SafeGroup
a-squared i defenseWall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: a-squared i defenseWall (/thread-1744.html)

Strony: 1 2


a-squared i defenseWall - maximuss81 - 09.01.2010

a czy a-squared 4.5 pro można mieć zainstalowałenego razem z defensewall??


Re: a-squared i defenseWall - LikwidatoR - 09.01.2010

Tak, nie ma przeszkód Wink


Re: a-squared i defenseWall - Meir - 09.01.2010

Maximuss81...po co Ci taki muł???
przy DW tylko Firewall...albo jak chcesz mieć antyvirka w zestawie...to pakieciki NIS 2010 albo ESS 4Smile


Re: a-squared i defenseWall - Jurek - 09.01.2010

maximuss81 napisał(a):a czy a-squared 4.5 pro można mieć zainstalowałenego razem z defensewall??


Oczywiście można, tylko czy warto? Możesz zainstalować a-squareda Free, skanować pliki przed instalacją z prawoklku i od czasu do czasu wykonywać gruntowny skan, a komputer nie będzie niepotrzebnie obciążony.


Re: a-squared i defenseWall - saper1972 - 09.01.2010

a-squared 4.5 to syf na maxa,ostatnio chciałem sobie potestowac i pierwsze co to stwierdził ,że orginalna instalka Thunderbirda 3.0 to Trojan -Downloader,bez komentarza,wyleciał z dysku szybciej niż się zainstalował


Re: a-squared i defenseWall - Serafin - 09.01.2010

Taka jest już specyfika tego programu, że wysoką skuteczność łączy z dużą ilością FP.


Re: a-squared i defenseWall - AlohA - 10.01.2010

saper1972 napisał(a):a-squared 4.5 to syf na maxa,ostatnio chciałem sobie potestowac i pierwsze co to stwierdził ,że orginalna instalka Thunderbirda 3.0 to Trojan -Downloader,bez komentarza,wyleciał z dysku szybciej niż się zainstalował

Serafin napisał(a):Taka jest już specyfika tego programu, że wysoką skuteczność łączy z dużą ilością FP.


U mnie a-squared chyba poleci z dysku , wykrywa totalne bzdury :

wtyczka w tlenie do usuwania ikony gg z traya > trojan
wtyczka przywracająca ikona tlena do traja po padzie explorera > trojan
wtyczka konfiguracyjna power gg > trojan
emule > trojan
autostart tlena > trojan
odgwiazdkowywacz haseł > trojan

i pełno wpisów w rejestrze które na pewno są czyste a wykrywane jako ślady nie wiadomo po czym .
Generalnie już od dłuższego czasu nic nie usunąłem tym programem , i chyba go odinstaluje bo sie do niczego nie przydaje
Inne "wiodące" typu spyware doctor , XsoftSpySE czy Antitrojan poleciały już dawno .
Doszedłem do wniosku ze zapychanie kompa 50 skanerami na żądanie niema sensu .


Re: a-squared i defenseWall - Eru - 10.01.2010

Ja tam mam DW + MSE on-demand i od czasu do czasu zrobię skan MBAM i tyle - nie wiem po co więcej Tongue


Re: a-squared i defenseWall - LikwidatoR - 10.01.2010

Mi podczas skanu asguaredem od pewnego czasu wykrywa pliki tlena dokładnie320 śladów jako zagrożenie średniego ryzyka, ładne FP.


Re: a-squared i defenseWall - ichito - 11.01.2010

@AlohA
"wtyczka w tlenie do usuwania ikony gg z traya > trojan
wtyczka przywracająca ikona tlena do traja po padzie explorera > trojan
wtyczka konfiguracyjna power gg > trojan
emule > trojan
autostart tlena > trojan
odgwiazdkowywacz haseł > trojan"
Nie masz się co dziwić, że te pliki i programy zostały tak potraktowane...programy p2p, komunikatory, jakieś wtyczki do nich, generatory kluczy, czy "łamacz" haseł często robią...chcą robić lub są o to podejrzewane...bez kontroli użytkownika. Program po prostu ostrzega przed ich używaniem i wskazuje je jako potencjalnie niebezpieczne.


