SafeGroup

Pełna wersja: Jaki darmowy antywirus dla brata ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam sam obecnie nie mam problemu z antywirusem używam Eseta, od razu dziękuje bo został mi polecony na forum przez bardzo miłego użytkownika Smile
Podaj parametry laptopa, łatwiej będzie dobrać. Napisz też, czy bratu bardziej zależy na wykrywalności (i większym bezpieczeństwie), czy małym wpływie na wydajność i czy nie będą mu przeszkadzaływyskakujące alerty AV. No i najlepiej podaj system operacyjny Suspicious
Baidu

Tibu 11

360 Internet Security (łagodny dla systemu z duża wykrywalnością)

Lub Roboscan Internet Security (darmowy pakiet ) który jest łagodny dla systemu z 2-ma silnikami w tym silnik od Bitka = dobra skuteczność.
Geniusz nie ma żadnych testów na chwilę teraźniejszą potwierdzających obecną skuteczność Roboscan Internet Security. Nowy user nie powinien się w wątpliwej jakości pakiet grzebać. 360 Internet Security owszem-ok; tudzież 360 Total Security (różnice kosmetyczne).
Polecam 360 Total Security (5-cio silnikowy smok, z ogromną wykrywalnością). Ewentualnie można dodać COMODO Firewall. IMP to najlepsze kombo za free (AV+FW).
Brat ma laptopa HP Pavilion: Windows 8.1, 8 GB Ram, Intel Core i5
Zależy mu na wykrywalności, ale chcę żeby bardzo nie z spowalniał systemu, alerty można przeżyć. Smile
z mojej strony albo Panda Antyvirus Free (dziś wyszła nowa wersja i jest jeden z mniej problemowych av na rynku - a posiada bardzo dobrą wykrywalność -ochronę) albo 360 Total Security(dobra/lepsza wykrywalność 2 silniki od najlepszych producentów Avira i Bitdefender)!!!
MichalQ napisał(a):Brat ma laptopa HP Pavilion: Windows 8.1, 8 GB Ram, Intel Core i5
Zależy mu na wykrywalności, ale chcę żeby bardzo nie z spowalniał systemu, alerty można przeżyć. Smile

Zapraszam ciebie do poczytania:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ja zaproponuje Avire do tego np OA w darmowej wersji.
Mamy antywirusa o dobrej wykrywalności, do tego HIPS-a jak i Firewall.
Można dla uszczelnienia dorzucić Malwarebytes Anti-exploit

Skaner na żądanie opcjonalnie, i mamy szczelny komputer.
Niech zostanie przy Defenderze. Jest wystarczający dla przeciętnego użytkownika.

Tibu 11

Pablo fanatyk napisał(a):Geniusz nie ma żadnych testów na chwilę teraźniejszą potwierdzających obecną skuteczność Roboscan Internet Security. Nowy user nie powinien się w wątpliwej jakości pakiet grzebać. 360 Internet Security owszem-ok; tudzież 360 Total Security (różnice kosmetyczne).

Jeżeli jego bratjest ostrożny w necie to nie potrzeba mu żadnego AV dla świadomości Roboscan niech sobie zainstaluje. Obecnie mam go na pokładzie i mogę powiedzieć że jest tak samo jak z 360 Internet Security jezeli chodzi o zasoby. (przyczym Roboscan ma zapore sieciową a 360 I.S jest to wyłącznie antyvirus)
hivonzooo napisał(a):Niech zostanie przy Defenderze. Jest wystarczający dla przeciętnego użytkownika.

Oj tu się nie zgodzę. Jest dobry dla kogoś, kto jest trochę ogarnięty, i wie co robi na komputerze, i co instaluje.
Ze swojej strony poleciłbym coś takiegoo ile brat myśli a nie klika w co popadnie .
Windows Defender
Windows Firewall
UAC na maxa
HitmanPro.Alert
AdGuard jako dodatek do przeglądarki ew. na comss.ru dość często jest promocja na ten programik jako oddzielną aplikację