SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - Meir - 06.11.2009

Tylko OA Plati? Marnie to widzęSmile


Re: Online Armor Firewall - LikwidatoR - 06.11.2009

Czemu. Oa posiada znakomity Firewall z Hipsem. Jak nawet coś mu się zalągnie w kompie to W razie zmian w rejestrze itp Hips poinformuje. Jak Plati dokładnie przeczyta alert zablokuje i po sprawieSmile


Re: Online Armor Firewall - Meir - 06.11.2009

Tylko nie wiem czy Plati dokładnie przeczytaSmile


Re: Online Armor Firewall - LikwidatoR - 06.11.2009

To już druga strona medaluSmile


Re: Online Armor Firewall - zord - 06.11.2009

co do tego czytania to o ile program od razu czegoś nie wywinie to trzeba by go zainstalować do końca żeby się przekonać że to malwer Tongue


Re: Online Armor Firewall - Jurek - 06.11.2009

zord napisał(a):co do tego czytania to o ile program od razu czegoś nie wywinie to trzeba by go zainstalować do końca żeby się przekonać że to malwer Tongue


W takim przypadku Zord, gdy ktoś testuje nieznane programy, to prawda, choć nie zawsze od razu będziesz miał tę pewność, nawet gdy zainstalujesz do końca. Oczywiście nie polecam takich prób bez wirtualnego systemu, czy bardzo dobrych programów wykorzystujących wirtualizację Smile
Jeżeli jednak Plati nie testuje badziewia, to surfując po necie, czy otwierając pobrany plik MP3 z wirusem, Program Guard go poinformuje.
Oczywiście stosując takie rozwiązanie, trzeba być zaawansowanym i uważnym userem ale w przypadku przepuszczenie wira istnieje jeszcze nadal możliwość zablokowania jego działań w hipsie.


Re: Online Armor Firewall - ELWIS1 - 06.11.2009

Otwierajac zawirusowana mp3 program nic nie zglasza. Przynajmniej Defense+ w Comodo. Nie wiem jak z Online Armor. Pamietam jak kiedys gdzies czytalem, ze trzeba otworzyc w Windows Media Player by doszlo do zawirusowania komputera.


Re: Online Armor Firewall - Jurek - 07.11.2009

ELWIS1 napisał(a):Otwierajac zawirusowana mp3 program nic nie zglasza. Przynajmniej Defense+ w Comodo. Nie wiem jak z Online Armor. Pamietam jak kiedys gdzies czytalem, ze trzeba otworzyc w Windows Media Player by doszlo do zawirusowania komputera.


Są ELWIS bardzo sprytne wirusy w plikach MP3. Czysty plik otwiera odtwarzacz i płynie muza. Jeżeli jest wirus, to następują próby modyfikacji plików i rejestru a wtedy skuteczny HIPS zapyta, czy zezwolić na zmiany. Często AV nie wykrywają tego typu wirusów. Jakiś czas temu mieliśmy przypadek na forum, że żaden AV nie wykrywał wirusów w plikach MP3 z jednej ze stron a hipsy blokowały Smile


Re: Online Armor Firewall - LikwidatoR - 11.11.2009

Jak się wam spisuje najnowszy Online Armor 4??? Widzicie jakieś zmiany w stosunku do 3.5???


Re: Online Armor Firewall - zbyszek - 11.11.2009

LikwidatoR napisał(a):Jak się wam spisuje najnowszy Online Armor 4??? Widzicie jakieś zmiany w stosunku do 3.5???


Wersja 4 hula jak cza. Jak pamiętam 3.5 była wolniejsza tzn powodowała nieco wolniejszy start systemu.


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 11.11.2009

jaka jest najnowsza wersja OA?


Re: Online Armor Firewall - zbyszek - 11.11.2009

Dozamet1 napisał(a):jaka jest najnowsza wersja OA?


v4.0.0.10


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 11.11.2009

Dzięki Zbyszek!


Re: Online Armor Firewall - Gnome - 11.11.2009

A zaktualizowała się komuś 3.5 do 4 automatycznie, czy też należy odinstalować starszą i dopiero wtedy instalować nową?


Re: Online Armor Firewall - zbyszek - 11.11.2009

Nie wiem czy sama się aktualizuje do wyższej wersji bo ja instalowałem od razu OA v4 po Outpoście


Re: Online Armor Firewall - LikwidatoR - 11.11.2009

Nie trzeba odinstalować starą i zainstalować nową, właśnie teraz mam nową wersje 4.0.0.10Smile


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 11.11.2009

a ja z ciekawośći zainstalowałem nowego OA i mam to co w wersjach poprzednich czyli długo muszę czekać na pulpit


Re: Online Armor Firewall - zbyszek - 11.11.2009

Dozamet1 napisał(a):a ja z ciekawośći zainstalowałem nowego OA i mam to co w wersjach poprzednich czyli długo muszę czekać na pulpit


Ja takowych przypadłości nie zauważam. Komp z OA szybciej się uruchamia niż przy Outpoście Free/ PRO


Re: Online Armor Firewall - LikwidatoR - 11.11.2009

Też nie mam, napis zapraszamy mam terazz 3, 4 s więc krótko. Co wersje jest lepiej. Najgorzej to było z 3.0 . Komputer z minutę na pulpit się ładował, masakra. Wydaje mi się ,że KAv+ OA pro szybciej się ładuje niż KAV z Comodo nawet.


Re: Online Armor Firewall - Meir - 11.11.2009

Bardzo milutkie macie odczucia Chłopcy...mi się uruchamiał z OA 10 minutSmile