SafeGroup

Pełna wersja: Plik niedający się usunąć
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. Mam pewien plik (lub nawet, z czym tego drugiego nie moge znaleźć) który nie chce sie usunąć. Probowalem z PPM, Unlockerem i nadal siedzi jak siedzial. Plik nie ma zadnego rozszerzenia (na koncu nazwy jest kropka).

Jak go usunac?

ktośtam

Co to za plik? Jaka jest jego lokalizacja?
Na pulpicie mam. Plik nie ma rozszerzenia, przy próbie usuniecia wyskakuje "Nie można odnaleźć tego elementu".

ktośtam

Próbowałeś może FileASSASSIN?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

FileASSASSIN nie widzi tego pliku.

Eugeniusz

Przeskanuj dysk Chkdsk.exe, jeśli wpisy w MFT zostaną naprawione, to plik powinien być usunięty lub powinien dać się usunąć.
chkdsk, chkdsk /f - nic nie dało.
Pierwsze...spróbowałbym go usunąć w trybie awaryjnym ewentualnie z jakiejś linuxowej dystrybucji liveCD (u mnie Puppy kiedyś zadziałało skutecznie w podobnej sytuacji) albo z jakiegoś menadżera plików uruchamianego w trybie poleceń. Inne rozwiązanie - plik nie ma rozszerzenia, ale ma nazwę?...spróbuj tę nazwę wpisać do Regseekera, wyszukaj wpisy po nazwie i wywal je (oczywiście sprawdź, czy na pewno te chcesz wywalić).
Regseeker, Unlocker nie podołały.

Z wiersza poleceń nie wiem jak zrobić.

I tego linuxa - można przez Virtualbox?
A to nie jest jakiś ukryty plik?
Podaj dokładną lokalizacje tego pliku np.

C:\Users\Rafał\Desktop\ nazwa obiektu do usunięcia
Cytat: Z wiersza poleceń nie wiem jak zrobić.


del [lokalizacja]
Pobierane pliki publiczne
Zawsze możesz podać na priv Smile
Nazwa pliku IMO jest niepotrzebna, ważne że plik znajduje sie w katologu Publiczny -> Pobierane pliki publiczne i nie mogę go usunąć.

System to Viśta.
skoro nie chcesz dać ścieżki docelowej cóż

spróbuj tak uruchom cmd i wpisz DEL "\\?\ C:\Users\Rafał\Documents\ nazwa docelowa pliku "

komenda wykonująca DEL "\\?\
A próbowałeś z takim narzędziem jak np.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

? Nie tylko masz tam programy związane z bezpieczeństwem , ale cale mnóstwo przydatnych narzędzi plikowych i dyskowych. To właśnie zainstalowanymi w SARDU komponentami naprawiałem kiedyś MBR, wywalałem "trudne" pliki, skanowałem skanerami live CD.
Jeżeli nic nie daje rady, to uruchom jakąś dystrybucję Linux''a z Live CD, który obsługuje NTFS i działaj.
Wg mnie to badziewie usuniesz np Midnight Commanderemz pokładuParted Magic LiveCD

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ewentualnie Ubuntu Malware Removal Toolkit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy można te Live CD uruchomić w Virtualboksie na Windowsie?


Dodano: 11 gru 2013, 19:25

tachion napisał(a):skoro nie chcesz dać ścieżki docelowej cóż

spróbuj tak uruchom cmd i wpisz DEL "\\?\ C:\Users\Rafał\Documents\ nazwa docelowa pliku "

komenda wykonująca DEL "\\?\


Nie wiem jaka jest ścieżka docelowa do Publiczne->Pobierane pliki publiczne. Wiem tylko że to jest na dysku C, czyli wg mnie powinno być:
C:\Publiczne\Pobierane pliki publiczne\śmieć.

Żaden program tego nie widzi. Nawet unlocker i Delete FXP Files. Teraz sam sobie robie log z OTL, ciekawe czy w logach to bedzie.

Edit: cmd i żadne distro linuksa mi nie działa. W logach też nic nie widzę.

Jest masa problemów na tym komputerze, pełno zainstalowanych jakichś dziwnych programów niewiadomokiedy, które są w trayu, mulą system niemiłosiernie (komputer chodzi jakby miał 10 lat), monitory rezydentne antywirusów dzialaja a antywirusy już nie i nie chcą sie odinstalować, na dodatek jakieś dziwne pliki mam w kilku folderach, które nie da sie usunąć... Sad

Sięgnę po ostatnią deskę ratunku, jeśli to nie pomoże, będzie format lapka. A płyty z Vistą nie mam.
Stron: 1 2