Re: a-squared i defenseWall - baldys15 - 11.01.2010

mi a-squred wykrywa ślady w sumO.....


Re: a-squared i defenseWall - prz3m3k - 11.01.2010

ichito napisał(a):@AlohA
"wtyczka w tlenie do usuwania ikony gg z traya > trojan
wtyczka przywracająca ikona tlena do traja po padzie explorera > trojan
wtyczka konfiguracyjna power gg > trojan
emule > trojan
autostart tlena > trojan
odgwiazdkowywacz haseł > trojan"
Nie masz się co dziwić, że te pliki i programy zostały tak potraktowane...programy p2p, komunikatory, jakieś wtyczki do nich, generatory kluczy, czy "łamacz" haseł często robią...chcą robić lub są o to podejrzewane...bez kontroli użytkownika. Program po prostu ostrzega przed ich używaniem i wskazuje je jako potencjalnie niebezpieczne.

Gdyby jakikolwiek program robił mi takie fazy, to już dawno by poleciał z mojego HDD:/


Re: a-squared i defenseWall - ichito - 11.01.2010

Obrażanie się na program, że nie zna i wskazuje na potencjalnie niebezpieczne jakieś tam wtyczki, pliki, czy programy nie ma żadnego sensu Smile Programów różnych są dziesiątki a może setki tysięcy...do nich jeszcze dodatki, aktualizacje, skrypty, pluginy itp....dolicz do tego miliony malware...nie ma takiej firmy, która by to wszystko opanowała...nie da sie tego zrobić fizycznie w żadnym przypadku.


Re: a-squared i defenseWall - VenomX - 11.01.2010

A-Squared jest programem, który to wykryje więcej Fałszywych alarmów niż samych wirusów, niestety niektórzy jak JUREK twierdzą, że jest to świetny program, który nie jest zbytnio podatny na FP ! Ja odradzam, jeśli chcecie sobie wyrządzić krzywdę to korzystajcie z A-Squared .

@ AlohA - Poczytaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: a-squared i defenseWall - Jurek - 11.01.2010

VenomX napisał(a):A-Squared jest programem, który to wykryje więcej Fałszywych alarmów niż samych wirusów, niestety niektórzy jak JUREK twierdzą, że jest to świetny program, który nie jest zbytnio podatny na FP ! Ja odradzam, jeśli chcecie sobie wyrządzić krzywdę to korzystajcie z A-Squared .


Jak zwykle VenomX przesadzasz. Nie napisałem, że a-Squared jest świetnym programem tylko, że posiada bardzo dobrą wykrywalność, nie generując przy tym FP w plikach systemowych. Pisanie o wyrządzaniu krzywdy przez ten program jest przesadą. W najgorszym przypadku mogą tylko nie działać niektóre programy w których a-Squared wykryje wirusa. Ja nie miałem żadnych problemów z tym skanerem ale sam używam tylko ESET Online Scanner i MBAM.


Re: a-squared i defenseWall - VenomX - 11.01.2010

Za to generuje w plikach typu Shadow Defender Grin Śmiech na sali...Totalna porażka .Czym się tu zachwycać ? Program ma wysoką wykrywalność i co z tego ? Każdemu wykrywa wirusy w zaufanych programach . To jest dobry program ? Przypadek użytkownika AlohA jest równie interesujący...


Re: a-squared i defenseWall - zord - 11.01.2010

VenomX jak tam RegistryFix Wink


Re: a-squared i defenseWall - LikwidatoR - 11.01.2010

Również w programach Anty-cheat SXE oraz w programie mouserate. To jużprzesada.Smile


Re: a-squared i defenseWall - VenomX - 11.01.2010

Bardzo dobrze - Jak dotąd żadne programy antywirusowe nie wykrywają w nim nic podejrzanego , jedynie syfiasty A-squared Wink


Re: a-squared i defenseWall - zord - 11.01.2010

Żadne oprócz a-squared NODa i Iobit 360 Grin