SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - buri - 04.04.2011

Rozpisałeś się konkretnie, a też miałem coś napisać o wersji RC. Przesiadłem się na nią i działa dobrze tylko przy otwartym programie przesuwanie okna po pulpicie go ładnie zamulało. Opcji przybyło nie dużo, ale parę w się jako całość znajdzie. Można śmiało testowaćjeśli ktoś chce.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 04.04.2011

Buri...pisz! Każde spostrzeżenia i uwagi są cenne. Ja tylko dodam, że to tym bardziej miłe i sympatyczne, że OA o którym się często mówiło "zamulacz" działa tak gładko na najsłabszym u mnie kompie...raptem 0,9 GB RAM i tylko 1,8 GHz procesora przy czym pamięć jest współdzielona z kartą graficzną.
Z tymi przesuwanymi okienkami - nigdy jakoś tego nie miałem u siebie.
Ponieważ nasz hosting nie działa chwilowo, wspomniane przedtem zużycie dla 4 stałych procesów (CPU/RAM KB/plik wymiany KB)
oacat.exe - 0/2148/3616
oahlp.exe - 0/1024/9608
oasrv.exe - 2K/s/8192/27720
oaui.exe - 0/8192/16944


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 04.04.2011

Tak, znacznie poprawiono wydajność zwłaszcza przy operacjach we/wy i przy przeglądaniu internetu za pomocą Opery (web shield).


Re: Online Armor Firewall - ichito - 05.04.2011

Mam coś szczęście od anonsowania OA...wiadomość sprzed ok. 20 minut...wydano RC 3 Smile

" What has changed since the last RC:

* A few GUI tweaks (license dialog simplifications, changed order of OK and Cancel buttons in some dialogs etc.).
* Fixed an incompatibility that prevented applications sandboxed by Sandboxie from loading certain DLLs correctly.
* Fixed a problem that prevented certain GDI APIs from being monitored correctly on Windows 7 x86 SP1.
* Several translation fixes.

Known problems:

* The setup may offer you a trial version although it is no longer available on your system.
* The translations may be incomplete at the moment.
* Running Chrome inside a Sandboxie sandbox won''t work unless you exclude Chrome from Online Armor.
* Certain themeing and desktop applications like RocketDock and WindowBlinds can cause GUI locks and crashes. We recommend to exclude the OAUI.EXE process in those applications."
Info

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 5 kwi 2011, 2011 17:42

Dobrze jest czasem kolekcjonować klucze rejestracyjne...znalazłem klucz do OA Premium, który mam jeszcze z sierpnia 2009...wpisałem i działa Smile Mam tryby "advanced" i "banking", panel "file and registry". W ustawieniach zapory dostałem dodatkowe zakładki poza regułami..."restrictions" dla własnych ustawień dozwolonych i blokowanych IP, "blacklists", "ICMP" oraz "restricted ports".
Nie działają tylko tylko aktualizacje z ręki...dostaję komunikat, że ważność licencji wygasła...ale OA automatem i tak się aktualizuje. Nie działają również - skróty klawiszowe i kopie/przywracanie ustawień. Jak to działa - nie wiem, ale działa.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 05.04.2011

Ichito możesz potwierdzić czy ekran logowania do WIndows już nie wisi? Bo u mnie po aktualizacji wreszcie zaczął działać jak powinien.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 05.04.2011

Eugeniusz...wszystko OK u mnie przy starcie (czarny ekran z "robaczkiem"), przy logowaniu do systemu (hasło) oraz przy ładowaniu pulpitu. Zakładki skrótów klawiszowych i backupu ustawień zaczęły już działać...pewnie chodziło o restart programu. Natomiast nie działa klawiatura jak powinna...nie da rady wpisać "ł" i "ń"...żaden "myk" nie skutkujeWall


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 05.04.2011

Wyłącz skróty klawiszowe, ctrl+alt+l uruchamia tryb nauki Wink.


