SafeGroup

Pełna wersja: Czy AV/FW jest konieczny przy W8.1?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 8.1 x64


Zastosowanie:
bankowość, ftp, programy Adobe.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
i5 2.30gb
6gb ram
gt540m 2gb

- Czy przy odrobinie rozwagi AV/FW i inne programy typu malwarebytes/hitman są konieczne?

Jeśli tak - proszę o optymalne rozwiązanie, programy mogą być płatne. Zależy mi na maxymalnej ochronie i animowości w sieci. Dlatego prosiłbym również o podanie wtyczek do firefoxa / ew. innej przeglądarki (najbardziej bezpiecznej). Podobno ESR jest najlepszym rozwiązaniem. Czy sieć TOR będzie konieczna dla animowości?

Dziękuję z góry za help!

Konto usunięte

Jeżeli masz głowę na karku, to wystarczy antywirus i zapora wbudowane w Windowsa. Przemianowany na Defendera MSE jaki jest zintegrowany w Windows 8 radzi sobie bardzo dobrze. Do tego warto jednak dorzucić np. EMET w celu załatania uniemożliwienia wykorzystania potencjalnych podatności w popularnych aplikacjach (Java, Adobe Reader, pakiet Office, przeglądarka). Do tego coś na wszelki wypadek do skanu na żądanie - zostawiłbym w odwodzie darmowego Malwarebytes oraz Hitman Pro, na wszelki wypadek.
Anonimowość to inna sprawa, tutaj już od Ciebie zależy, jak bardzo chcesz w to wchodzić. TOR i Firefox przygotowany pod niego spiszą się dobrze, ale musisz być gotowy na to, że nie będzie to już komfortowe korzystanie z przeglądarki (TOR jest po prostu wolny). Jeżeli nie chcesz aż tak się w to pakować, to dobrym rozwiązaniem będzie Firefox z NoScript, Adblockiem i np. Ghostery.
Ok - dzięki za help, jeszcze dodam ccleaner do czyszczenia rejestru. Nie przesadziłem z dodatkami do foxa? Grin

adblock plus
beef taco
betterprivacy
browserprotect
ghostery
https-everywhere
lastpass
noscript
requestpolicy
trafficlight
wot
hitman alert
Shao napisał(a):Ok - dzięki za help, jeszcze dodam ccleaner do czyszczenia rejestru. Nie przesadziłem z dodatkami do foxa? Grin

adblock plus
beef taco
betterprivacy
browserprotect
ghostery
https-everywhere
lastpass
noscript
requestpolicy
trafficlight
wot
hitman alert

Nie jestem ekspertem, ale trzy pozycje podane przez Łukasza całkowicie wystarczą i według mnie nie ma sensu pakować do przeglądarki tylu dodatków. Ponadto WOT bym sobie już ogólnie darował, bo nie jest najlepszym wyznacznikiem bezpieczeństwa stron.

Konto usunięte

Adblock - ok.
Ghostery - ok
Https-eveywhere - warto!
LastPass - warto
NoScript - jeżeli zależy na bezpieczeństwie, wręcz mus!

Do tego trafficlight, resztę bym w sumie sobie darował.
Warto również w Firefoxie ustawić, aby nie akceptował cookies ze stron trzecich.
Moje propozycje:
- Https-eveywherechyba sobie bym podarował...nie używam chociażby z tego powodu, co poniżej oraz dlatego, że wspiera tylko wybrane strony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- nie wiem czy KeyScrambler wspiera Win 8.1...na pewno 8...jeśli tak, to jego bym zainstalował
- AdBlockmożna zastąpić chociażby darmowym AdFenderem, który obsługuje nie tylko Firefoksa, ale również Chrome i IE oraz komunikatory i P2P...zyskuje się na funkcjonalności, ana zużyciu RAM oszczędza się z jakieś 100 mega
- Ghostery...też bym odpuścił...BDTL ma podobne funkcjonalność...
- co wg mnie w połączeniu z obowiązkowym NoScriptem (jeśli używany jest Firefoks) jest w zupełności wystarczające
- dodałbym jeszcze HitMan Pro Alert

Konto usunięte

:
Ten wpis na niebezpieczniku jest dosyć stary... teraz baza stron w tym dodatku jest na pewno duża. Poza tym, wystarczy zobaczyć jaki oni numer odstawili na prima aprilis:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z tym dodatkiem, nawet z udaną socjotechniką tj. dało się oszukać użytkownika, atak by się nie powiódł , właśnie dlatego, że dodatek przekierowałby nas na stronie po SSL. Na tej natomiast potrzebny jest ważny certyfikat na serwerze przypisany do domeny i wymagający potwierdzenia własności = o wiele trudniejsze w przygotowaniu.
Ok - zostawiłem Https-eveywhere, noscript, bdtl, hitman alert i lastpass. Adblocka zastąpiłem Adfenderem, wyszukiwarka - ixquick. AV i FW - standard od Windowsa 8.1. DNSy w routerze zmieniłem na Norton Connect Safe. Do tego EMET, MBAM, EEK, Hitman Pro i Virus total uploader - aby sprawdzić podejrzane exeki. Keyscrambler w wersji free wspiera tylko przeglądarkę - warto kupić premium?
Skoro już poruszyliśmy temat blokowania reklam, itp., to warto przypomnieć też o

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Wątek na forum:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


używasz Diladele?...jak się sprawuje po ostatnich zmianach?
Używam cały czas, również po przejściu na Windows 8.1. Jak dla mnie sprawuje się bardzo dobrze, aczkolwiek nie mogę porównać do AdFendera, bo go nie używałem jeszcze nigdy. A jakie zmiany masz na myśli? Smile
ichito napisał(a):Moje propozycje:
- Https-eveywherechyba sobie bym podarował...nie używam chociażby z tego powodu, co poniżej oraz dlatego, że wspiera tylko wybrane strony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- nie wiem czy KeyScrambler wspiera Win 8.1...na pewno 8...jeśli tak, to jego bym zainstalował
- AdBlockmożna zastąpić chociażby darmowym AdFenderem, który obsługuje nie tylko Firefoksa, ale również Chrome i IE oraz komunikatory i P2P...zyskuje się na funkcjonalności, ana zużyciu RAM oszczędza się z jakieś 100 mega
- Ghostery...też bym odpuścił...BDTL ma podobne funkcjonalność...
- co wg mnie w połączeniu z obowiązkowym NoScriptem (jeśli używany jest Firefoks) jest w zupełności wystarczające
- dodałbym jeszcze HitMan Pro Alert


Pozwolę siebie zapytać. Mówisz ichito że z Bitdefender TraficLight nie ma sensu mieć razem ghostery ??
AdFenderem a to wykorzystam na starym kompie gdzie IE trzeba korzystac by przegladać internet bo FF przymula kompa Grin