SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - polak900 - 31.07.2009

niby jak recenzowałeś, czyli czy sam napisałeś recenzje
nie podejrzewam cię o plagiat?


Re: Online Armor Firewall - adam_993 - 31.07.2009

Recenzję napisałem sam. Creer napisał opis, ja zrecenzowałem.
Jeżeli jakieś pytania, od Creera pobrałem informację, że Tallemu to australijska firma.


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 31.07.2009

to ok
tylko że w recenzji zazwyczaj jest opis programu zamieszczony
dobra nie czepiam sięSmile


Re: Online Armor Firewall - adam_993 - 31.07.2009

Swoją recenzję zaopatrzyłem w swoje opinie. Dzięki temu stała się bliższa człowiekowi.


Re: Online Armor Firewall - mbm86 - 05.08.2009

Już od ponad 2 miesięcy mam przyjemność korzystać z płatnej wersji tego programu i powiem krótko: jest świetny. Gdy skończy mi się licencja na OA to z pewnością wrócę do darmowej wersji gdyż nie wyobrażam sobie żadnego innego firewalla, który byłby równie prosty w obsłudze (pomimo anglojęzycznej wersji) a zarazem tak skuteczny. Do tego nie muli (może też dlatego że mam świeżo postawiony system)

Jeśli czytają to również nowi użytkownicy forum to z czystym sumieniem mogę im polecić ten program. Używam go już (darmowej i płatnej wersji z małymi przerwami) od pół roku i powiem tylko jedno: warto zainstalować ten program. Nie trzeba w nim praktycznie niczego konfigurować bo na domyślnym konfigu zapewnia bardzo skuteczną ochronę a to z pewnością jest istotne dla osób, które nie chcą bądź nie potrafią konfigurować programu.


Re: Online Armor Firewall - Meir - 05.08.2009

Mbm86-nie rozpędzaj się tak...u mnie OA kompletnie się nie sprawdziłSmile
Parę razy-odcinał mi neta,z każdym antyvirem start sytemu trwał kilka minut,jak ktoś nie zna angielskiego-komunikaty mogą sprawić dużo problemówSmile


Re: Online Armor Firewall - Plati - 05.08.2009

u mnie też się OA nie sprawdził (mówie teraz o wersji Free). Powodował długi start systemu, odcinał neta, ping w multiplayerze wzrastał do 400...
Comodo lepiej się u mnie sprawuje, nie odcina neta, jest spolszczony, ping na normalnym poziomie ok. 150 w multiplayerze a system uruchamia się szybko.


Re: Online Armor Firewall - mbm86 - 05.08.2009

A u mnie też było odcinanie neta ale specjalnie wyinstalowałem OA i okazało się że dalej co jakiś czas pojawiają się problemy z netem więc to jednak nie była wina OA
Co do startu systemu to u mnie trwa to tylko trochę dłużej ale i tak jest lepiej niż w poprzedniej wersji to po pierwsze a po drugie mam system postawiony 3 dni temu więc u was może długo startować dlatego że dawno nie robiliście formata/przywracania obrazu systemu.
Możecie mi wierzyć na słowo że u mnie sporo programów startuje razem z systemem a mimo to start nie trwa dłużej niż ok. 75-80 sekund.
Druga kwestia to inne programy uruchamiające się razem z systemem które mogą opóźniać bądź nawet blokować (miałem tak z IOBIT-em) start systemu i OA.
Może OA nie lubi się z niektórymi antywirami ? U mnie chodzi b.dobrze

Trudne komunikaty po angielsku ? A powiedz mi czy wielu laików w kwestii firewalla połapie się o co chodzi jeśli komunikat będzie po polsku ?
Wątpię.
Szczerze to nie widzę nic bardzo trudnego w tych komunikatach OA.
Albo "allow" albo "block" a i jest jeszcze "remember my decision".


Re: Online Armor Firewall - adam_993 - 05.08.2009

Co do odcinania to ja też to miałem ale zrobiłem update i działało.


