SafeGroup
AV or not AV - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Dobór zestawu zabezpieczającego (https://safegroup.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: AV or not AV (/thread-2479.html)



AV or not AV - asg - 05.12.2010

Sam nie wiem, czy lepiej mieć czy nie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Osobiście miałem dwa problemy z wirusami i z dziesięć z antywirusami.
"crash after the recent AVG 2011 update 3292 (BSOD)"
Więcej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Problem z podniesieniem systemu po aktualizacji


Re: AV or not AV - Creer - 05.12.2010

asg napisał(a):Sam nie wiem, czy lepiej mieć czy nie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Osobiście miałem dwa problemy z wirusami i z dziesięć z antywirusami.
"crash after the recent AVG 2011 update 3292 (BSOD)"
Więcej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Problem z podniesieniem systemu po aktualizacji

Sila AV w dzisiejszych czasach to glownie sila marketingu (opisalem ten temat w jednym z moich wpisow na moim blogu: "Antywirusy w dzisiejszych czasach (mity i fakty)", stanowi to niezla analogie do obecnej sytuacji politycznej w kraju.
Na wyzej podanej przez Ciebie stronie AVG znalezc mozemy informacje producenta:
"Przeglądanie i przeszukiwanie stron internetowych bez ryzyka"
czy "Całkowita ochrona w każdej sytuacji" - sprytnie przemycane hasla reklamowe z ukrytym przeslaniem (nasz produkt oferuje 100% ochrone), ktore naturalnie jest mylne.

Od kilku lat nie uzywam AV dzialajacego w czasie rzeczywistym w systemie, skanuje tylko raz na kilka miesiecy i to tez takim AV ktory nie wymaga instalacji i zasmiecania systemu (Dr. Web CureIt!). Odkad pierwsze skrzypce gra u mnie prewencja i zdrowy rozsadek - wykrywanie (detekcja) zagrozen spadla nizej w hierarchii przez co nie wymagam od skanera AV na zadanie 99% skutecznosci, czy zajmowania pierwszych miejsc w testach antywirusowych.


Re: AV or not AV - Konto usunięte - 05.12.2010

@Creer:
To ja się zapytam, czy dobre będzie wg. Ciebie coś takiego:

Win7 x64 (zaznaczam że x64, bo to jednak robi różnicę, wiadomo) + SpyShelter Premium + Comodo FW

W sumie to się zastanawiam, czy taki FW ma sens... może starczy Windowsowy, bo przecież w Viście i 7 nie jest taki znowu zły.


Re: AV or not AV - Creer - 05.12.2010

Zalezy od tego jaki jest Twoj profil korzystania z komutera.
Jesli myslisz o FW w Win Vista/7, zalecalbym maly jego tuning w celu jako takiego zarzadzania polaczeniami wychodzacymi vide post Stem''a:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: AV or not AV - buri - 05.12.2010

Ja w niedalekiej przyszłości planuje WinXP SP3 z pełnymi jego zabezpieczeniami (zastanawiam się by działał na koncie zu)+ SS + dodatkowo firewall routera = system używany do gier online. Zero włażenia na podejrzane strony, oczywiście system zaktualizowany, lekki tuning (pozamykane porty, zbędne usługi off, speed .reg mój). Win7 odpada bo mam teraz i trafiłem na 3 starą gierkę której nie udało mi się poprawnie odpalić Sad

Dla mnie zabezpieczenie trzeba dobrać do użytkowania, bo ja sobie nie pozwolę obciążać kompa av dla samego działania.


Re: AV or not AV - Plati - 05.12.2010

Ja na Windowsach używam tylko antywirusa i fw windowsowego. AV jest bezrobotny, tylko się aktualizuje. To nie pierwsza wpadka AVG z aktualizacją, no ale cóż - konkurencja z tego samego kraju jest lepsza. Na Linuksie nie używam AV ani fw tylko działam na koncie użytkownika.

Buri no nie mów mi, że zrezygnujesz z Minta Grin


Re: AV or not AV - buri - 05.12.2010

Chyba oszalałeś?! Wink


Re: AV or not AV - polak900 - 05.12.2010

notAVGrin


Re: AV or not AV - Pablosss - 05.12.2010

Miałem w swojej karierze dobrych kilka zestawów ochronnych, bardzo często miałem kilka warstw ochrony i komputer chodził ślamazarnie, miałem wiele FP które mogły przyczynić się do destabilizacji całej platformy. Odkąd mam tylko 1 program ochronny ( nie AV ) wszystkie moje kłopoty ustąpiły, a i komputer chodzi zdecydowanie szybciej, również internet.


Re: AV or not AV - Konto usunięte - 05.12.2010

Problem w tym, że nie bardzo jest jak sobie "pozwolić" na 1 program - ani DP, ani GW nie ma na x64...


Re: AV or not AV - R16 - 05.12.2010

Jakieś konkretne zapowiedzi v3 Geswall-a ktoś słyszał?...


Re: AV or not AV - Eru - 05.12.2010

R16 napisał(a):Jakieś konkretne zapowiedzi v3 Geswall-a ktoś słyszał?...


Jakby były to ktoś by zamieścił Tongue


Re: AV or not AV - R16 - 13.11.2011

Eru napisał(a):
R16 napisał(a):Jakieś konkretne zapowiedzi v3 Geswall-a ktoś słyszał?...


Jakby były to ktoś by zamieścił Tongue

Teraz rozumim Lol