SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - adam_993 - 28.12.2009

Aż przypomniał mi się pewien komentarz.
Eru, zrób test "hipsa o smaku chipsa" Grin.

A na poważnie to faktycznie, OA nie ma super opcji firewalla jak Comodo.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 28.12.2009

Ale nas ktoś zry....ł na funty na DP...widać geniusz albo idiota...


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 28.12.2009

raczej to drugie


Re: Online Armor Firewall - ichito - 28.12.2009

@Adam_993...to może do zamiast tych rozbudowanych zapór wystarczy w takim razie klasyczna, lekka zapora? Mam wrażenie, że w tych zapomnianych nieco softach bardziej rozbudowane i konfigurowalne były ustawienia dotyczące kontroli ruchu sieciowego...w końcu do tego pierwotnie przecież powstały. Ktoś chce dołoży HIPSa...ktoś inny piaskownicę lub wirtualizację...jakiś antymalware i gotowy komplet.


Re: Online Armor Firewall - Meir - 28.12.2009

Eru napisał(a):
Meir napisał(a):Coś się Eru ostatnio strasznie mądry zrobiłeś...rozumu Ci przybyło ?


Nie wiem czy to miał być sarkazm czy nie, ale po prostu spytałem bo nie wspomniałeś o HP Wink


No właśnie Eru...zastanawiam się: czy to była z Twojej strony : ironia zamierzona czy niezamierzona:p?

BTW.Ludzie-zrobiło mi się przykro...na niczym się nie znamy...oprócz pisania dobrych kabaretówTongue


Re: Online Armor Firewall - adam_993 - 28.12.2009

To zależy od upodobań. Ktoś chce mieć kontrolę nad systemem i kontrolę ruchu sieciowego. Mnie już nużą alerty Defense+, więc nie wiem po co w ogóle instalowałem Comodo.

Może dla mnie (ostatni raz poważne wirusy w systemie miałem ze 2 lata temu) lepszym rozwiązaniem jest najzwyklejsza zapora?

Oj mieszacie mi w głowie.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 28.12.2009

Wywal Comodo Smile


Re: Online Armor Firewall - adam_993 - 28.12.2009

A znasz coś leciutkiego? Jeśli będzie miał zaawansowane opcje, nie obrażę się. Mile widziany polski interfejs i freeware.


Re: Online Armor Firewall - polak900 - 28.12.2009

pc tools leciutki i dobry
OA miałem i też dobrze u mnie działał ale jest zdecydowanie bardziej wrażliwy


Re: Online Armor Firewall - Jurek - 28.12.2009

adam_993 napisał(a):To zależy od upodobań. Ktoś chce mieć kontrolę nad systemem i kontrolę ruchu sieciowego. Mnie już nużą alerty Defense+, więc nie wiem po co w ogóle instalowałem Comodo.

Może dla mnie (ostatni raz poważne wirusy w systemie miałem ze 2 lata temu) lepszym rozwiązaniem jest najzwyklejsza zapora?

Oj mieszacie mi w głowie.


Nie chcesz mieć upierdliwego hipsa w firewallu, to go wyinstaluj, ustaw na niższym poziomie lub wyłącz.
Jest jeszcze inna możliwość. Możesz go wyłączać lub ustawiać w trybie uczenia, podczas instalowania i deinstalacji programów.

Inna ewentualność, to HIPS z piaskownią lub HIPS behawioralny: ThreatFire, DriveSentry, ThreatSense (ESET), Sonar (Symantec).
ichito napisał(a):Wywal Comodo Smile


Comodo to jeden z najlżejszych firewall jakie testowałem a było ich wiele. Wielkość instalatora nie ma tutaj znaczenia. Osobiście wolę jednak Outposta.


Re: Online Armor Firewall - lunaticdreams - 28.12.2009

Zainstalowałem nowe OA i działa elegancko.

BTW.znowu temat się rozjezdza.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 29.12.2009

Tu masz moje dzisiejsze propozycje z wątku o zestawach zabezpieczających. Wszystkie są free, ale polski interfejs ma tylko Ashampoo i jest to całkiem sympatyczna zapora.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli chodzi o propozycje m.in. Jurka...nie widzę sensu instalowania pakietu z HIPSem, który potem się wyłącza...jeśli chce się mieć tylko kontrolę ruchu sieciowego, to od tego są całkiem skuteczne zapory klasyczne. Wiem, jakie są o nich opinie niektórych forumowiczów, ale statystyki pobrań i i oceny takich softów na znanych, zagranicznych portalach mówią same za siebie...niejednokrotnie są wyższe, niż znanych zapór typu OA, Comodo, Outpost czy PCTools.
----------------------------------------------------------------
Wracając do OA...najnowsza wersja jest bardzo w porządku. Zesztą OA w pełnej wersji to wg mnie najlepsza kompletne zapora.


Re: Online Armor Firewall - Jurek - 29.12.2009

ichito napisał(a):Tu masz moje dzisiejsze propozycje z wątku o zestawach zabezpieczających. Wszystkie są free, ale polski interfejs ma tylko Ashampoo i jest to całkiem sympatyczna zapora.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli chodzi o propozycje m.in. Jurka...nie widzę sensu instalowania pakietu z HIPSem, który potem się wyłącza...jeśli chce się mieć tylko kontrolę ruchu sieciowego, to od tego są całkiem skuteczne zapory klasyczne. Wiem, jakie są o nich opinie niektórych forumowiczów, ale statystyki pobrań i i oceny takich softów na znanych, zagranicznych portalach mówią same za siebie...niejednokrotnie są wyższe, niż znanych zapór typu OA, Comodo, Outpost czy PCTools.
----------------------------------------------------------------
Wracając do OA...najnowsza wersja jest bardzo w porządku. Zesztą OA w pełnej wersji to wg mnie najlepsza kompletne zapora.


