Czy AV/FW jest konieczny przy W8.1?
#1
System operacyjny:
Windows 8.1 x64


Zastosowanie:
bankowość, ftp, programy Adobe.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
i5 2.30gb
6gb ram
gt540m 2gb

- Czy przy odrobinie rozwagi AV/FW i inne programy typu malwarebytes/hitman są konieczne?

Jeśli tak - proszę o optymalne rozwiązanie, programy mogą być płatne. Zależy mi na maxymalnej ochronie i animowości w sieci. Dlatego prosiłbym również o podanie wtyczek do firefoxa / ew. innej przeglądarki (najbardziej bezpiecznej). Podobno ESR jest najlepszym rozwiązaniem. Czy sieć TOR będzie konieczna dla animowości?

Dziękuję z góry za help!
Odpowiedz
#2
Jeżeli masz głowę na karku, to wystarczy antywirus i zapora wbudowane w Windowsa. Przemianowany na Defendera MSE jaki jest zintegrowany w Windows 8 radzi sobie bardzo dobrze. Do tego warto jednak dorzucić np. EMET w celu załatania uniemożliwienia wykorzystania potencjalnych podatności w popularnych aplikacjach (Java, Adobe Reader, pakiet Office, przeglądarka). Do tego coś na wszelki wypadek do skanu na żądanie - zostawiłbym w odwodzie darmowego Malwarebytes oraz Hitman Pro, na wszelki wypadek.
Anonimowość to inna sprawa, tutaj już od Ciebie zależy, jak bardzo chcesz w to wchodzić. TOR i Firefox przygotowany pod niego spiszą się dobrze, ale musisz być gotowy na to, że nie będzie to już komfortowe korzystanie z przeglądarki (TOR jest po prostu wolny). Jeżeli nie chcesz aż tak się w to pakować, to dobrym rozwiązaniem będzie Firefox z NoScript, Adblockiem i np. Ghostery.
Odpowiedz
#3
Ok - dzięki za help, jeszcze dodam ccleaner do czyszczenia rejestru. Nie przesadziłem z dodatkami do foxa? Grin

adblock plus
beef taco
betterprivacy
browserprotect
ghostery
https-everywhere
lastpass
noscript
requestpolicy
trafficlight
wot
hitman alert
Odpowiedz
#4
Shao napisał(a):Ok - dzięki za help, jeszcze dodam ccleaner do czyszczenia rejestru. Nie przesadziłem z dodatkami do foxa? Grin

adblock plus
beef taco
betterprivacy
browserprotect
ghostery
https-everywhere
lastpass
noscript
requestpolicy
trafficlight
wot
hitman alert

Nie jestem ekspertem, ale trzy pozycje podane przez Łukasza całkowicie wystarczą i według mnie nie ma sensu pakować do przeglądarki tylu dodatków. Ponadto WOT bym sobie już ogólnie darował, bo nie jest najlepszym wyznacznikiem bezpieczeństwa stron.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#5
Adblock - ok.
Ghostery - ok
Https-eveywhere - warto!
LastPass - warto
NoScript - jeżeli zależy na bezpieczeństwie, wręcz mus!

Do tego trafficlight, resztę bym w sumie sobie darował.
Warto również w Firefoxie ustawić, aby nie akceptował cookies ze stron trzecich.
Odpowiedz
#6
Moje propozycje:
- Https-eveywherechyba sobie bym podarował...nie używam chociażby z tego powodu, co poniżej oraz dlatego, że wspiera tylko wybrane strony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- nie wiem czy KeyScrambler wspiera Win 8.1...na pewno 8...jeśli tak, to jego bym zainstalował
- AdBlockmożna zastąpić chociażby darmowym AdFenderem, który obsługuje nie tylko Firefoksa, ale również Chrome i IE oraz komunikatory i P2P...zyskuje się na funkcjonalności, ana zużyciu RAM oszczędza się z jakieś 100 mega
- Ghostery...też bym odpuścił...BDTL ma podobne funkcjonalność...
- co wg mnie w połączeniu z obowiązkowym NoScriptem (jeśli używany jest Firefoks) jest w zupełności wystarczające
- dodałbym jeszcze HitMan Pro Alert
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
@ichito:
Ten wpis na niebezpieczniku jest dosyć stary... teraz baza stron w tym dodatku jest na pewno duża. Poza tym, wystarczy zobaczyć jaki oni numer odstawili na prima aprilis:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z tym dodatkiem, nawet z udaną socjotechniką tj. dało się oszukać użytkownika, atak by się nie powiódł , właśnie dlatego, że dodatek przekierowałby nas na stronie po SSL. Na tej natomiast potrzebny jest ważny certyfikat na serwerze przypisany do domeny i wymagający potwierdzenia własności = o wiele trudniejsze w przygotowaniu.
Odpowiedz
#8
Ok - zostawiłem Https-eveywhere, noscript, bdtl, hitman alert i lastpass. Adblocka zastąpiłem Adfenderem, wyszukiwarka - ixquick. AV i FW - standard od Windowsa 8.1. DNSy w routerze zmieniłem na Norton Connect Safe. Do tego EMET, MBAM, EEK, Hitman Pro i Virus total uploader - aby sprawdzić podejrzane exeki. Keyscrambler w wersji free wspiera tylko przeglądarkę - warto kupić premium?
Odpowiedz
#9
Skoro już poruszyliśmy temat blokowania reklam, itp., to warto przypomnieć też o

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Wątek na forum:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#10
@nikita
używasz Diladele?...jak się sprawuje po ostatnich zmianach?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
Używam cały czas, również po przejściu na Windows 8.1. Jak dla mnie sprawuje się bardzo dobrze, aczkolwiek nie mogę porównać do AdFendera, bo go nie używałem jeszcze nigdy. A jakie zmiany masz na myśli? Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#12
ichito napisał(a):Moje propozycje:
- Https-eveywherechyba sobie bym podarował...nie używam chociażby z tego powodu, co poniżej oraz dlatego, że wspiera tylko wybrane strony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- nie wiem czy KeyScrambler wspiera Win 8.1...na pewno 8...jeśli tak, to jego bym zainstalował
- AdBlockmożna zastąpić chociażby darmowym AdFenderem, który obsługuje nie tylko Firefoksa, ale również Chrome i IE oraz komunikatory i P2P...zyskuje się na funkcjonalności, ana zużyciu RAM oszczędza się z jakieś 100 mega
- Ghostery...też bym odpuścił...BDTL ma podobne funkcjonalność...
- co wg mnie w połączeniu z obowiązkowym NoScriptem (jeśli używany jest Firefoks) jest w zupełności wystarczające
- dodałbym jeszcze HitMan Pro Alert


Pozwolę siebie zapytać. Mówisz ichito że z Bitdefender TraficLight nie ma sensu mieć razem ghostery ??
AdFenderem a to wykorzystam na starym kompie gdzie IE trzeba korzystac by przegladać internet bo FF przymula kompa Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości