Wzmocnienie ochrony
#1
System operacyjny:
Window 7 x64


Zastosowanie:
Zakupy, bankowość, portale społecznościowe, praca


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
CPU i5 2.30 GHz, 4 GB ram

Na pokładzie mam Spyshelter Premium, Privatefirewall, Sandboxie, Acronis 2013 do backupu i KeePass na hasła. Skanery na żądanie: Hitman, MBAM i CCE.
Sandboxie nie do końca spełnia swoje zadania, ponieważ często jestem za leniwy żeby czyścić piaskownicę a brak mi samozaparcia do włączenia automatycznego czyszczenia.
Chciałbym wzmocnić swoją ochronę. Co do ochrony sygnaturowej, w grę wchodzi tylko Webroot na którego mam licencję. Nie sądzę jednak aby był mi potrzebny.Próbowałem Emet ale u mnie nie działa. Zastanawiam sięnad HitmanPro.Alert albo Malwarebytes Anti-Exploit. Również coś do ochrony przed infekcjami z USB. Co o tym sądzicie? Możecie mi polecić jakieś inne programy, które uszczelniłyby ochronę mojego systemu?
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#2
Jak masz Webroota, to nie wiem czemu szukasz innego rozwiązania, to świetny soft , kompletnie nieodczuwalny, będzie całkowitym uzupełnieniem Twojego zestawu.
Odpowiedz
#3
W Privatfirewall wyłącz wykrywanie procesów, bo SS i tak to robi...możesz również włączyć w PFW funkcję ograniczania uprawnień w opcjach zaawansowanych i tym samym odpuścić sobie Sandboxie...co zresztą i tak zamierzałeś. HMPA i MBAE to różne softy, ale trudno mieć wszystko na raz...ja pozbyłem się MBAE, bo u mnie coś przycinało przeglądarkę, natomiast HMPA z funkcją Crypto Guard mam.
W SS dołącz sobie napędy zewnętrzne do lokalizacji z restrykcjami i włącz wykrywanie dll z dysków wymiennych - to powinno zabezpieczyć napędy USB.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Spróbuję się zastosować Ichito do twoich wskazówek z wyjątkiem
ichito napisał(a):włącz wykrywanie dll z dysków wymiennych
Ta opcja nie jest u mnie dostępna do włączenia. Wypróbuję również HMPA.

Co do Webroota to nie mam przekonania do całościowych rozwiązań w przypadku zabezpieczeń komputerowych. Poza tym jak napisał Ichito nie można mieć wszystkiego.
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#5
Przepraszam...użyłem złego słowa...chodzi o blokowanie dll czy tę funkcję w opcjach poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Dokładnie tak Smile U mnie również jest nieaktywna.
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#7
ichito napisał(a):Przepraszam...użyłem złego słowa...chodzi o blokowanie dll czy tę funkcję w opcjach poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czemu nie można aktywować tej opcji??
Odpowiedz
#8
MBAE jak najbardziej.MCShield do ochrony przed infekcjami z USB

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Hmmmm a AppGuard by tu pasował?
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#10
DedalNort napisał(a):Hmmmm a AppGuard by tu pasował?
Jeśli tylko będzie właściwie skonfigurowany, to można go dorzucić.
Pytanie tylko czy rzeczywiście jest potrzebny, bo w pewnym sensie będzie to dublowanie modułów ochronnych, wspomniał już zresztą o tymichito .
HIPS może działać skutecznie już z poziomu PrivateFirewall''a, tymczasem w kolejce czeka świetny SpyShelter, a to wszystko ma uzupełnić jeszcze AppGuard...
Nie próbowałem wcześniej takiego "składaka" - ale w moim przekonaniu (oczywiście to subiektywna opinia) - trochę za dużo tego jak na jeden zestaw.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości