SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - Creer - 31.05.2009

Gnome napisał(a):Mam pytanie w opcjach ogniomurka jest zakładka "Interfaces" i tam są wymienione połączenia z netem, można zaznaczyć połączenie jako "Trustet" to nie zimniejszy bezpieczeństwa?


To zalezy, najlepiej wrzuc screen''a.


Re: Online Armor Firewall - Gnome - 01.06.2009

Wygląda to tak, chodzi mi tylko o to pierwsze połączenie.


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 01.06.2009

ja tak zostawisz będziesz sie mógł połączyć z komputerami swojej sieci w domu
i np transferować pliki
jeżeli to wyłączysz to taki transfer będzie niemożliwy
jeżeli masz hasło dostępu do kompa to jesteś bezpieczny
jeżeli nie masz w domu kompów, dysków sieciowych w domu to możesz spokojnie to odznaczyć


Re: Online Armor Firewall - Gnome - 01.06.2009

A cha czyli jeżeli mam tylko jeden komputer to może być to odznaczone (czyli na różowo).


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 01.06.2009

zaznaczenie przy trusted jest ci w takim przypadku nie potrzebne.
sprawdziłe to u mnie mam 3 kompy i nie mogłem się z nimi połączyć jak nie miałem zaznaczone


Re: Online Armor Firewall - Gnome - 01.06.2009

Dzięki polak


Re: Online Armor Firewall - Creer - 01.06.2009

Dokladnie tak jak napisal Polak.


Re: Online Armor Firewall - lunaticdreams - 02.06.2009

IP Blocklist dla Online Armor
09/06/01


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Gnome - 02.06.2009

Dzięki, właśnie "doinstalowałem".


Re: Online Armor Firewall - p!otr@$ - 04.06.2009

mbm86 napisał(a):A ja mam kłopoty z OA co któryś start systemu. Pojawia się pulpit i system stoi. Trzeba zrobić restart na siłę i potem dopiero jest ok. Jak nie miałem OA to nie było tego problemu


tez tak mam instalowałem stery creativa i bsod poleciał, co komp odpale to 30 sekund i zwiecha, bez OA jest wszystko OK, jeszcze robi problemy z xfire w grach przy zamykaniu gry błąd aplikacji, nie we wszystkich.Cool


Re: Online Armor Firewall - Meir - 04.06.2009

To ciekawe...bo tez miałem totalne zwiechy przy OA...nie było problemu tylko jakdziałał razem zAvirą Premium...OA chyba z nie wszystkimi się "lubi"Smile


Re: Online Armor Firewall - mbm86 - 05.06.2009

A u mnie co jakiś czas OA odcina neta Sad czyli to samo o czym pisał bodajże Dozamet


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 05.06.2009

tak ja o tym pisałem.Z poprzednią wersją 2 to miałem problem ze na pulpit czekałem 1minuta a w tej już to naprawili to za todoszedł problem odcinania net.I nie znam przyczyny dlaczego tak jest a szkoda bo klucz na rok leży bez użytecznie


Re: Online Armor Firewall - lunaticdreams - 06.06.2009

mam małe pytanko odnośnie OA z GAOTD,mianowicie zainstalowałem dziś OA i po spradzeniu zabezpieczeńna stronce
wszystie porty mam w opcji Stealth
ale
pojawił mi się taki oto komunikat
Ping Reply: RECEIVED (FAILED) — Your system REPLIED to our Ping (ICMP Echo) requests, making it visible on the Internet. Most personal firewalls can be configured to block, drop, and ignore such ping requests in order to better hide systems from hackers. This is highly recommended since "Ping" is among the oldest and most common methods used to locate systems prior to further exploitation.


w związku z tym mam pytanie czy mam to zablokować?jesli tak to gdzie dokłądnie to jest

poza tym chciałbym się dowiedzieć czy jest sens używania OA podczs gdy łączę się za pomocą routera,zastanawiam się co było by lepsze pozostawienie OA czy włączenie firewalla w routerze +zapora systemowa




jak na razie firewall w routerze mam wyłączony.

Proszę o informację


Pozdrawiam.


Re: Online Armor Firewall - Creer - 06.06.2009

Ja od zawsze mam w routerze wlaczony fw. Poza tym softwareowy fw zapewnia Ci kontrole nad polaczeniami wychodzacymi poprzez nadzorowanie programow ktore chca uzyskac polaczenie z Internetem.

Sprawdz zakladke w OA, Firewall ICMP, chyba cos takiego, juz dokladnie nie pamietam.


Re: Online Armor Firewall - lunaticdreams - 07.06.2009

Creer napisał(a):Ja od zawsze mam w routerze wlaczony fw. Poza tym softwareowy fw zapewnia Ci kontrole nad polaczeniami wychodzacymi poprzez nadzorowanie programow ktore chca uzyskac polaczenie z Internetem.


A ja mam coś takiego,pomoże mi ktoś ustawić optymalne rozwiązanie?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




dodam że Intrusion Detection też mam wyłączone,proponujecie włączyć też tą opcję.?


Re: Online Armor Firewall - Creer - 07.06.2009

Lunatic, co to za router?
Ustaw FW na High i obserwuj czy nie ma problemow, jesli jakies zauwazysz zmien z high na Medium.
W moim Linksys''ie jest tylko opcja wlacz/wylacz FW, bez takich udziwnien Smile


Re: Online Armor Firewall - lunaticdreams - 07.06.2009

router toERICSSON RP-SMA posiada w sobie modem,router,rozdziałke na 4 kompy ,wifi oczywiscie,był tani to łyknełem,jak się zwali to kupię drugi,sprzecik mało znany w Polsce ale co najciekawsze działa bardzo stabilnie,zresztą zjezdzam z tematu.

Creer (tylko się nie nabijaj)możesz mi w skrócie wytłumaczyć co to jest Intrusion Detection ?włączyć to?


Re: Online Armor Firewall - Creer - 07.06.2009

Prawde mowiac nigdy nie mialem do czynienia z routerem tej firmy. Dlatego nie wiem na jakiej zasadzie moze dzialac ten zaimplementowany mechanizm ID. Mozna sie tylko domyslac ze byc moze ma jakas zapisana w pamieci baze portow na ktorych aktywnosc oznacza jako atak, albo po prostu jest to cos a''la tryb Stealth... who knows.


Re: Online Armor Firewall - lunaticdreams - 07.06.2009

Też nie wiem,w instrukcji nie jest to opoisane,czyli rozumiem że dobrze było by włączyć firewalla w routerze,pobawię się i zobaczę.
Serdeczne dzięki za odp.