SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - Jurek - 21.11.2009

polak900 napisał(a):a ja bym skorzystał ale warunek jeden plus DW do składu


Po co Ci Polak a-squared Anti-Malware real-time, jeżeli możesz mieć za darmo a-squared Free on-demand i do tego ociężały firewall z upierdliwym HIPSem, jeżeli posiadasz bezobsługowy i leciutki DW?


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 21.11.2009

właściwie to po nic jurek, ale z chęci wypróbowania tego pakietu bym go zainstalował
nie miałem z nim styczności zwykła ciekawość.
jakbym kiedyś przeszedł na programy typu IS to wybrałbym ten pakiecik bo mi się podoba


Re: Online Armor Firewall - ignatiusdorn - 21.11.2009

Tak sobie tylko żartowałem Jurek. Wybredny jesteś straszliwieSmileAle w takim razie, może Mikołaj stanie na wysokości zadania w tym roku i obdaruje cię dożywotnią licencją na hips z piaskiem.


Re: Online Armor Firewall - Jurek - 21.11.2009

polak900 napisał(a):właściwie to po nic jurek, ale z chęci wypróbowania tego pakietu bym go zainstalował
nie miałem z nim styczności zwykła ciekawość.
jakbym kiedyś przeszedł na programy typu IS to wybrałbym ten pakiecik bo mi się podoba


Pakiet bardzo skuteczny ale raczej niezbyt wygodny, niezbyt lekki i oczywiście dla zaawansowanych userów. Ja bym już wolał ESET SS lub NIS z Sandboxie Smile


Re: Online Armor Firewall - bierni - 21.11.2009

zgadzam się z Tobą polak - mieliśmy wszyscy przykład, że zrówno DW jak i GW przepuśiciły coś do systemu pomimo tego, że są wspaniałym softem (tylko niech Pan Jurek nic nie krzyczy, ok? Grin ) no i generalnie klasyczny HIPS wymaga wiedzy o systemie jak wcześniej wspomnial zbycho. Najlepszym rozwiązaniem jest chyba wirtualizacja partycji systemowej + HIPS z piaskiem - chociaż wirtualizacja nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem to chyba jednak najbezpieczniejszym.


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 21.11.2009

bierni86 napisał(a):zgadzam się z Tobą polak - mieliśmy wszyscy przykład, że zrówno DW jak i GW przepuśiciły coś do systemu pomimo tego, że są wspaniałym softem (tylko niech Pan Jurek nic nie krzyczy, ok? Grin ) no i generalnie klasyczny HIPS wymaga wiedzy o systemie jak wcześniej wspomnial zbycho. Najlepszym rozwiązaniem jest chyba wirtualizacja partycji systemowej + HIPS z piaskiem - chociaż wirtualizacja nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem to chyba jednak najbezpieczniejszym.


sorry że coSad nie zdarzyło mi się żeby coś DW przepuścił do systemu


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 21.11.2009

Jurek a używałeś że się wypowiadasz?Upierdliwy zbytnio to on nie jest bo przy instalacji programu(jeśli się jest pewnym że jest bezpieczna) zaznaczamy że aplikacja bezpieczna to dalej nie pyta


Re: Online Armor Firewall - bierni - 21.11.2009

polak900 napisał(a):sorry że coSad nie zdarzyło mi się żeby coś DW przepuścił do systemu


zbycho napisał(a):
Cytat: c:\windows\system32\ TDSSoeqh.dll. . . . nie udało się usunąć

.
((((((((((((((((((((((((( Pliki utworzone od 2009-01-08 do 2009-02-08)))))))))))))))))))))))))))))))
.

2009-02-08 20:45 . 2009-02-08 20:45<DIR>d--------c:\program files\Lionhead Studios
2009-02-08 19:41 . 2009-02-08 19:41580,096--a--c---c:\windows\system32\dllcache\user32.dll
....................................
....................................
2009-01-16 22:02 . 2009-02-08 19:26<DIR>d--------c:\documents and settings\All Users\Dane aplikacji\Avira
2009-01-10 23:18 . 2009-01-15 15:19<DIR>d--------c:\documents and settings\Comp\Dane aplikacji\GanymedeNet
2009-01-09 23:35 . 2009-01-10 12:45<DIR>d--------c:\documents and settings\Comp\Dane aplikacji\ DefenseWall HIPS
2009-01-09 23:33 . 2008-07-25 21:4186,016--a------c:\windows\system32\ defensewall_serv.exe
2009-01-09 23:33 . 2009-01-09 23:33375--a------c:\windows\ActiveSkin.ini

.
(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Sekcja Find3M


a to? chyba, że czegoś nie zrozumiałemGrin


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 21.11.2009

daj mi tego wira to go przetestujęSmile
ale to co pokazujesz to nieaktywne śmieci które nic nie robią systemowi


Re: Online Armor Firewall - ignatiusdorn - 21.11.2009

polak900 napisał(a):
bierni86 napisał(a):zgadzam się z Tobą polak - mieliśmy wszyscy przykład, że zrówno DW jak i GW przepuśiciły coś do systemu pomimo tego, że są wspaniałym softem (tylko niech Pan Jurek nic nie krzyczy, ok? Grin ) no i generalnie klasyczny HIPS wymaga wiedzy o systemie jak wcześniej wspomnial zbycho. Najlepszym rozwiązaniem jest chyba wirtualizacja partycji systemowej + HIPS z piaskiem - chociaż wirtualizacja nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem to chyba jednak najbezpieczniejszym.


sorry że coSad nie zdarzyło mi się żeby coś DW przepuścił do systemu


polak a niektórym zdarzyło się, że z samym programem antywirusowem wytrwali bez infekcji.Rozsądek, wiedza i trochę szczęścia, bez tego surfować bezpiecznie się nie da, nawet z DW na pokładzieSmile


