SafeGroup
ciemna strona Comodo? - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: ciemna strona Comodo? (/thread-1363.html)

Strony: 1 2


ciemna strona Comodo? - lunaticdreams - 26.09.2009

dziś znalazłem ciekawy artylkulik o COMODO(only in english)
szkoda że tylko po EN

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

najciekawsze są komentarze a zwłaszcza komentarz od COMODOGrinGrinGrin


Re: ciemna strona Comodo? - adam_993 - 26.09.2009

Polityka Comodo zaczyna mnie coraz bardziej denerwować.


Re: ciemna strona Comodo? - polak900 - 26.09.2009

spoko wieści


Re: ciemna strona Comodo? - lunaticdreams - 26.09.2009

polak900 napisał(a):spoko wieści


pewnie pewnie niedługo zamontują nam podsłuchy w telefonach


Re: ciemna strona Comodo? - polak900 - 26.09.2009

lunaticdreams napisał(a):
polak900 napisał(a):spoko wieści


pewnie pewnie niedługo zamontują nam podsłuchy w telefonach


no ja nie mam comodo zrezygnowałem z niego już dawno
ale nie z tego powodu


Re: ciemna strona Comodo? - Konto usunięte - 26.09.2009

oooOOOOo korzystam z comodo z powodzeniem od dłuższego czasu, ale teraz najwyraźniej się to zmieni. Kij z tym wysyłaniem danych, bo przecież teraz nie ma ma prywatności / anonimowości, ale nieskuteczna ochrona, tego nie daruję...


Re: ciemna strona Comodo? - Jurek - 26.09.2009

Link do tego artykułu spolszczonego w Google:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wcześniej na naszym forum była mowa o podobnym przypadku szpiegowania, związanym z Nortonem.
Nie jestem fanem takich rozwiązań ale nie bardzo wierzę w to, aby tak znane firmy w niecnych celach, celowo szpiegowały nasze komputery czy śledziły naszą obecność w internecie.

W tym konkretnym przypadku chodzi raczej o kompromitację coraz bardziej poważnego gracza na rynku zabezpieczeń, który swój pakiet oferuje za darmo także dla firm.


Re: ciemna strona Comodo? - adam_993 - 26.09.2009

Nie wiem za bardzo jak Comodo dostaje te dane.


Re: ciemna strona Comodo? - Creer - 26.09.2009

Dla mnie osobiscie Comodo nigdy nie byl i nie bedzie ''powaznym graczem'' na rynku zabezpieczen z kilku prostych przyczyn, ktore wymienione zostaly w artykule a ktore tak naprawde istnialy od dawna tj.:
- EULA (niestety malo kto to czyta),
- afera z certyfikatami SSL,
- zero reakcji ze strony programistow C. na znalezione luki/bledy/niedociagniecia w ich Firewallo-HIPSie
- dolaczanie adware w postaci ASK Toolbar''a
- wypowiedzi publiczne guru Comodo - Melih''a (vide YT), ktore skutecznie (dzieki tresci merytorycznej) odstraszaja (mnie) od tego produktu.

... a wszystko to pod haslem pseudo darmowego produktu "help Comodo spread the word!"... no comments.


Re: ciemna strona Comodo? - lunaticdreams - 26.09.2009

Niby tak ale dla przykładu podam ciekawostkę która po przeczytaniu tego artylułu dała mi trochę do myślenia,a mianowicie ostatnio wyszedł program w wersji beta o nazwie Comodo Time machine co najciekawsze jest prawie wierną kopią Eaz-Fix,Rollback-rx i ayrecovery nawet doczytałem gdzieś na wildersach że jedzie na tym samym kodzie co wyżej wymienione przezemnie produkty które są PŁATNE!!!!!!!!!!!(kosztują kilkadziesiąt zielonychdolców)więc jaki sens jest kupowac "silnik-kod programu"i rozdawać go w zmienionej nazwie za Darmo.Programy są identyczne,więc są 2 wyjcia
-Comodo to taki wirtualny święty mikołaj(co dziwne do świąt jeszcze troszkę zostało)
- Comodo ma jakiś dodatkowy profit z tego (albo to po prostu jakaś pokrywka yyyyyyy sorry miało być przykrywka)
wcześniej tak o tym nie myślałem ale po przeczytaniu tego artykuliku powiem wam drodzy forumowicze "aż strach się bać"(zwłaszcza że przez mój komputerek przepływają tak cenne dane jak
-rozmowy z naszym prezydentem
-sciśle tajne plany CIA
-sciśle tajne plany FBI,CBA,WSI,
A zwłaszcza super tajne informacje dotyczące naszego wszechwspaniałego Ojca Tadeusza R i jego Niebiańskiej rozgłośni.GrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrin


