SSD i system Windows 7 HP. Czy w sklepach internetowych jak esc.pl i morele, podbijają normalnie gwarancję?

Starszy, proponowany przez Kamila zestaw:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Może być, czy coś się zmieniło?
Słuchaj znajomy będzie podkręcał procka ???
Bo w tym zestawie co podałeś jest płyta do podkręcania a procesor nie za bardzo. Tak samo w takim zestawie można upchnąć owiele lepszą grafę Smile

Eugeniusz

Kaaaaamiiilll, proszę Cię o komentarz <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->


Dodano: 05 wrz 2013, 22:05

dolar444 napisał(a):Słuchaj znajomy będzie podkręcał procka ???

A chyba nie !!!
Zresztą, zapytam się jutro.
to zapytaj się i daj znać. to się w tedy jutro złoży jak będzie wiadomo coś więcej.
Rozumiem dysk SSD musi być jak napisałeś.

Eugeniusz

Hmm za 2500zł (ani grosza więcej) ma być komputer z monitorem, myszką i klawiaturą (bez oprogramowania). Najlepiej z dyskiem SSD, powiedzmy 128GB. Nie będzie podkręcany i użytkownik nie będzie grał w gry.
aha czyli coś więcej wiemy. rozumiem ze kolega nie wiem nie programuje nie renderuje ?? nic z tych zeczy tylko taki komputer domowy internet przeglądarka słuchanie muzyki tyle ??

Eugeniusz

Tak.
Jestem Smile
Tylko jeśli za 2500 ma być cała jednostka + peryferia, to szału nie będzie.
Złożę Ci skrzynkę za 2000zł, ale jeśli chodzi o monitory, to nie za bardzo się w nich orientuję, więc też musisz sam poszukać Smile.
Na SSD nie wystarczy. Chyba że na samą skrzynkę można wyłożyć 2500zł.
ja coś takiego zaproponuje jak to tylko do zastosowań domowych internet muzyka.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nawet z dość mocna kartą graficzną jak do tego zestawu.
Można lepiej... Chwilunia.


Dodano: 06 wrz 2013, 13:13

Można lepiej... Chwilunia.


Dodano: 06 wrz 2013, 13:17

Skrzynka za 2000zł

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

+ zasilacz i obudowa (niedostępne w morele aktualnie, ale pewnie w poniedziałek dostawa będzie)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jest Core i3, który jest bardzo dobry do codziennych zastosowań i do grania, jest 60GB SSD na system + programy.
Jak i3 zacznie nie nadążać, to sprzedać za 300-350zł i kupić Core i5 Smile
po co mu aż tak mocny procesor do internetu i muzyki jak powiedział Eugeniusz ??
Pentium którego w sumie podałem też a sobie rade z grami a jak nie będzie nadążał to tez można go sprzedać i kupić i5 Smile
Z dyskiem ssd bym sie wstrzymał i kupił w późniejszym czasie większy i lepszy od tego kingstona.
Ale to moje sugestie. Smile
dolar, i3 to obecnie minimum <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Cytat: po co mu aż tak mocny procesor do internetu i muzyki jak powiedział Eugeniusz ??

Ma być do wszystkiego, czyli do grania też, a i3 daje około 10% lepszą wydajność w jednowątkowych aplikacjach i 30% w wielowątkowych (czyli przede wszystkim gry), więc według mnie znacznie lepiej kupić i3, bo po prostu wystarczy na dłużej. A używanego Pentiuma sprzeda się za 150zł? Core i3 za ponad 300zł. Dołoży się 400zł i jest Core i5.

Cytat: Z dyskiem ssd bym sie wstrzymał i kupił w późniejszym czasie większy i lepszy od tego kingstona.

No tak, ale Geniu sam napisał, że ma być SSD, to dałem.


Dodano: 06 wrz 2013, 13:30

PS Aktualizacja zestawu, dałem zły procesor

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 06 wrz 2013, 13:33

Ps2 Nie przeczytałem, że jednak nie będzie odpalanych gier... W takim razie proponuję Core i5 z integrą. Chwilunia

, jeśli rzeczywiście do muzyki i internetu, to Twój zestaw tym bardziej jest niezbyt trafiony, bo po co mu Radeon 7790?


Dodano: 06 wrz 2013, 13:45

Jest -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Procesor na lata, grafika spokojnie da radę nawet w niezbyt wymagających grach na średnich detalach
Kamil, lepiej dorzucić dysk 1Tb. Różnica kilkudziesięciu złotych, a większa pojemność. Nie sądzisz? Smile
ELWIS1 napisał(a):Kamil, lepiej dorzucić dysk 1Tb. Różnica kilkudziesięciu złotych, a większa pojemność. Nie sądzisz? Smile

Automatycznie daję zawsze 500GB Smile
Jak to jakie pliki?? a filmy ful HD ;-)

Eugeniusz

Wyszło mi razem 2154,43, po dodaniu klawiatury i myszki (8 dych) i jakiegoś monitora Philipsa. Może być - zestaw wydaje się porządny. Jeszcze tylko pytanie jak realizowana jest gwarancja w Morele? Zgłaszam awarię danej części i przychodzi kurier od nich?
Cytat: Wyszło mi razem 2154,43, po dodaniu klawiatury i myszki (8 dych) i jakiegoś monitora Philipsa.

Za cały zestaw?... Doliczyłeś zasilacz i obudowę, które dałem w osobnych linkach?
Jaki to monitor Philipsa?
Co do gwarancji to nie wiem, musisz sprawdzić na ich stronie.

Eugeniusz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

+ zasilacz który zaproponowałeś. Nie znam się na sprzęcie, nie krzyczcie na mnie, jestem programistą ;(
Ja bym tam wrzucił jednak jakąś kartę graficzną.
Stron: 1 2 3