SafeGroup
Dodatki do Firefox - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Dodatki do Firefox (/thread-10393.html)

Strony: 1 2


Dodatki do Firefox - Darom - 14.05.2016

1. Mam firefox  45.0  i szukam jakiś filtrów do ublock origin lub jakiś dodatków do przeglądarki, które pozwolą mi na ukrywanie informacji o przeglądarce i o tym jaki mam system ? I ewentualnie będą ukrywać mi adres IP ? 
Co sądzicie o programie SecurityKISS Tunnel  :?:  proszę o pomoc w tej sprawie.
2. Powiedzcie mi proszę jak się nazywają te dodatki do firefox, które widać na poniższym screenie ? 
a) Chodzi mi o ten z zieloną ikonką i literką f
b) ten czerwono niebieski przed adresem strony www
c) Ten do zakładek kolorowych, żeby mieć każde nowo otwarta karta w innym kolorze jak tu na screenie jest w różowym kolorze i następna karta jest otwarta w zielonym kolorze
screen: 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Dodatki do Firefox - zord - 14.05.2016

Informację o przeglądarce, systemie najlepiej zmienić sobie w about:config
Dodajesz nowe ustawienie typu string, nadajesz mu nazwę general.useragent.override w wartości wpisujesz jak ma się przedstawiać.


RE: Dodatki do Firefox - Darom - 14.05.2016

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na moje pytania zadane w punktach w moim poście ?
Czy są może też takie dodatki podobne do przeglądarki opera ?


RE: Dodatki do Firefox - Tajny Współpracownik - 14.05.2016

C) colorful tabs
A) coś jak flash block


RE: Dodatki do Firefox - Darom - 15.05.2016

Powiedzcie mi proszę jeszcze, jak się nazywa to rozszerzenie do FF pokazane na poniższym screenie zaznaczone czerwoną strzałką ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Proszę też odpowiedź na moje pozostałe pytania.


RE: Dodatki do Firefox - zord - 15.05.2016

To jest favikon strony.


RE: Dodatki do Firefox - Darom - 15.05.2016

A czy jest może jakieś rozszerzenie do FF, które będzie powodować nie wykrywanie mojego adresu IP i lokalizacji ?


RE: Dodatki do Firefox - Tajny Współpracownik - 15.05.2016

Nie ma czegoś takiego jak ukrycie adresu IP. Możesz go tylko zmienić, np. VPN-em (wspomniany SecurityKISS) albo łączyć się przez TOR-a. Zawsze będziesz miał adres IP. Jakiś.


RE: Dodatki do Firefox - Darom - 15.05.2016

Tylko, że SecurityKISS nie jest na windows 10. TOR jest programem kiepskim.
Czy jest coś takiego podobnego jak colorful tabs tylko, że dla Opery ?


RE: Dodatki do Firefox - Tajny Współpracownik - 15.05.2016

No to nie wiem, cyber ghost vpn.


RE: Dodatki do Firefox - Darom - 15.05.2016

Czy są jakieś filtry do filtrów do ublock origin ?
Czy w tym dodtku colorful tabs można ustawić tak, żeby jeden kolo był przypisany do jednej strony ?
Czyli np. zeby onet.pl byl zolty, facebook niebieski itd ?


RE: Dodatki do Firefox - tommyklab - 16.05.2016

(14.05.2016, 18:58)Darom napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2. Powiedzcie mi proszę jak się nazywają te dodatki do firefox, które widać na poniższym screenie ?
a) Chodzi mi o ten z zieloną ikonką i literką f

Flash Control

(15.05.2016, 09:20)Darom napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A czy jest może jakieś rozszerzenie do FF, które będzie powodować nie wykrywanie mojego adresu IP i lokalizacji ?

Np. ZenMate Security & Privacy VPN zmieni adres IP tylko w przeglądarce. Na screenie co podałeś to ta tarczka koło favikonki czerwono-niebieskiej).

A globalnie w systemie zmieni (dla wszystkich programów/usług) np. w/w Cyberghost.


RE: Dodatki do Firefox - Darom - 16.05.2016

(16.05.2016, 14:59)tommyklab napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Np. ZenMate Security & Privacy VPN zmieni adres IP tylko w przeglądarce. Na screenie co podałeś to ta tarczka koło favikonki czerwono-niebieskiej).
Czy możesz mi powiedzieć czy w tym dodatku trzeba podawać swój email i hasło ? Bo z tego co widze, jest to wersja prenium-trial.
Co byś radził mi w tej sprawie ? Przez ten dodatek też nie można się zalogować do swojego konta bankowego.


RE: Dodatki do Firefox - tommyklab - 19.05.2016

Nie wiem, bo używałem tylko dla testów, w trialu; w wersji pełnej pewnie tak.

(16.05.2016, 19:45)Darom napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co byś radził mi w tej sprawie ? Przez ten dodatek też nie można się zalogować do swojego konta bankowego.

Piszesz sprzeczne wiadomości teraz. A po co Ci ukrywanie IP przy logowaniu do swojego banku? Pewnie mają wycięte VPN , proxy i nie wiadomo co jeszcze. Choćby nawet nie, to do banku loguj się ze swojego rzeczywistego IP, bo potem - czysto hipotetycznie jakbyś był "zrobiony" przez jakiegoś skimmera to logi z twojego logowania do banku - będą z twojego IP, a nie z jakiegoś VPN, proxy; no i mogą być problemy z odzyskaniem kasy.

Prościej będzie jak napiszesz z jakiego powodu chcesz ukrywać swoje IP? Smile


RE: Dodatki do Firefox - Darom - 20.05.2016

(19.05.2016, 21:46)tommyklab napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Prościej będzie jak napiszesz z jakiego powodu chcesz ukrywać swoje IP? Smile
Chciałbym, żeby mój IP był nie widoczny albo nie dostępny na stronach: facebook.pl, na youtube i na czatach i na innych tego typu stronach. Czy jest to możliwe ?


RE: Dodatki do Firefox - Tajny Współpracownik - 20.05.2016

Naprawdę nie rozumiem po co się pytać dlaczego ktoś chce ukryć swój rzeczywisty adres IP. To jak pytać się na stacji benzynowej dokąd jedzie tankujący paliwo.


RE: Dodatki do Firefox - Darom - 21.05.2016

Czekam na odpowiedź. Może jest są jakieś rozszeżenia do FF takie jakie potrzebuje. Albo takie, które ukryją mi informacje o przeglądarce i systemie.


RE: Dodatki do Firefox - tommyklab - 02.09.2016

Wreszcie ruszyli z nową wersją wtyczki downthemall, która jest kompatybilna z najnowszymi wydaniami FF:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Dodatki do Firefox - M'cin - 04.09.2016

Nowa szata międzymordzia, przynajmniej na Win7 z włączonym Aero, jest sporo gorsza, przyciski jak dla mnie są mniej widoczne.


RE: Dodatki do Firefox - tommyklab - 04.09.2016

Dobrze, że ruszyli i naprawili poprawne zapisywanie daty pliku; czyli zgodnie z datą który takowy plik jest datowany na serwerze. A to jest ważna sprawa.