AV or not AV
#1
Sam nie wiem, czy lepiej mieć czy nie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Osobiście miałem dwa problemy z wirusami i z dziesięć z antywirusami.
"crash after the recent AVG 2011 update 3292 (BSOD)"
Więcej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Problem z podniesieniem systemu po aktualizacji
Odpowiedz
#2
asg napisał(a):Sam nie wiem, czy lepiej mieć czy nie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Osobiście miałem dwa problemy z wirusami i z dziesięć z antywirusami.
"crash after the recent AVG 2011 update 3292 (BSOD)"
Więcej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Problem z podniesieniem systemu po aktualizacji

Sila AV w dzisiejszych czasach to glownie sila marketingu (opisalem ten temat w jednym z moich wpisow na moim blogu: "Antywirusy w dzisiejszych czasach (mity i fakty)", stanowi to niezla analogie do obecnej sytuacji politycznej w kraju.
Na wyzej podanej przez Ciebie stronie AVG znalezc mozemy informacje producenta:
"Przeglądanie i przeszukiwanie stron internetowych bez ryzyka"
czy "Całkowita ochrona w każdej sytuacji" - sprytnie przemycane hasla reklamowe z ukrytym przeslaniem (nasz produkt oferuje 100% ochrone), ktore naturalnie jest mylne.

Od kilku lat nie uzywam AV dzialajacego w czasie rzeczywistym w systemie, skanuje tylko raz na kilka miesiecy i to tez takim AV ktory nie wymaga instalacji i zasmiecania systemu (Dr. Web CureIt!). Odkad pierwsze skrzypce gra u mnie prewencja i zdrowy rozsadek - wykrywanie (detekcja) zagrozen spadla nizej w hierarchii przez co nie wymagam od skanera AV na zadanie 99% skutecznosci, czy zajmowania pierwszych miejsc w testach antywirusowych.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#3
@Creer:
To ja się zapytam, czy dobre będzie wg. Ciebie coś takiego:

Win7 x64 (zaznaczam że x64, bo to jednak robi różnicę, wiadomo) + SpyShelter Premium + Comodo FW

W sumie to się zastanawiam, czy taki FW ma sens... może starczy Windowsowy, bo przecież w Viście i 7 nie jest taki znowu zły.
Odpowiedz
#4
Zalezy od tego jaki jest Twoj profil korzystania z komutera.
Jesli myslisz o FW w Win Vista/7, zalecalbym maly jego tuning w celu jako takiego zarzadzania polaczeniami wychodzacymi vide post Stem''a:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#5
Ja w niedalekiej przyszłości planuje WinXP SP3 z pełnymi jego zabezpieczeniami (zastanawiam się by działał na koncie zu)+ SS + dodatkowo firewall routera = system używany do gier online. Zero włażenia na podejrzane strony, oczywiście system zaktualizowany, lekki tuning (pozamykane porty, zbędne usługi off, speed .reg mój). Win7 odpada bo mam teraz i trafiłem na 3 starą gierkę której nie udało mi się poprawnie odpalić Sad

Dla mnie zabezpieczenie trzeba dobrać do użytkowania, bo ja sobie nie pozwolę obciążać kompa av dla samego działania.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#6
Ja na Windowsach używam tylko antywirusa i fw windowsowego. AV jest bezrobotny, tylko się aktualizuje. To nie pierwsza wpadka AVG z aktualizacją, no ale cóż - konkurencja z tego samego kraju jest lepsza. Na Linuksie nie używam AV ani fw tylko działam na koncie użytkownika.

Buri no nie mów mi, że zrezygnujesz z Minta Grin
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#7
Chyba oszalałeś?! Wink
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#8
notAVGrin
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#9
Miałem w swojej karierze dobrych kilka zestawów ochronnych, bardzo często miałem kilka warstw ochrony i komputer chodził ślamazarnie, miałem wiele FP które mogły przyczynić się do destabilizacji całej platformy. Odkąd mam tylko 1 program ochronny ( nie AV ) wszystkie moje kłopoty ustąpiły, a i komputer chodzi zdecydowanie szybciej, również internet.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#10
Problem w tym, że nie bardzo jest jak sobie "pozwolić" na 1 program - ani DP, ani GW nie ma na x64...
Odpowiedz
#11
Jakieś konkretne zapowiedzi v3 Geswall-a ktoś słyszał?...
Odpowiedz
#12
R16 napisał(a):Jakieś konkretne zapowiedzi v3 Geswall-a ktoś słyszał?...


Jakby były to ktoś by zamieścił Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#13
Eru napisał(a):
R16 napisał(a):Jakieś konkretne zapowiedzi v3 Geswall-a ktoś słyszał?...


Jakby były to ktoś by zamieścił Tongue

Teraz rozumim Lol
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości