SafeGroup

Pełna wersja: Najlepszy program do defragmentacji dysku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam co możecie polecić do defragmentacji dysku?Od dłuższego czasu używałem Puran defrag i ogólnie byłem zadowolony,ale program nie jest rozwijany od 7 Września 2013 nie ma nowej wersji do tego dorzucili ''''niespodziankę'''' której nie można odhaczyć przy instalacji a nazywa się -Adware.Win32.InstallMon jakiś Install Manager się ściąga.
Ważną opcją jest optymalizacja dysku cokolwiek to znaczy i defragmentacja MFT itd tzn boot time defrag.
Auslogics Disk Defrag Pro. Korzystam parę lat i sobie chwalę. Jest parę wariantów optymalizacji. Akurat trwa promocja i można dostać go za trochę ponad 30 zł.
Także polecam Auslogics Disk Defrag, ale może być free.
Jak koledzy wyżej, najlepszy jest Auslogics.
Jeśli masz jakąś odłożoną kasę to najlepszy będzie zakup dysku SSD i po problemie zwanym defragmentacja to tak ode mnie .
pewnie tak,ale kasy nie mam na takie rzeczy Wink
To postaraj się coś odłożyć wiem ciężko ,ale naprawdę warto Wink
Swego czasu przerobiłem praktycznie wszystkie i wniosek był jeden - Diskeeper. Dlaczego? Poza algorytmem defragmentacji najlepszy system działania w tle. Jednym słowem "Set & Forget". Wada to napewno cena. Polecam rownież darmowy Mydefrag. Ma bardzo dobre wbudowane algorytmy oraz możliwość ustawienia jako wygaszacz ekranu. Ponadto posiada system skryptów, dzięki któremu możemy w dość prosty sposób zrobić własny scenariusz defragmentacji.
Nie jestem do końca przekonany na ile agenty defragmentatorów powinny działać w tle. Pewnie jakiś tam zysk z bieżącej defragmentacji jest, ale wykorzystanie zasobów również się zwiększa, czy potrzebnie? Nie mnie oceniać Smile w kwestii wyboru to też chyba nie jest tak, że Puran jest lepszy od Defragglera i znacząco to widać podczas korzystania z komputera po defragmentacji. Te darmowe rozwiązania są sobie bliskie i większość ze znanych produktów jest po prostu dobra i wykonują swoją pracę. Chętnie zobaczyłbym jakąś miarodajną różnicę po defragmentacji programem systemowym, a innym darmowym, np. Piriform Defraggler. Skoro już jesteśmy w tym miejscu, to ja korzystałem właśnie z tego ostatniego i nie miałem większych zastrzeżeń.
A że tak spytam nieco spóźniony...a jaki system? Bo na XP, Vistę i W7 jest bardzo defragmentator - UltimateDefrag Free 1.72, który jest do znalezienia w sieci, albo jego najnowsza płatna wersja 4 oferuje znacznie bardziej rozbudowane możliwości.
Podobny wątek jest tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i krótka monografia (no dobra...moja Smile)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 7 64 bit

Zainstalowałem Auslogics disk defrag-darmową wersję i jest całkiem ok tylko brakuje mi boot time defrag
Defraggler takową opcje posiada jeśli tego potrzebujesz.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Powiem wam, że Auslogics disk defrag i Defraggler są bardzo dobre, tylko, że Defraggler długo defragmentuje według mnie.
Defraggler jest strasznie wolny w porównaniu do Auslogics

Eugeniusz

Myślę że Puran będzie bardzo dobry przez dobrych paręnaście lat od wydania ostatniej wersji.