Wypisujesz ichitogłupoty Smile
Ashampo jest wyjątkowo upierdliwą zapora sieciową, która w przeciwieństwie do OA, Outposta i Comodo nie posiada automatycznych reguł dla znanych aplikacji i podpisanych cyfrowo a poza tym jej funkcjonalność i jakość są bardzo wątpliwe. Wystarczy poczytać opinię ludzi którzy testowali tę zaporę.

Klasyczne monitory systemu mają za zadanie blokowanie wszystkich szkodliwych zmian, które zachodzą w systemie. Możliwość przejścia w tryb samoczynnego uczenia (OA, Outpost, Comodo), czy chwilowe wyłączenie hipsa jest po to, aby nie klikać bez sensu, podczas instalacji zaufanych aplikacji. Wielu nieobeznanych w temacie userów o tym nie wie i narzeka, że hipsy są upierdliwe.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 29.12.2009

Jurku...czemu piszesz, że wypisuję głupoty? Ja również czytałem komentarze i widziałem takie, które są bardzo dla Ashapoo pochlebne...to, że nie posiada takich funkcji jakie posiadają np. OA, Outposta i Comodo nie oznacza wcale, że jest gorsza a jej skuteczność wątpliwa - jest po prostu mniej rozbudowana i dla początkujących wystarczająca. Poza tym...Ashampoo był tylko jedną z kilku propozycji i mam wrażenie, że szukasz haczyka tylko Smile
A propos HIPSów...to Twoje słowa przecież "Nie chcesz mieć upierdliwego hipsa w firewallu, to go wyinstaluj, ustaw na niższym poziomie lub wyłącz." więc nie pisz teraz tylko o "chwilowym wyłączeniu" by "nie klikać bez sensu". Skoro wszystkie monitory dają komunikaty ostrzegawcze, to widać ma to jakiś sens Smile


Re: Online Armor Firewall - adam_993 - 29.12.2009

Comodo pod względem zużycia RAM to jeden z największych pożeraczy. Razem z pamięcią wirtualną pobiera nieco ponad 50MB. To trochę dużo jak dla mnie. PC Tools pobierał trochę mniej (mówię o firewallu, bo Threat Fire już lubi trochę zeżreć - zwróćcie uwagę że ThreatFire dokleja moduł do svchost).

Jurku, Ichito ma rację - po co mi Comodo skoro i tak wyłączam Defense+ (które podobno przepuszcza Wink). Mi są potrzebny zaawansowany firewall nie HIPS.Moją główną linią obrony jest firewall.


Wracamy do tematu...
czy OA 4 przyjmie klucz z OA 3.5?


Re: Online Armor Firewall - Meir - 29.12.2009

Tak Adam_993...wersja 4 przyjmuje klucz z 3.5...

BTW.Zainstalowałem wczoraj na próbę...ESS i NIS 2010 w połączeniu z DW...i chciałem się wycofać z wcześniejszej opinii:
Takie zestawy w ogóle nie mulą...u mnie strony z tymi zestawami otwierają się 2 razy szybciej jak z OA + DW...
Dlatego jak ktoś chce mieć antyvirka niech instaluje...nie ma ŻADNEJ różnicy między : NIS+DW,EES+DW a np.PC Tools+DW czy Outpost+DW.


Re: Online Armor Firewall - Jurek - 29.12.2009

adam_993 napisał(a):Comodo pod względem zużycia RAM to jeden z największych pożeraczy. Razem z pamięcią wirtualną pobiera nieco ponad 50MB. T


Można mieć wiele zastrzeżeń odnośnie dziwnej polityki Comodo, komponentów adware/spyware ale nie obciążenie kompa. U mnie ten firewall pobierał kilka MB i był nie odczuwalny dla systemu. Nie można tego powiedzieć o wielu innych zaporach, których instalatory posiadają tylko kilka megabajtów pojemności a pobierają ponad 20 MB ram i obciążają procka.


Re: Online Armor Firewall - adam_993 - 29.12.2009

Zainstaluj antywirusa Comodo i zaktualizuj bazy Wink. Zobaczysz jak magicznym sposobem z kilku megabajtów zrobi się ponad 200MB. No ale to antywirus, więc problemu nie ma.
Proponuję zatrzymać się i wrócić do tematu.

Czy Tall Emu wyda polską wersję?


Re: Online Armor Firewall - Jurek - 29.12.2009

adam_993 napisał(a):Zainstaluj antywirusa Comodo i zaktualizuj bazy Wink. Zobaczysz jak magicznym sposobem z kilku megabajtów zrobi się ponad 200MB. No ale to antywirus, więc problemu nie ma.
Proponuję zatrzymać się i wrócić do tematu.


Przecież piszemy o firewallach a nie antywirusach człowieku. Wróć do tematu!


Re: Online Armor Firewall - adam_993 - 29.12.2009

Dlatego tylko wspomniałem i nie zamierzam dalej ciągnąć.
Nadal mnie interesuje czy będzie OA po polsku.