SafeGroup
Windows 7 parę pytań - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Windows 7 parę pytań (/thread-1720.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Re: Windows 7 parę pytań - zord - 10.02.2010

no właśnie o to chodzi że się instalowało samo a ja sobie sam wole poinstalować ale system wie lepiej


Re: Windows 7 parę pytań - Dozamet1 - 10.02.2010

No zawsze był wybór czy doinstalować opcje dodatkowe czyli i w tym nowsze wersje sterów


Re: Windows 7 parę pytań - Eru - 10.02.2010

Dziwne ja tam problemu z instalacją nowych sterowników nie miałem Tongue


Re: Windows 7 parę pytań - Jurek - 10.02.2010

Ratatui napisał(a):
Jurek napisał(a):Nadal najszybszym, najbardziej dopracowanym i najbardziej praktycznym systemem Windows jest XP Pro SP 3.


Mądrości Jurka część 1. Co ty bierzesz, że takie bzdury piszesz? Mocne musi być.


Co Ty Rataui wiesz? Przedstaw jakieś konkretne argumenty.Win7 ma znacznie większe wymagania sprzętowe, wolniej startuje, są problemy ze sterownikami i aplikacjami, a poza tym jak dla mnie, jest mniej praktyczny w użyciu. Kolejny po Viście nieudany system MS.


Re: Windows 7 parę pytań - zord - 10.02.2010

Szybciej startuje od xp jest bezpieczniejszy ładniejszy łatwiejszy w obsłudze


Re: Windows 7 parę pytań - Dozamet1 - 10.02.2010

100% racji Zord


Re: Windows 7 parę pytań - Ratatui - 10.02.2010

Jurek napisał(a):
Ratatui napisał(a):
Jurek napisał(a):Nadal najszybszym, najbardziej dopracowanym i najbardziej praktycznym systemem Windows jest XP Pro SP 3.


Mądrości Jurka część 1. Co ty bierzesz, że takie bzdury piszesz? Mocne musi być.


Co Ty Rataui wiesz? Przedstaw jakieś konkretne argumenty.Win7 ma znacznie większe wymagania sprzętowe, wolniej startuje, są problemy ze sterownikami i aplikacjami, a poza tym jak dla mnie, jest mniej praktyczny w użyciu. Kolejny po Viście nieudany system MS.


Po co tobie konkretne argumenty skoro i tak wierzysz w swoje teorie? Nawet gdybym przywołał 10 artykułów, że Windows 7 jest lepszy od Windows XP to ty dalej będziesz twierdził, że jest inaczej.


Re: Windows 7 parę pytań - lunaticdreams - 10.02.2010

Zależy od kompa ile ma ramu,jaki procek itd
na jakich maszynach u was seven fruwa?


Re: Windows 7 parę pytań - Dozamet1 - 10.02.2010

u mnie to Athlon 2jaj2 MHz .2bg Ram,Grafika GeForce GT 7300 256MB


Re: Windows 7 parę pytań - lunaticdreams - 10.02.2010

Na dwóch jajach 7 dobrze idzie,ale jak to 7 lubi podjeść ramu trochę,u mnie zjadał 700-800 megsów ,po tweakach 500-600


Re: Windows 7 parę pytań - Dozamet1 - 10.02.2010

U mnie 450rama z FF,GG Radiem,AV,Aplikacja dialnet to 600Ram


Re: Windows 7 parę pytań - Jurek - 10.02.2010

zord napisał(a):Szybciej startuje od xp jest bezpieczniejszy ładniejszy łatwiejszy w obsłudze


Może u Ciebie startuje szybciej ale na moim wysłużonym blaszaku (Athlon 2.2+, 1 GB RAM) ina lapku Toshiba Satellite L40-17R, Seven startuje i pracuje znacznie wolniej. Jeżeli traktujesz UAC, WD i zaporę systemową jako znakomite zabezpieczenie, to sorry, ale ja wolę swój zestaw i XPeka Smile


Re: Windows 7 parę pytań - lunaticdreams - 10.02.2010

A jaką masz wersję Dozamet?
Ja pisałem o Ultimate


Re: Windows 7 parę pytań - zord - 10.02.2010

Jurek bzdury piszesz xp ma tylko firewalla nie mówimy teraz o żadnych zestawach


Re: Windows 7 parę pytań - Jurek - 10.02.2010

zord napisał(a):Jurek bzdury piszesz xp ma tylko firewalla nie mówimy teraz o żadnych zestawach


No i co z tego, że XP ma tylko firewalla? Nie instaluję systemu ze względu na UAC czy Windows Defendera, ponieważ i tak nie używam tych programów a mogę zainstalować znacznie lepsze. Poza tym, gdy Win7 będzie bardziej popularny, to pojawiasię dziury i intensywne łatanie przez lata.


