SafeGroup

Pełna wersja: Dwa zestawy- ocena
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Windows7 Starter, Windows7 Home:,
Tutaj wpisz używany system operacyjny


Ogólne, Bankowość:
Napisz, do jakich celów jest używany komputer np. zakupy, bankowość, portale społecznościowe


1:Acer Aspire One D250: Intel Atom 1,6, Ram: 2gb, 2: Asus x53tk: AMD A6-3420M, Ram: 4gb
Podzespoły bazowe komputera

Waszym zdaniem warto coś dodać, zmienić ?

Zestaw 1: Mbam pro, Bitdefender''s free, zapora sytemowa. Przeglądarka: Adblock Plus, Bitdefender TrafficLight, Self-Destructing Cookies, KeyScrambler free, HitmanPro.Alert, Sandboxie. On demand: Hitman Pro

Zestaw 2: BitDefender Internet Security.Przeglądarka: Adblock Plus, Self-Destructing Cookies, KeyScrambler free, HitmanPro.Alert, Sandboxie. On demand: Hitman Pro, Mbam.
Cały zestaw wygląda bardzo dobrze
Jest zapora jest piaskownica nawet szyfrowanie klawiszy jedynie jakiś moduł HIPS bym dodał.
Hips by się przydał ale nic nie przychodzi mi do głowy, samodzielny, darmowy, ewentualnie promo, poleci ktoś jakiś?
Witaj casual.
Wybrałbym zestawpierwszy, ale zamiast zapory systemowej i sandboxie dodałbymdarmowy COMODO Firewall ( HIPS, skaner w chmurze [antywirus w chmurze może oczywiście współpracować z antywirusami <Tu BD Free>], filtr www, Viruscope, sandbox [ograniczenia/wirtualizacja])... nie pamiętam wszystkiego Grin . Konfiguracje pod twoje wymagania mogę dać.
Ale przy Bitdefender Free nie potrzebny jest Bitdefender trafficlight, ponieważ Bitdefender free sam w sobie go zawiera.
Witam, dla wyjaśnienia to są dwa osobne zestawy na dwa komputery.
zbc napisał(a):Ale przy Bitdefender Free nie potrzebny jest Bitdefender trafficlight, ponieważ Bitdefender free sam w sobie go zawiera.
, tego nie wiedziałem dzięki. Co do hipsa tak na szybko pomyślałem o ThreatFire
lub Malware Defender tylko oba już nie rozwijane i nie wiem jak się sprawują na 7
casual napisał(a):Witam, dla wyjaśnienia to są dwa osobne zestawy na dwa komputery.
zbc napisał(a):Ale przy Bitdefender Free nie potrzebny jest Bitdefender trafficlight, ponieważ Bitdefender free sam w sobie go zawiera.
, tego nie wiedziałem dzięki. Co do hipsa tak na szybko pomyślałem o ThreatFire
lub Malware Defender tylko oba już nie rozwijane i nie wiem jak się sprawują na 7
No to zrób (jak chcesz) jak pisałem, i weź COMODO Firewall (pisałem funkcje)
Niestety jakoś mnie mnie przekonuje Comodo, pewnie jest skuteczny i tak dalej, ale nie bardzo leży mi ich polityka.
casual napisał(a):Niestety jakoś mnie nie przekonuje Comodo, pewnie jest skuteczny i tak dalej, ale nie bardzo leży mi ich polityka.
Co w tej polityce nie tak?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak na szybko z tego co pamiętam to parę lat temu były jakieś przypadki z certyfikatami, ale oczywiście mogę się mylić i to tylko pomówienia.
casual napisał(a):Tak na szybko z tego co pamiętam to parę lat temu były jakieś przypadki z certyfikatami, ale oczywiście mogę się mylić i to tylko pomówienia.
Tsk, to prawda, ale to partner COMODO wydał stronie o wątpliwej reputacji.
COMODO usunąło tego partnera i wycofało certyfikat

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jasne, ale ja jakoś do ich firmy nie mam zaufania, pewnie jak by pogrzebać to znalazło by się masę takich kwiatków w innych firmach również, ale to nie ten temat, więc reasumując Comodo niestety odpada.
Z polityką chodziło o to że logowali wszystko co użytkownik robił, w VPNie mogli sobie nawet zapisywać loginy i hasła do banku które były przesyłane przez ich serwery.
Wybrałbym pierwszy zestaw, ale z modyfikacjami
MBAM Pro - do usunięcia
HMPA - darmowe czy płatne?...i czy jest sens skoro masz Sandboxie?...tak wiem exploity...ale darmowa wersja HMPA ma tylko podstawową funkcjonalność dla przeglądarki i jakoś nie mam przekonania do narzędzi anti-exploit poza EMET
darmowy HIPS na Win 7/32- SpyShelter Free, który w tym temacie zapewnia wystarczającą funkcjonalność...ThreatFire?...owszem, ale bez zaawansowanych ustawień nie będzie miał dużego znaczenia przy tym, co już jest z zabezpieczeń. Można nieco inaczej i zamiast kombo zapora systemowa+SS instalujesz OA Free.
casual napisał(a):1:Acer Aspire One D250: Intel Atom 1,6, Ram: 2gb, 2: Asus x53tk: AMD A6-3420M, Ram: 4gb

360 Internet Security
- lekki, ma wszystko co potrzeba. Nie potrzeba do tego dodatkowych zestawów.
anomito napisał(a):
casual napisał(a):1:Acer Aspire One D250: Intel Atom 1,6, Ram: 2gb, 2: Asus x53tk: AMD A6-3420M, Ram: 4gb

360 Internet Security
- lekki, ma wszystko co potrzeba. Nie potrzeba do tego dodatkowych zestawów.
360 Total Security (tylko kwestia zaufania do QUIHU...)
Dziękuje bardzo za zainteresowanie, na notebooku zostawiam Bitdefender free i SS free wyleciał KeyScrambler, sandboxie (problem z flash playerem) MBAM zostaje jako on-demand, a na Asusi-e Bidefender IS plus reszta. Jeżeli chodzi o OA to niestety spowalnia dosyć odczuwalnie korzystanie z notebooka. Kwestia zaufania, no cóż każdy kieruje się własnymi kryteriami.
Sprawdź jeszcze raz sandboxie ale dodaj 1 wpis do pliku mms.cfg
ProtectedMode=0

Windows 32bit: C:\windows\system32\macromed\flash
Windows 64bit: C:\windows\syswow64\macromed\flash

Powinno pomóc Grin
Pomogło, dziękuje.
Jak widzicie połączenia:
1. Comodo Firewall + Bitdefender Antivirus Free + Sandboxie
2. ZoneAlarmFree Firewall + Bitdefender Antivirus Free + SpyShelter
Czy w/w połączenia będą skuteczniejsze niż np. KIS 2015?
Stron: 1 2