SafeGroup

Pełna wersja: Jak ustawić plik wymiany w win 7 ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy w miarę dobrze zrobiem z plikiem wymiany
a mianowicie dałem na dysk C:\ [systemowy] 5120mb gdzie na tym dysku są dwie partycje c:\ oraz E:\ oraz tyle samo na drugi dysk gdzie jest jedna partycja

system to Win7 x64 i 4GB Ramu
dyski to nie SSD

tylko po takim ustawieniu, system dłużej się ładował, a po jakimś czasiecoś mi pamięć zjadało diametralnie i następnie pojawił się zrzut pamięci fizycznej [niebieski ekran] i restart

wcześniej miałem na partycji systemowej 6144MB

oczywiście rozmiar początkowy oraz maksymalny pozostawiłem taki sam w każdym przypadku

teraz testuje na dysku E:\ [nie systemowy] drugi dysk 7373 MB rozmiar początkowy oraz maksymalny taki sami

może doradzicie, jak ustawić bądź dobrać plik wymiany ? wiem, że musi być 2-3x większy niż RAM

nie gram na kompie, czasami jakiś render video zrobię, sporo zakładek w waterfox''ie mam otwieranych, włączanie programów
na HDD daj 2gb jak masz mało ram, więcej nie ma sensu chociaż 512mb swap wystarczy zupełnie. jak ktoś ma dużo ram 8gb+ to może nawet całkiem wyłączyć swap.
Quassar napisał(a):na HDD daj 2gb jak masz mało ram, więcej nie ma sensu chociaż 512mb swap wystarczy zupełnie. jak ktoś ma dużo ram 8gb+ to może nawet całkiem wyłączyć swap.
faktycznie 4Gb ramu to mało w porównaniu do 8GB czy 16gb
a dać to na dysk C:\ systemowy czy na drugi dysk ?

Konto usunięte

Skoro to zwykle dyski to po co się bawisz? Zostaw, aby system sobie to sam kontrolował. Zmianami tej wartości nic sensownego nie zyskasz, mogą się za to pojawić problemy

Wysłano z telefonu
Przy 4 giga RAM ustawiłbym na dysku systemowym1 giga na stałe (min i max tych samych rozmiarów). Teraz wszystkie stosowane kiedyś przeliczniki już właściwie nie mają zastosowania ze względu na znacznie wyższe osiągnięcia sprzętu i technologię SSD i trzeb kierować się tylko przezornością czyli, że niech będzie na wszelki wypadek. Co do umiejscowienia...ja stawiam na dysk systemowy, bo jeśłi mamy fizycznie tylko jedno urządzenie - dysk - podzielony tylko na dwa lub więcej napędów, to najszybszy jest ten z literą najniższą...czyli C.
Poniżej dwa artykuły praktycznie podchodzące do sprawy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

dzięki
to ustawię 1 bądź 2gb na systemowym C:\
tak jak pisałem, mam dwa dyski fizyczne, ale literka C:\ będzie najniższa ;p
może widać na tych screen''ach ile aktualnie MB używa plik stronicowy ? Bo nie mogę do tego dojść
OCZ dla SSD zaleca na sztywno na nim dać 2GB, niezależnie od pamięci, ale pewnie 4GB+ ludzie maja przy takim sprzęcie.

Z doświadczenia wiem, bo jak testuję coś na systemie HDD, to też tak ustawiam, na sztywno 2GB i wszystko jest ok (komp2 ma 8GB i komp3 ma 2GB).

Opcjonalnie można dać na kontroluj przez system i ustawić na C (Windows 7 wzwyż).

Na XP polecam dać na sztywno tak czy siak, bo system lubi przenosić w różne miejsca plik wymiany i dzieli go na części).
dzięki, tak jak pisałem, nie posiadam dysku SSD ;P

i jak sprawdzić ile aktuanie zużywa/korzysta z pamięci wirtualnej ?
podałem wyżej scree''ny może coś da się z nich wyczytać, bo ja nie mogę dojść gdzie to dokładnie jest napisane Smile
Napisałem tez o HDD i pliku wymiany. Dasz 2GB na sztywno i będzie dobrze.

Zainstaluj sobie np. Cacheman:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Będziesz widział na bieżąco ile system pochłania nie tylko pliku wymiany.