Re: Windows 7 parę pytań - zord - 10.02.2010

Jurek napisał(a):No i co z tego, że XP ma tylko firewalla? Nie instaluję systemu ze względu na UAC czy Windows Defendera, ponieważ i tak nie używam tych programów a mogę zainstalować znacznie lepsze. Poza tym, gdy Win7 będzie bardziej popularny, to pojawiasię dziury i intensywne łatanie przez lata.


Oczywiście Jurek napisz do MS żeby zaprzestali dodawanie UAC lepszego firewalla i Defendera bo ty ich nie używasz to inni też nie muszą
A co do dziur to jak sam piszesz będą łatane przez lata a w xp już nie Wink


Re: Windows 7 parę pytań - Jurek - 10.02.2010

zord napisał(a):
Jurek napisał(a):No i co z tego, że XP ma tylko firewalla? Nie instaluję systemu ze względu na UAC czy Windows Defendera, ponieważ i tak nie używam tych programów a mogę zainstalować znacznie lepsze. Poza tym, gdy Win7 będzie bardziej popularny, to pojawiasię dziury i intensywne łatanie przez lata.


Oczywiście Jurek napisz do MS żeby zaprzestali dodawanie UAC lepszego firewalla i Defendera bo ty ich nie używasz to inni też nie muszą
A co do dziur to jak sam piszesz będą łatane przez lata a w xp już nie Wink


Mam Zord kolegów, którzy mocno siedzą w temacie i nie chcą widzieć na oczy Sevena i Visty. Używają Linuksa i XPeka. Jeżeli chodzi o lepszą zaporę, to też można polemizować. Co prawda monitoruje połączenia wychodzące ale również łatwo ją można wyłączyć a w Comodo Leak Teście z DW zalicza tylko 280 pkt, gdy zapora XP 300 Smile


Re: Windows 7 parę pytań - Eru - 10.02.2010

A XP to co nie był łatany przez lata - zastanów się Tongue

Zresztą ty i tak zakochany jesteś w XP''ku więc nie ma co dyskutować Tongue


Re: Windows 7 parę pytań - Eugeniusz - 10.02.2010

Jurek napisał(a):
zord napisał(a):
Jurek napisał(a):No i co z tego, że XP ma tylko firewalla? Nie instaluję systemu ze względu na UAC czy Windows Defendera, ponieważ i tak nie używam tych programów a mogę zainstalować znacznie lepsze. Poza tym, gdy Win7 będzie bardziej popularny, to pojawiasię dziury i intensywne łatanie przez lata.


Oczywiście Jurek napisz do MS żeby zaprzestali dodawanie UAC lepszego firewalla i Defendera bo ty ich nie używasz to inni też nie muszą
A co do dziur to jak sam piszesz będą łatane przez lata a w xp już nie Wink


Mam Zord kolegów, którzy mocno siedzą w temacie i nie chcą widzieć na oczy Sevena i Visty. Używają Linuksa i XPeka. Jeżeli chodzi o lepszą zaporę, to też można polemizować. Co prawda monitoruje połączenia wychodzące ale również łatwo ją można wyłączyć a w Comodo Leak Teście z DW zalicza tylko 280 pkt, gdy zapora XP 300 Smile

O to ja na przykład.


Re: Windows 7 parę pytań - Jurek - 10.02.2010

Eru napisał(a):A XP to co nie był łatany przez lata - zastanów się Tongue XP w 2014 przestaje być wspierany - kolejne dziury będą podatne na ataki Tongue

Zresztą ty i tak zakochany jesteś w XP''ku więc nie ma co dyskutować Tongue


Więcej luzu chłopaki! Grin
Gdybym nie miał rodziny, to bym używał Mandrivy a nie microsoftowego badziewia. Podniecacie się Win7, to wasza sprawa. Dla mnie to cukierkowy, małopraktyczny i przymulasty system. Mam licencje na niego w szufladzie a używam i będę uzywać XP Pro.

@Eru
Tak XP był łatany przez wiele lat dlatego między innymi dlatego jest bardziej dopracowany, a czy brak wsparcia w przyszłości znacząco zmniejszy moje bezpieczeństwo? Przypuszczam, że nie Smile

Pozdro!