SafeGroup

Pełna wersja: Wzmocnienie ochrony
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Window 7 x64


Zastosowanie:
Zakupy, bankowość, portale społecznościowe, praca


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
CPU i5 2.30 GHz, 4 GB ram

Na pokładzie mam Spyshelter Premium, Privatefirewall, Sandboxie, Acronis 2013 do backupu i KeePass na hasła. Skanery na żądanie: Hitman, MBAM i CCE.
Sandboxie nie do końca spełnia swoje zadania, ponieważ często jestem za leniwy żeby czyścić piaskownicę a brak mi samozaparcia do włączenia automatycznego czyszczenia.
Chciałbym wzmocnić swoją ochronę. Co do ochrony sygnaturowej, w grę wchodzi tylko Webroot na którego mam licencję. Nie sądzę jednak aby był mi potrzebny.Próbowałem Emet ale u mnie nie działa. Zastanawiam sięnad HitmanPro.Alert albo Malwarebytes Anti-Exploit. Również coś do ochrony przed infekcjami z USB. Co o tym sądzicie? Możecie mi polecić jakieś inne programy, które uszczelniłyby ochronę mojego systemu?
Jak masz Webroota, to nie wiem czemu szukasz innego rozwiązania, to świetny soft , kompletnie nieodczuwalny, będzie całkowitym uzupełnieniem Twojego zestawu.
W Privatfirewall wyłącz wykrywanie procesów, bo SS i tak to robi...możesz również włączyć w PFW funkcję ograniczania uprawnień w opcjach zaawansowanych i tym samym odpuścić sobie Sandboxie...co zresztą i tak zamierzałeś. HMPA i MBAE to różne softy, ale trudno mieć wszystko na raz...ja pozbyłem się MBAE, bo u mnie coś przycinało przeglądarkę, natomiast HMPA z funkcją Crypto Guard mam.
W SS dołącz sobie napędy zewnętrzne do lokalizacji z restrykcjami i włącz wykrywanie dll z dysków wymiennych - to powinno zabezpieczyć napędy USB.
Spróbuję się zastosować Ichito do twoich wskazówek z wyjątkiem
ichito napisał(a):włącz wykrywanie dll z dysków wymiennych
Ta opcja nie jest u mnie dostępna do włączenia. Wypróbuję również HMPA.

Co do Webroota to nie mam przekonania do całościowych rozwiązań w przypadku zabezpieczeń komputerowych. Poza tym jak napisał Ichito nie można mieć wszystkiego.
Przepraszam...użyłem złego słowa...chodzi o blokowanie dll czy tę funkcję w opcjach poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dokładnie tak Smile U mnie również jest nieaktywna.
ichito napisał(a):Przepraszam...użyłem złego słowa...chodzi o blokowanie dll czy tę funkcję w opcjach poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czemu nie można aktywować tej opcji??
MBAE jak najbardziej.MCShield do ochrony przed infekcjami z USB
Hmmmm a AppGuard by tu pasował?
DedalNort napisał(a):Hmmmm a AppGuard by tu pasował?
Jeśli tylko będzie właściwie skonfigurowany, to można go dorzucić.
Pytanie tylko czy rzeczywiście jest potrzebny, bo w pewnym sensie będzie to dublowanie modułów ochronnych, wspomniał już zresztą o tymichito .
HIPS może działać skutecznie już z poziomu PrivateFirewall''a, tymczasem w kolejce czeka świetny SpyShelter, a to wszystko ma uzupełnić jeszcze AppGuard...
Nie próbowałem wcześniej takiego "składaka" - ale w moim przekonaniu (oczywiście to subiektywna opinia) - trochę za dużo tego jak na jeden zestaw.