SafeGroup

Pełna wersja: Jaki lekki av dla visty 32x
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows Vista home prmium x32


Zastosowanie:
Filmy,internet bankowość

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
1,5gb ramu geforce Nvidia GeForce 6100, Mobile AMD Sempron Processor 3400+ 1.80Ghz

Siemanko ponownie. Co moglibyście polecić z AV dla tego laptopa? Im lżejszy tym lepiej obecnie mam Avg Internet Security ale on strasznie zamula. Coś lekkiego doradźcie proszę.
Mój zestaw na taki system (mam taki laptok) - Online Armor (zapora, HIPS, ograniczone uprawnienia dla wybranych aplikacji, ochrona stron logowania do banków/poczty, sprawdzanie w chmurze uruchamianych procesów)...do tego w tle Crystal Security albo jeśli wolisz ExeRadar beta- jest to darmowa wersja. W takim układzie nie masz AV pracującego w tle...skaner na żądanie - może być MBAM, EEK, Panda Cloud Cleaner.

Tibu 11

Witam.

Bierz zapore - Online Armor + 360 total security (lub internet security)
Webroot

Konto usunięte

Skoro to Vista, to ja polecę PC Tools Firewall Plus Smile
1)To tak Zapora Online Armor lub comodo jak za ciężkie dla staruszka to TinyWall
2)Jakiś monitor procesów "HIPS" czy też plików EXE możesz korzystać z OA lub Comodo a jak nie to osobno polecam darmowego SpyShelter dla 32bit systemu oraz NVT EXE RADAR Pro(beta), oba softy bardzo lekkie i warte uwagi
3)
bit napisał(a):Siemanko ponownie. Co moglibyście polecić z AV dla tego laptopa? Im lżejszy tym lepiej obecnie mam Avg Internet Security ale on strasznie zamula. Coś lekkiego doradźcie proszę.
Polecam takie zestawienie Zemana AntiMalware + Malwarebytes bardzo lekkie i mocne zestawienie skanerów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- rejestracja dalej działa Grin
Dodatkowo Sandboxie darmowe na żądanie choćby dla samej przeglądarki, nie zapomnij o kopi systemu.
OA Free + EMET + MBAM

Dodatkowo do przeglądarki NoScript i Bitdefender Traffic Light

Tapnięte z użyciem Tapatalk''a
W takim układzie zrezygnowałbym z ochrony AV w czasie rzeczywistym i postawił na Online Armor + VoodooShield.
Na upartego można jeszcze dorzucić MCShield (jeśli często w użyciu są pendrivy), choć myślę, że wymieniony wyżej duet w zupełności wystarczy.
Do przeglądarki uBlock (z podstawowymi choćby listami), jako skaner na żądanie MBAM.
Można również zastanowić się nad Shadow Defenderem.
Jeśli ochrona AV ma jednak funkcjonować w trybie real-time to wówczas postawiłbym - z uwagi na wspomnianą lekkość - tylko na Webroot''a.