SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - zbyszek - 21.11.2009

Ja też wiele plików zarażonych uruchamiam w systemie oczywiście jako niezaufane. I nigdy nic się nie stało tzn że DW nic nie przepuścił.
Póki co nie istnieje nic na razie co złamie DW .


Re: Online Armor Firewall - krzysiekx - 22.11.2009

Jak myślicie który z firewalli jest lepszy? Pc tools czy Online Armor?


Re: Online Armor Firewall - zbyszek - 22.11.2009

Moim zdaniem lepszy jest bo używałem - OA Smile


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 22.11.2009

Pc tools jest prostrzy dla mniej zaawansowanych użytkowników
OA to klasa sama w sobie ale trzeba się go uczyć
Moim zdaniem lepszy jest OA


Re: Online Armor Firewall - bierni - 22.11.2009

PC Tools Firewall nie jest wykrywany przez windowsa jako firewall - tzn. jest zainstalowany a windows krzyczy, że nie ma FWSmile tak było jakiś czas temu jak go miałem zainstalowanego. Też używam OA i polecam.


Re: Online Armor Firewall - krzysiekx - 22.11.2009

Cytat: ale trzeba się go uczyć


jest o wiele trudniejszy w obsłudze niż pc tools?

edit: berni86 mi go wykrywa jako firewalla bez problemu.


Re: Online Armor Firewall - bierni - 22.11.2009

krzysiekx napisał(a):edit: berni86 mi go wykrywa jako firewalla bez problemu.


podejżewam, że naprawili ten błąd i dobrze bo winda nie dawała żyćSmile


Re: Online Armor Firewall - krzysiekx - 22.11.2009

dla niedowiarków

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - polak900 - 22.11.2009

z nową wersją pctools nie miałem do tej pory problemu
używam na win 7 i polecam


Re: Online Armor Firewall - ichito - 23.11.2009

OA jest dla mnie wzorem...gdybym użył słowa "doskonałość" może bym nieco przesadził, ale to dla mnie klasa sama w sobie, ale dla bardziej doświadczonego użytkownika. PCToolsy cenie zaś za to, że są kapitalną zaporą dla kogś, kto nie ma za wiele doświadczenia i wiadomości w temacie konfiguracji zapory.


Re: Online Armor Firewall - czullo - 23.11.2009

PC tools jest lepszy od darmowej OA, i najwazniejsze nie zamula startu i wylaczania systemu nawet juz po odinstalowaniu OA


Re: Online Armor Firewall - ichito - 23.11.2009

Moja opinia o OA dotyczy pełnej wersji. Wersja free 3.5 po zainstalowaniu coś tam wyłączała z autostartu (jakieś pliki czy biblioteki...nie pamiętam) i nie zapamiętywała reguł. W pełnej wersji 3.5 już nic takiego nie miałem...poza tym u mnie OA wcale nie zamula startu ani zamykania systemu Smile


Re: Online Armor Firewall - ignatiusdorn - 23.11.2009

OA ma chyba nawet najlepszy HIPS wśród zapór, ale jako program jest ciągle niedopracowana, niestabilna.Wystarczy zerknąć na forum, ludzie z całego świata mają z nią olbrzymie problemy i to nie są problemy zamulania, tylko pojawiają się ludziom krytyczne błędyw systemie.Poza tym OA jako firewall nie jest wcale w czołówce, zdarzają jej się problemy filtrowaniem przychodzącego ruchu sieciowego.Testy antileak przechodzi bezbłędnie, gorzej w drugą stronę (w przypadku firewalla).Nie zmienia to faktu, że ten program to prawdziwa forteca, jeśli komuś na komputerze ten program działa dobrze, to zawsze go polecam.


Re: Online Armor Firewall - LikwidatoR - 23.11.2009

U mnie działał bezproblemowo, świetny Hips, najmniejsza zmiana w systemie od razu alarmuje, podczas instalowaniaprogramów, sterowników, kodeków zasypuje pytaniami, może nawet za bardzo czuły, ale coś za coś, skuteczność jest jego domeną. Zamulal w wersji 3.0, od 3.5 problem znikł, było dobrze.


Re: Online Armor Firewall - Jurek - 23.11.2009

ichito napisał(a):I mimo, że jej HIPS jest bardzo wrażliwy, co skutkuje częstymi komunikatami, to jest to raczej jej zaleta Smile


To, że OA zasypuje użytkownika wieloma pytaniami dotyczącymi np. tak znanego antywirusa jak Avira nie zaliczałbym raczej do zalet tego programu. Poza tym po co utrudniać sobie życie jeżeli DW, czy GW mogą nie zadawać żadnych pytań, wykluczając przy tym pomyłkę usera a zapewniają ochronę na tym samym a może nawet wyższym poziomie co Program GuardSmile


Re: Online Armor Firewall - krzysiekx - 23.11.2009

Pobrałem sobieOA i mam zamiar później zainstalować.Pomożecie z konfiguracją?


Re: Online Armor Firewall - bierni - 23.11.2009

promo miało być dostępne do 01.05.2010ale link do promo już nie działaSmile "Czytelnicy" CHIP są gorsi od hienGrin


Re: Online Armor Firewall - krzysiekx - 24.11.2009

Czy źle skonfigurowałem OA? Chciałem sobie włączyć komunikator WTW włączył się zaktualizowałem go włączyłem na nowo i pojawił się błąd. gg nie działało w aqq stracił się mój profil.chciałem zrobić reinstal gg i włączyłem uinstal.exe i wyskoczył komunikat że zablokowano i w trayu pojawil się dymek od OA że blokuje gg( nie ustawiałem czegoś takiego) wszedłem w OA wpisałem hasło patrze a tu zablokowane gg.Wyłączyłem blokadę(wszystkie komunikaty które się pojawiały podczas włącznia dawałem apply czy tam allow i gg zniknęło z traya został tylko manager profili.Jak ustawić OA żeby takie problemy się w przyszłości nie pojawiały?

po wyłączeniu OA takie problemy nie występują.W OA gg i aqq były zablokowane to odblokowałem ale dalej nie dzałały.

Pomoże ktoś prawidłowo skonfigurować?

edit2: nie można też nic zainstalować- włączam instalkę progamu wyskakuje komunikat OA daje apply instalator się włącza naciskam next i wielki zamuł... muszę wyłączać go przez ctrl + alt + del

Proszę o jakieś rady bo jest to nie do wytrzymania,


Re: Online Armor Firewall - czullo - 01.12.2009

Nowa wersja 4.0.0.14:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - ichito - 04.12.2009

Po wielu tygodniach dzielących moją poprzednią wersją 3.5 od wersji 4 OA samo dziś się zaktualizowało do 4.0.0.14 Smile