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 21.11.2009

wiem sam kiedyś tak leciałem i było ok, rozsądek najważniejszy nie musisz mi tego przypominać jestem już na to za stary żeby tego nie wiedzieć
ale zmieniłem pogląd
poza tym napisałem że ,mnie!!! się nie udało zainfekować systemu


Re: Online Armor Firewall - bierni - 21.11.2009

nie chcę ściemniać ale czy czasem ktoś nie podawał do niego linka na naszym forum? tak samo jak GW też przepuścił ale wirus jest nieaktywny. Faktycznie wystarczy zeskanować dysk jakimś on-demand i on się zajmie resztą ale chodzi mi o to, że mimo wszystko jakoś dostał się na dysk. Dla jasności nie szukam błędów w całym czy chcę wytykać błędy - chodzi mi tylko o to, że nawet jeśli DW/GW coś wpuści to np. pracując w trybie Shadow Mode komp po restarcie sam się go pozbędzie bez potrzeby skanowania komputera.


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 21.11.2009

masz racje bo tego typu programy właśnie tak działają
ale co do DW i tego wira działa on tak że on jest wpuszczony na komp tylko jako niezaufany, czyli podlega restrykcją DW co znaczy jedynie tyle że jest na dysku goły i wesoły i bez przyszłości destrukcyjnej nawet jeśli odinstalujesz DW to i tak nie będzie infekcji bo jest nieaktywny do momentu jak nie klikniesz z powrotem bez ochrony DW na plik wykonujący infekcję


Re: Online Armor Firewall - ignatiusdorn - 21.11.2009

Nie przypominam ci polak, pouczać to mogę jedynie własne dzieci, mówię tylko, żebyśmy tu nie wyolbrzymiali i nie tracili proporcji.Korzystanie z internetu niesie ze sobą sporo niebezpieczeństw, ale niektórzy urządzają na swoim komputerze twierdze warowne, jakby hakerzy, mieli na przemian atakować Pentagon i komputer delikwenta podłączonego do neostrady, który z internetu korzysta jedynie po to, żeby poczytać onet i napisać coś w Wordzie.


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 21.11.2009

ignatiusdorn napisał(a):Nie przypominam ci polak, pouczać to mogę jedynie własne dzieci, mówię tylko, żebyśmy tu nie wyolbrzymiali i nie tracili proporcji.Korzystanie z internetu niesie ze sobą sporo niebezpieczeństw, ale niektórzy urządzają na swoim komputerze twierdze warowne, jakby hakerzy, mieli na przemian atakować Pentagon i komputer delikwenta podłączonego do neostrady, który z internetu korzysta jedynie po to, żeby poczytać onet i napisać coś w Wordzie.


ja się nie unoszę, tylko napisałem to co w tej sprawie mam do powiedzenia, szanuje to co napisałeś, nie staram się być fanboyem aviry i DW, używam ich bo spełniają moje oczekiwania.
kiedyś właśnie tak jechałem jak pisałeś,
masz też racje do tego że mój zestaw to twierdza warowna, ale o to mi chodziło bo ja pc nie używam tylko pozostała rodzina, odkąd mam taki zestaw mam mniej roboty,
nie mam formatów i żmudnej instalacji systemu (obecnie przywracam z beckupu acronisa).
przecież wiesz co dzieciaki robią z systemem ile potrafią mu zapodać różnej maści dopalaczy, a moje córka doskonale wie do czego służy pendrive i guzik mato co na nim się znajduje


Re: Online Armor Firewall - ignatiusdorn - 21.11.2009

Spoko polak, przecież wiem, że pełna kulturkaSmile Ja w przyszłym roku chyba się skusze na DW z firewallemSmile


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 21.11.2009

ignatiusdorn napisał(a):Spoko polak, przecież wiem, że pełna kulturkaSmile Ja w przyszłym roku chyba się skusze na DW z firewallemSmile


ja może też aczkolwiek DW + pctools jest spoko
ale na pewno na wirtualnym xp na macu go wypróbuje
może ilja da obniżkę na nowy produkt dla stałych klijentów DW
zobaczy się
o kurcze temat był Online armor, sorry
co do OA++ to jest to jedyny pakiet IS który bym zainstalował z dwóch przyczyn
po pierwsze bardzo dobry fw
po drugie bardzo szczelny ale uppierdliwy hips
reszta już mnie ważna


Re: Online Armor Firewall - Gnome - 21.11.2009

A jednak w związku z promocją przeinstalowałem OA, wielkich zmian nie zauważam (trochę interface zmienili), ale przynajmniej wiem czym różni się tryb standard od zaawansowanego, lepiej późno niż później.

Ogólnie jak zwykle pozytywnie.


Re: Online Armor Firewall - Jurek - 21.11.2009

polak900 napisał(a):daj mi tego wira to go przetestujęSmile
ale to co pokazujesz to nieaktywne śmieci które nic nie robią systemowi


Testowałem Polak tego wira pod DW. Kompletna bzdura!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie przedostał się do systemu i nie pozostawił nawet żadnych śmieci. Ktoś uruchomił wirusa jako zaufany, zainfekował system wyłączając DW, lub przed jego instalacją a potem rozsiewa plotki.


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 21.11.2009

Jurek napisał(a):
polak900 napisał(a):daj mi tego wira to go przetestujęSmile
ale to co pokazujesz to nieaktywne śmieci które nic nie robią systemowi


Testowałem Polak tego wira pod DW. Kompletna bzdura!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie przedostał się do systemu i nie pozostawił nawet żadnych śmieci. Ktoś uruchomił wirusa jako zaufany, zainfekował system wyłączając DW, lub przed jego instalacją a potem rozsiewa plotki.


też tak myślałem Jurek