p.S jak to napisał Creer ""help Comodo spread the word!"...w wolnym tłumaczeniu "pomóżmy rozprzestrzenić zarazę COMODO"


Re: ciemna strona Comodo? - polak900 - 26.09.2009

comodo tolipa właśnie z tego powodu co napisał Creer jest na mojej blackliście


Re: ciemna strona Comodo? - Plati - 26.09.2009

Hehe.. Jakbym był prorokiem.. Comodo wyleciał z mojego komputera kilka dni temu..


Re: ciemna strona Comodo? - Jurek - 26.09.2009

Jestem daleki od wydawania stanowczych opinii czy wyroków. Coby nie powiedzieć CIS jest mimo wszystko dobrym pakietem a nawet lepszym od wielu płatnych tego typu rozwiązań.

Nie tak dawno jeszcze, czytałem bardzo pochlebne opinie na temat Comodo Firewalla i bardzo negatywne na temat AV Kasperskiego. Potem Kaspersky był na topie. Entuzjazm userów związany z Kasperskim po ostatnim teście AV-C jednak trochę osłabł. Wystarczy tylko jeden test, opinia jednego człowieka lub kilka artykułów a ocena programu ulega diametralnej zmianie Grin


Re: ciemna strona Comodo? - LikwidatoR - 26.09.2009

ja nie zmienilem zdania dalej sie trzymam zelaznych zasadSmile


Re: ciemna strona Comodo? - lunaticdreams - 26.09.2009

Jurek napisał(a):Jestem daleki od wydawania stanowczych opinii czy wyroków. Coby nie powiedzieć CIS jest mimo wszystko dobrym pakietem a nawet lepszym od wielu płatnych tego typu rozwiązań.

Nie tak dawno jeszcze, czytałem bardzo pochlebne opinie na temat Comodo Firewalla i bardzo negatywne na temat AV Kasperskiego. Potem Kaspersky był na topie. Entuzjazm userów związany z Kasperskim po ostatnim teście AV-C jednak trochę osłabł. Wystarczy tylko jeden test, opinia jednego człowieka lub kilka artykułów a ocena programu ulega diametralnej zmianie Grin

Swięte słowa


Re: ciemna strona Comodo? - Creer - 26.09.2009

lunaticdreams napisał(a):p.S jak to napisał Creer ""help Comodo spread the word!"...w wolnym tłumaczeniu "pomóżmy rozprzestrzenić zarazę COMODO"

Powinno byc "Help Comodo make money..."


Re: ciemna strona Comodo? - ignatiusdorn - 26.09.2009

Ta opera mydlana z firmą Comodo już trwa od dawna i ten ich spór z Softpedią, mnóstwo o tym na zagranicznych forach, ludzie zaczęli bojkotować Comodo.Ale o "ciche" umowy z ludźmi, którzy tworzą i rozsyłają w internet złośliwe oprogramowanie podejrzewane są tez inne firmy, nie tylko Comodo.Z tym że Comodo przestał się z tym zupełnie kryć i umieszcza swoje certyfikaty( które mają sugerować,że strona jest bezpieczna) na stronach należących do podejrzanych firm.


Re: ciemna strona Comodo? - adam_993 - 27.09.2009

Zablokowałem go i faktycznie - sam się blokuje Cool.


Re: ciemna strona Comodo? - Konto usunięte - 27.09.2009

Zablokowałeś tzn? Ustawiłem w firewallu, że comodo sam sobie blokuje dostęp do neta?
No dobra, ale co z informacjami o nowych wersjach? Grin


Re: ciemna strona Comodo? - adam_993 - 27.09.2009

Ustawiłem dla Comodo Internet Security - blokada. I sam sobie odcina dostęp.