Dodano: wtorek, 5 kwietnia 2011, 19:03

Jak się wyłączy ekran logowania to nie ma problemu z zawieszaniem ekranu logowania.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 05.04.2011

Eugeniusz...trochę wcześniej trzeba byłoGrin


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 05.04.2011

Możesz włączyć tryb nauki i zrestartować komputer. Niech się tworzą.

Ewentualnie uruchom Kreator Analizy Bezpieczeństwa, bo tak przetłumaczyłem Safety Check Wizard.


Re: Online Armor Firewall - morphiusz - 05.04.2011

Bardzo ładnie się rozwijają.
Zaraz potestuje Smile.

Geniu, nie martw się o to tłumaczenie, bo widzę, że na dp Ci już nerwy puszczają i rzucasz błotem w niewinnych ludzi Smile.
Ten cwaniaczek pewnie w ogóle by się nie podjął. Typowy polaczek - narzekacz.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 05.04.2011

Zostało 364 z prawie 5 tysięcy wpisów. Na dniach koniec.


Re: Online Armor Firewall - morphiusz - 05.04.2011

Tak BTW Złożysz sobie jakiś stabilny zestaw w końcu na bazie OA chociażby?
Bo miałeś juz chyba wszystko.
Od returnila - comodo - kasperskiego Smile


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 05.04.2011

Nigdy. Na razie żongluję między OA Premium a Outpostem.
Raczej powiedziałbym tak "od Avasta po Zone Alarm".


Re: Online Armor Firewall - morphiusz - 05.04.2011

Ale z Ciebie rolling stone.
Poczekamy na stabilną OA, Outposta i 5.4 Comodo i może wtedy zrobię teścik HIPSów (podobny do tego poprzedniego na 3 próbkach).


Re: Online Armor Firewall - tachion - 05.04.2011

pss mi 7,5 beta wersja outposta przepuszczala malware przy oczywiscie blokowaniu danej probki i czary sie zaczely dziac w rejestrze zaczelo sie totalne dodawanie kluczy wpisow i powielanie wraz z dodaniem procesu na plus zdal OA 5 i comodo przy pierwszym RC OA nie przechodzilo z 2 testow penetracyjnych leaktests comodo teraz jest ok


Re: Online Armor Firewall - ichito - 06.04.2011

Eugeniusz napisał(a):Nigdy. Na razie żongluję między OA Premium a Outpostem.
Raczej powiedziałbym tak "od Avasta po Zone Alarm".

Mam dokładnie tak samo...jak już coś naprawdę wydaje się dobre, stabilne, bezpieczniejsze i skuteczne...to zaczyna się nudzić i przychodzi ochota na zmiany Smile


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 06.04.2011

Dobra, zamknąć temat, za parę godzin finalna wersja Wink
Polskie tłumaczenie albo wyjdzie z 5.0.1 z aktualizacjami albo z 5.1 Wink


Re: Online Armor Firewall - Andy - 06.04.2011

Eugeniusz napisał(a):Polskie tłumaczenie albo wyjdzie z 5.0.1 z aktualizacjami albo z 5.1 Wink
Czyżbyś już zakończył tłumaczenie OA, że jest szansa, że wejdzie ono w skład aktualizacji do wersji 5.0.1?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 06.04.2011

Jeszcze tylko troszeczkę zostało, ale to już zależy od deweloperów czy skompilują tłumaczenie. Dochodzi jeszcze testowanie tekstów, czy jest poprawna odmiana, czy nie nachodzą na siebie.

Tłumaczenie OA wygląda trochę inaczej, bo całe tłumaczenie wykonuję w systemie WWW, więc niektóre wyrażenia niefortunnie źle sformułowałem.


Re: Online Armor Firewall - zord - 06.04.2011

bo najlepiej tłumaczy się na żywcawtedy widać co jest nie tak przedwczoraj sobie przetłumaczyłem immuneta a wczoraj poprawiałem bo różne dziwności w programie były i zapewne jeszcze parę zostało Tongue