SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - Creer - 08.08.2009

polak900 napisał(a):Co do Online Armor własnie zainstalowałem sobie wersje Win 7 RTM namoim laptopie
i efekt współpracy OA i systemu widać na obrazku
Tuż po instalacji i pierwszym restarcie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



OA cały czas niekompatybilne Sad Ach ten windows no cóż


Pewnie ze niekompatybilne, przeciez nie wydano jeszcze wersji pod Windows 7 Smile
Wprawdzie w wewnetrznych testach wersja dla Win7 jest juz gotowa, ale czekaja chyba na rozpoczecie sprzedazy przez MS nowego systemu, do tego czasu dopracowuja OA


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 08.08.2009

Creer napisał(a):
polak900 napisał(a):Co do Online Armor własnie zainstalowałem sobie wersje Win 7 RTM namoim laptopie
i efekt współpracy OA i systemu widać na obrazku
Tuż po instalacji i pierwszym restarcie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



OA cały czas niekompatybilne Sad Ach ten windows no cóż


Pewnie ze niekompatybilne, przeciez nie wydano jeszcze wersji pod Windows 7 Smile
Wprawdzie w wewnetrznych testach wersja dla Win7 jest juz gotowa, ale czekaja chyba na rozpoczecie sprzedazy przez MS nowego systemu, do tego czasu dopracowuja OA


tak sobie sprawdzam tylko OA na finalnej wersji 7
mam ją z technetu


Re: Online Armor Firewall - Plati - 09.08.2009

Polak900 - i co zrobiles? Format windowsa?


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 09.08.2009

Plati napisał(a):Polak900 - i co zrobiles? Format windowsa?


nie to wirtualna maszyna przywróciłem tylko wcześniejszy stan


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 14.08.2009

Chciałem go dziś zainstalować na Win7 a tu zonk.Szkoda że nie trybi na 7


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 14.08.2009

ma być nowa wersja na win 7


Re: Online Armor Firewall - adam_993 - 24.08.2009

Mam problem z OA Pro i grą Red Alert (nie 2, jedynka ). Mianowicie na początku przycina się a potem zawiesza. Włączam taskmanagera i widzę że proces usługi OA działa i coś wykonuje. Jak wyłączę firewall wszystko jest w porządku.


Re: Online Armor Firewall - Creer - 24.08.2009

Sprawdz w polaczeniach sieciowych jakie procesy wysylaja/odbieraja pakiety, sprawdz rowniez zakladke Firewall log, poza tym upewnij sie ze w historii OA nie ma zadnych blokowanych procesow ktore moglyby nalezec do gry.


Re: Online Armor Firewall - adam_993 - 24.08.2009

W logach firewalla nic nie ma. Program ma całkowitą kontrolę. Zauważyłem, że proces który jest aktywny to oaui.exe.


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 25.08.2009

czy do OA należy dodać jakieś blaclisty?Jeśli tak to z skąd pobrać bo chyba nawet na forum gdzieś były tylko że do wersji FREE?


Re: Online Armor Firewall - Plati - 25.08.2009

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 25.08.2009

Dzięki Wielkie


Re: Online Armor Firewall - ichito - 02.09.2009

Mam pytanie odnośnie OA - na komputerze, na którym jest - jest również Firefox z Flashblockiem jako domyślna przeglądarka. Na niektórych stronach OA w miejscu blokowanych przez Flashblocka obiektów pokazuje teraz swoją blokadę...czyli obiekty raz blokuje Flashblock, a te blokady z kolei po raz drugi blokuje OA. Coś da się z tym zrobić?


Re: Online Armor Firewall - Pablosss - 02.09.2009

Musisz zatwierdzić stronę aby nie była ona blokowana przez OA. Robisz to tak: Po otwarciu OA klikasz na zakładkę Web Sites, wyszukujesz na liście stronę której OA ma nie blokować, klikasz na jej adres PPM i następnie z listy wybierasz Trusted.


Re: Online Armor Firewall - lunaticdreams - 02.09.2009

IP Blocklist dla Online Armor
Versja 09/09/01

pobieracie tym softem
COU IP Blocklist Updater v0.1 (BETA)
pobiera blacklisty dla OA i outpoosta FW
Info i download

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Jurek - 02.09.2009

adam_993 napisał(a):W logach firewalla nic nie ma. Program ma całkowitą kontrolę. Zauważyłem, że proces który jest aktywny to oaui.exe.


Proces oaui.exe to połączenie z serwerem OA lub ze stroną User Area.

Niektórzy gracze wyłączają firewalle a nawet ich nie instalują. Moim zdaniem idealnym rozwiązaniem dla graczy w sieci jest GW Firewall. Trzeba oczywiście dodać regułę sieciową dla gry.
Kiedyś gdy używałem Outposta, to też fajnie mi się grało.
OA to znakomity firewall z HIPS ale nie dla wszystkich.
Moja córka ma na laptopie Avirę, OA Free i Operę i wszystko pięknie śmiga ale ona nie gra w sieci Smile


Re: Online Armor Firewall - ignatiusdorn - 02.09.2009

A propos, ktoś z was ma zaznaczone w OA"enable loopback interface?" Orientujecie się , czy wtedy firewall przejmuje od antywirusa kontrolę nad ruchem sieciowym który przechodzi przez proxy antywirusa(chyba większość antywirusów korzysta teraz z proxy i ma jakiś rodzaj "web guarda") czy ta funkcja tylko aktywuje nowy widok, w którym można zobaczyć jaką cześć ruchu sieciowego kontroluje antywirus?


Re: Online Armor Firewall - Creer - 02.09.2009

adam_993 napisał(a):W logach firewalla nic nie ma. Program ma całkowitą kontrolę. Zauważyłem, że proces który jest aktywny to oaui.exe.


Proces oaui.exe to proces odpowiedzialny za GUI OA.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 04.09.2009

Dzięki Pabloss Smile


Re: Online Armor Firewall - Pablosss - 04.09.2009

Nie ma za co Smile