SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - Jurek - 04.12.2009

krzysiekx napisał(a):Czy źle skonfigurowałem OA? Chciałem sobie włączyć komunikator WTW włączył się zaktualizowałem go włączyłem na nowo i pojawił się błąd. gg nie działało w aqq stracił się mój profil.chciałem zrobić reinstal gg i włączyłem uinstal.exe i wyskoczył komunikat że zablokowano i w trayu pojawil się dymek od OA że blokuje gg( nie ustawiałem czegoś takiego) wszedłem w OA wpisałem hasło patrze a tu zablokowane gg.Wyłączyłem blokadę(wszystkie komunikaty które się pojawiały podczas włącznia dawałem apply czy tam allow i gg zniknęło z traya został tylko manager profili.Jak ustawić OA żeby takie problemy się w przyszłości nie pojawiały?

po wyłączeniu OA takie problemy nie występują.W OA gg i aqq były zablokowane to odblokowałem ale dalej nie dzałały.

Pomoże ktoś prawidłowo skonfigurować?


Wyinstaluj OA a przy ponownej instalacji, wklep ręcznie reguły, szczególnie dla aplikacji z którymi są problemy.


Re: Online Armor Firewall - krzysiekx - 04.12.2009

Już w większości programóww/w problem nie występuje, jakoś sobie wcześniej poradziłem.


Re: Online Armor Firewall - czullo - 05.12.2009

Online Armor najwiekszy zamluacz na ziemi, start systemu +30sekund, zamykanie systemu +20sekund, czekanie na pojawienie sie menu start +4sekundy. Syf, i malaria.


Re: Online Armor Firewall - LikwidatoR - 05.12.2009

czullo tak samo miałem , ale w wersji 3.0 identykoSmile


Re: Online Armor Firewall - zbyszek - 05.12.2009

W wersji 4.x nie ma takich objawów Grin.


Re: Online Armor Firewall - Dozamet1 - 05.12.2009

ja miałem


Re: Online Armor Firewall - zbyszek - 05.12.2009

W wersji 3.x to takowe problemy miałem - to się przyznaję z reką na sercu ale w wersji 4 - a używam jej już dłuższy czas nigdy nie miałem


Re: Online Armor Firewall - Meir - 05.12.2009

czullo napisał(a):Online Armor najwiekszy zamluacz na ziemi, start systemu +30sekund, zamykanie systemu +20sekund, czekanie na pojawienie sie menu start +4sekundy. Syf, i malaria.

W 100% się z Tobą zgadzam Czullo...syf i malariaGrin
wszystko co obciążało mi system wywaliłem z kompa i teraz pracuje tak jak powinienSmile


Re: Online Armor Firewall - czullo - 05.12.2009

zbyszek napisał(a):W wersji 4.x nie ma takich objawów Grin.

pisze o najnowszej wersji 4.0.0.14


Re: Online Armor Firewall - LikwidatoR - 06.12.2009

Wiecie jak wyłączyć Hipsa w OA 4 bo zainstalowałem ponownie ten program chodź chcę mieć samego FWWink


Re: Online Armor Firewall - czullo - 06.12.2009

Odnzacz program Guard w menu programu i zarestartuj PC


Re: Online Armor Firewall - LikwidatoR - 06.12.2009

Dzięki czulloSmile


Re: Online Armor Firewall - adam_993 - 06.12.2009

Albo Deactive HIPS Features.


Re: Online Armor Firewall - LikwidatoR - 06.12.2009

adam_993 napisał(a):Albo Deactive HIPS Features.


kk thxWink


Re: Online Armor Firewall - krzysiekx - 06.12.2009

Hegelek napisał(a):Witam.

Panowie, a jak u Was spisuje się OA wraz z Operą 10?. U mnie na lapie nie dość, że mam problem z bootowaniem (parę sekund freeze''a + "pasek" przejeżdza ok 7-8 razy !) to jeszcze samo OA jest wolne (dokładnie moduł program guard). Używam wersji free, ale na trialu miałem to samo Wink ale chyba nie o to w tym chodzi)

Z góry dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieję, że ktoś ma jakieś rozwiązanie, bo OA ma przyjemnego HIPSa (wersja której używam to 3.5.0.32 ,na .49 to samo).



U mnie nie ma żadnego problemu z korzystaniem z OA + Opera.


Re: Online Armor Firewall - Jurek - 06.12.2009

Zainstalowałem wczoraj stabilną wersję OA Free. Z wyłączonym Guardem i ochroną przed keyllogerami, pobiera mniej ramu od Outposta ale wyraźnie przymula kompa. Przy Outpoście czy Comodo w ogóle się tego nie odczuwa.

44.758 to trochę za dużo jak na firewall. Niektóre pakiety zabezpieczające pobierają znacznie mniej.


Re: Online Armor Firewall - lunaticdreams - 06.12.2009

kurde to dużo


Re: Online Armor Firewall - bierni - 06.12.2009

lunaticdreams napisał(a):kurde to dużo


no sporo ale nie bez przesady lunatic - zawsze można dokupić troszkę ramu jeśli ma się za mało (nie jest to nie wiadomo jaki wydatek).


Re: Online Armor Firewall - lunaticdreams - 06.12.2009

mam 2 gigulce,ale mi raczej chodzi o szybkość uruchamiania kompa,jak miałem OA to zaobserwowałem ciut wolniejsze wczytywanie się stronek,poza tym u mnie mój zestaw zabezpieczający żre 13 mega
GW i avira na żądanie
na drugim lapku 30 BF i avira na żądanie


Re: Online Armor Firewall - bierni - 06.12.2009

piękny zestawik - OA troszkę ciężkie niestety ale coś za coś. masz coś przeciwko keylogger? pytam bo facecik dał screena, na którym widać, że BF słabo chroni przed KL.