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 05.08.2009

mbm86a aktualizuje ci się do nowszych wersji za pomocą tego klucza?


Re: Online Armor Firewall - mbm86 - 05.08.2009

Dozamet1 napisał(a):mbm86a aktualizuje ci się do nowszych wersji za pomocą tego klucza?


Powiem szczerze że nie wiem ale raczej nie bo takie są zasady promocji na GAOTD


Re: Online Armor Firewall - Meir - 05.08.2009

Najnowsza wersja łyka klucz z GAOTD-można instalowaćSmile


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 05.08.2009

chyba jest aktualizacja w samym programie po prawej górnej stronie w której zakładce.Dobrze bo nowsza wersja nie przerywała mi internetu


Re: Online Armor Firewall - mbm86 - 06.08.2009

Zgadza się Dozamet jest aktualizacja. Kliknąłem w "check for updates" i ściągnął mi 10 plików


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 06.08.2009

dobra zainstalowałem i jak na razienic nie przerywa tylko że mam tak skonfigurowany start systemu że po nie całych 15-20 sekundach wszystko było gotowe lecz teraz muszę czekać dłużej ale to nie jest minus bo internet wlącza mi się tak około 1minuty po włączeniu


Re: Online Armor Firewall - Gnome - 07.08.2009

I ja postanowiłem sobie zaktualizować OA, wszystko udało się ładnie ale jak zajrzałem do zakładki "History" ukazał mi się niepokojący widok (patrz załącznik). Wcześniej tego nie było, co prawda nie zaglądam tam zbyt często, ale zaczęło się to pojawiać chyba dzisiaj bo w historii od 5 sierpnia nic takiego nie ma.A co ciekawe nie dzieje się tam przy każdym starcie systemu.

No i teraz pytanie co to znaczy, czyżby coś złapał i teraz to coś chciało zaatakować system, no i dlaczego OA mnie nie informuje o swoim działaniu?

Byłbym wdzięczny za jakiś wyjaśnienie.

A i trochę pobawiłem się metodą kopiuj wklej, tak że są tam podane te trzy lokalizacje które są blokowane.

okej sprawdziłem w necie i dwa z nich to sterowniki Visty a jeden zapewne Ghosta więc o co w tym chodzi.

No i sprawa się wyjaśniła, po tym jak jeszcze raz wyłączyłem i włączyłem komputer OA raczył w końcu zapytać mnie co chcę zrobić z tymi sterownikami.


Re: Online Armor Firewall - Creer - 07.08.2009

Gnome, jak dlugo miales OA w trybie Learning Mode? widac wg historii ze tryb ten zakonczyl swoje dzialanie o 21:07 czyli po tych zablokowanych eventach. W trybie LM OA nie informuje o niczym, podczas tego trybu wskazane jest bezpieczne surfowanie i uruchamianie tylko zaufanych programow, w celu ich konfiguracji polaczenia z Internetem. Tryb LM trwac powinien krotko kilka minut.


Re: Online Armor Firewall - Gnome - 07.08.2009

Tryb LM włączył sięna moment po tym jak uaktualniałem OA i zrestartowałem system. OA zablokowało te trzy pliki dzisiaj rano przy pierwszym starcie systemu i potem po 20 ale jeszcze przed uaktualnieniem, ale chyba mu to pomogło bo po tym jak wyłączyłem i włączyłem komputer to znów zablokował ale tym razem zapytał i dałem do zaufanych.

Dziwi mnie tylko jedno, dlaczego akurat dzisiaj OA przyczepił się do tych sterowników?


Re: Online Armor Firewall - Creer - 07.08.2009

Mi kiedys OA blokowal zawziecie za kazdym razem gdy uaktualnialem DW, proces defensewall.exe i defensewall_srv.exe, ot taki kaprys Wink


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 08.08.2009

Co do Online Armor własnie zainstalowałem sobie wersje Win 7 RTM namoim laptopie
i efekt współpracy OA i systemu widać na obrazku
Tuż po instalacji i pierwszym restarcie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



OA cały czas niekompatybilne Sad Ach ten windows no cóż