Jak ustawić plik wymiany w win 7 ?
#1
Czy w miarę dobrze zrobiem z plikiem wymiany
a mianowicie dałem na dysk C:\ [systemowy] 5120mb gdzie na tym dysku są dwie partycje c:\ oraz E:\ oraz tyle samo na drugi dysk gdzie jest jedna partycja

system to Win7 x64 i 4GB Ramu
dyski to nie SSD

tylko po takim ustawieniu, system dłużej się ładował, a po jakimś czasiecoś mi pamięć zjadało diametralnie i następnie pojawił się zrzut pamięci fizycznej [niebieski ekran] i restart

wcześniej miałem na partycji systemowej 6144MB

oczywiście rozmiar początkowy oraz maksymalny pozostawiłem taki sam w każdym przypadku

teraz testuje na dysku E:\ [nie systemowy] drugi dysk 7373 MB rozmiar początkowy oraz maksymalny taki sami

może doradzicie, jak ustawić bądź dobrać plik wymiany ? wiem, że musi być 2-3x większy niż RAM

nie gram na kompie, czasami jakiś render video zrobię, sporo zakładek w waterfox''ie mam otwieranych, włączanie programów
Najlepsze zabezpieczenie: 'rozum' + linux = pewne bezpieczeństwo.
Dlaczego linux?
* Stabilność.
* Bezpieczeństwo.
* Szybkość działania.

Przetestuj 2-3 tygodnie, a potem będziesz oceniał ten system.
Odpowiedz
#2
na HDD daj 2gb jak masz mało ram, więcej nie ma sensu chociaż 512mb swap wystarczy zupełnie. jak ktoś ma dużo ram 8gb+ to może nawet całkiem wyłączyć swap.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Quassar napisał(a):na HDD daj 2gb jak masz mało ram, więcej nie ma sensu chociaż 512mb swap wystarczy zupełnie. jak ktoś ma dużo ram 8gb+ to może nawet całkiem wyłączyć swap.
faktycznie 4Gb ramu to mało w porównaniu do 8GB czy 16gb
a dać to na dysk C:\ systemowy czy na drugi dysk ?
Najlepsze zabezpieczenie: 'rozum' + linux = pewne bezpieczeństwo.
Dlaczego linux?
* Stabilność.
* Bezpieczeństwo.
* Szybkość działania.

Przetestuj 2-3 tygodnie, a potem będziesz oceniał ten system.
Odpowiedz
#4
Skoro to zwykle dyski to po co się bawisz? Zostaw, aby system sobie to sam kontrolował. Zmianami tej wartości nic sensownego nie zyskasz, mogą się za to pojawić problemy

Wysłano z telefonu
Odpowiedz
#5
Przy 4 giga RAM ustawiłbym na dysku systemowym1 giga na stałe (min i max tych samych rozmiarów). Teraz wszystkie stosowane kiedyś przeliczniki już właściwie nie mają zastosowania ze względu na znacznie wyższe osiągnięcia sprzętu i technologię SSD i trzeb kierować się tylko przezornością czyli, że niech będzie na wszelki wypadek. Co do umiejscowienia...ja stawiam na dysk systemowy, bo jeśłi mamy fizycznie tylko jedno urządzenie - dysk - podzielony tylko na dwa lub więcej napędów, to najszybszy jest ten z literą najniższą...czyli C.
Poniżej dwa artykuły praktycznie podchodzące do sprawy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
dzięki
to ustawię 1 bądź 2gb na systemowym C:\
tak jak pisałem, mam dwa dyski fizyczne, ale literka C:\ będzie najniższa ;p
Najlepsze zabezpieczenie: 'rozum' + linux = pewne bezpieczeństwo.
Dlaczego linux?
* Stabilność.
* Bezpieczeństwo.
* Szybkość działania.

Przetestuj 2-3 tygodnie, a potem będziesz oceniał ten system.
Odpowiedz
#7
może widać na tych screen''ach ile aktualnie MB używa plik stronicowy ? Bo nie mogę do tego dojść


Załączone pliki Miniatury
           
Najlepsze zabezpieczenie: 'rozum' + linux = pewne bezpieczeństwo.
Dlaczego linux?
* Stabilność.
* Bezpieczeństwo.
* Szybkość działania.

Przetestuj 2-3 tygodnie, a potem będziesz oceniał ten system.
Odpowiedz
#8
OCZ dla SSD zaleca na sztywno na nim dać 2GB, niezależnie od pamięci, ale pewnie 4GB+ ludzie maja przy takim sprzęcie.

Z doświadczenia wiem, bo jak testuję coś na systemie HDD, to też tak ustawiam, na sztywno 2GB i wszystko jest ok (komp2 ma 8GB i komp3 ma 2GB).

Opcjonalnie można dać na kontroluj przez system i ustawić na C (Windows 7 wzwyż).

Na XP polecam dać na sztywno tak czy siak, bo system lubi przenosić w różne miejsca plik wymiany i dzieli go na części).
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#9
dzięki, tak jak pisałem, nie posiadam dysku SSD ;P

i jak sprawdzić ile aktuanie zużywa/korzysta z pamięci wirtualnej ?
podałem wyżej scree''ny może coś da się z nich wyczytać, bo ja nie mogę dojść gdzie to dokładnie jest napisane Smile
Najlepsze zabezpieczenie: 'rozum' + linux = pewne bezpieczeństwo.
Dlaczego linux?
* Stabilność.
* Bezpieczeństwo.
* Szybkość działania.

Przetestuj 2-3 tygodnie, a potem będziesz oceniał ten system.
Odpowiedz
#10
Napisałem tez o HDD i pliku wymiany. Dasz 2GB na sztywno i będzie dobrze.

Zainstaluj sobie np. Cacheman:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Będziesz widział na bieżąco ile system pochłania nie tylko pliku wymiany.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości