SafeGroup
Online Armor Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Online Armor Firewall (/thread-275.html)



Re: Online Armor Firewall - ichito - 18.04.2011

Myślę, że warto wspomnieć o bardzo przydatnej funkcji, która już występuje w wersji darmowej...to " RunSafer " czyli tryb bezpieczny uruchamiania aplikacji. W tryb możemy wejść z kilku poziomów;
- kiedy pojawi się alert o nowej aplikacji w opcjach alertu możemy zaznaczyć RS i nieznany OA program w tym trybie się uruchomi, ale jeśli jest to instalacja jakiegoś programu trzeba pamiętać, że może w ten sposób być błędna i niepełna
- z listy aplikacji możemy z menu p.p.m. również wybrać tryb bezpieczny, ale wygląda mi na to, że jest to tryb jednorazowy...tryb bezpieczny nie pozostaje regułą
- również z listy aplikacji możemy podświetlić ją i przyciskiem na dole ekranu uruchomić na stałe bezpieczne uruchamianie...wtedy wpis aplikacji zostaje na stałe podświetlony na niebiesko
- jest możliwość również uruchomienia aplikacji w trybie bezpiecznym ze skrótu programu...OA dodaje do menu kontekstowego p.p.m. polecenie "Open Safer/Open Normal"
Osobiście nie używałem pierwszego sposobu (okno alertu) oraz czwartego (ze skrótu), drugim sprawdzałem czy wybrana przeze mnie aplikacja uruchomi się w tym trybie bez problemów i czy będzie w nim normalnie działać, trzecim sposobem ustawiłem RS dla Firefoxa i IE, dla odtwarzaczy multimediów, poza tym Worda, Excela i Power Pointa oraz przeglądarek grafiki i PDF. Wszystko działa bez problemów, a widocznym znakiem trybu jest jaskrawo-zielona obwódka wokół okna aplikacji.
Na koniec - czym w ogóle jest tryb RunSafer...powszechna praktyką wśród użytkowników jest korzystanie z konta administratora, co automatem zezwala na niechciane lub niepożądane modyfikacje w systemie, z drugiej stron możemy również używać kont z ograniczonymi uprawnieniami (LUA), co z kolei nakłada restrykcje na wszystkie aplikacje i jak wiadomo w stosunku do wielu często używanych aplikacji bywa czasem mało komfortowe. RunSaferjest właśnie wyjściem z tej "patowej sytuacji" ponieważ daje możliwość uruchamiania wybranych aplikacji w trybie użytkownika z ograniczonymi uprawnieniami .
Tryb RS zalecany jest doprzeglądarek internetowych, odtwarzaczy multimedialnych, komunikatorów, programów pocztowych, programów biurowych (procesory tekstów, arkusze kalkulacyjne, tworzenie prezentacji), przeglądarek plików, menadżerów pobierania, itp oraz uruchamiania nieznanych aplikacji
Niezalecany jestdo modułów aktualizacji oraz innych programów zabezpieczających.
Opis tej funkcji na stronie OA

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - buri - 18.04.2011

Dziękuje za ładny opis Smile
Zastanawiałem się dokładnie co on robi (nie lubię czytać po angielsku), domyślałem się tylko. Teraz wiem jak z niego korzystać i już widzę jego zastosowanie. Muszę zobaczyć jak działa razem z SS to może być ciekawe posunięcie, ale pewnie przesada.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 18.04.2011

Buri...u siebie na tym laptoku, gdzie jest OA odinstalowałem SS - stwierdziłem, że 2 grzyby w barszcz to zbyt wiele...zdublowana ochrona tych samych właściwie obszarów systemu, zdarzało się w tym samym czasie nagromadzenie alertów obydwu programów na raz i jeszcze żeby po jednym komunikacie, to bym przebolał, ale wychodziło ich czasem kilka po sobie - raz z OA, a raz z SS i system lekko "durniał"...ja czasem też Smile
Jeśli chcesz używać obu...możesz spróbować, ale wg mnie na pewno nie możesz ustawić podobnych funkcji (RunSafer w OA i "Ograniczone aplikacje" w SS) w obydwu programach dla tych samych aplikacji...przypuszczam, że restrykcje nałożone przez 2 różne programy dla tej samej aplikacji mogą spowodować spory konflikt i brak działania tej aplikacji.
----------------------------------
edit:
zmieniłem tytuł wątku na "Online Armor 5.0 wersje RC i stabilne"...RC póki co mamy za sobą i od jakiegoś czasu mówimy tylko o wersji stabilnej, więc nowy tytuł jest chyba bardziej odpowiedni.


Re: Online Armor Firewall - buri - 18.04.2011

Działa mi aplikacja o dziwo Wink

Liczba alertów? Właśnie coś m i OA zgłupiał pogubił trochę ustawień (głównie o karty sieciowej) albo źle wykrył. Przejrzałem i ponadawałem wszystkim takie uprawnienia jakie im wystarczą. Ja wziąłem aby sam stworzył listę, nie mam zamiaru walczyć z sterownikami, modułami, popatrzyłem co dodał i wyrzuciłem co mi nie pasowało.

Obecnie mam gorszy problem ... bo coś złego dzieje się z kompem. Linuks muli (myślałem iż aktualizacja jakaś), ale Win podobnie oby tylko coś nie padło.


Re: Online Armor Firewall - william1955 - 21.04.2011

13 i 14 kwietnia poruszyłem temet blokowania reklamy w Avaście Free przy
pomocy firewalla.
OA w wersjach 3.1.0.26 i 3.5.0.50 blokują reklamę po prostym zablokowaniu
ruchu wyjściowego dla AvastUI.EXE na porcie 443.
Niestety, ostatnia wersia OA 5.0.0.1097 nie blokowała reklamy po ustawieniu
blokady j.w.
Wyjaśnienia Eugeniusza pozwoliły na rozwiązanie problemu; metoda nie jest
jednak zbyt "elegancka".
Tak więc pozostałem wiernym zwolennikiem OA 3.5.0.50.
Późniejsza dyskusja z Ichito w wątku dotyczącym Privatefirewall-a, a dotyczaca
blokowania dostępu IE (i FF) do netu doprowadziła do wniosku, że najnowszy
OA robi to bez problemu zaś mój ulubiony OA 3.5.0.50 nie.
Po zrobieniu kilku testów, winien jestem wyjaśnienie.
Otóż starsze wersje OA (w tym 3.5.0.50) również są w stanie blokować ruch
sieciowy IE i FF przy pomocy prostej blokady w zakładce "Firewall" (bez
cudowania z portami).
Po prostu było to moje gapiostwo - starsze OA mają domyślnie odznaczoną
opcję "Intercept loopback interface".
Należy ją po prostu zaznaczyć i wszystko jest w porządku t.j. można blokować
IE i FF.

Pozdrawiam
William


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 21.04.2011

Problem sprawia lokalne proxy antywirusowe, tj. OA nie wie jak ma postępować z ruchem przechodzącym przez osłonę Avasta.
O tej funkcji można poczytać na starym forum

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Ambient - 04.05.2011

OA Free ma konflikt z Sandboxie :/


Re: Online Armor Firewall - ichito - 04.05.2011

Ambient napisał(a):OA Free ma konflikt z Sandboxie :/

Tu jest coś podobnego...może się przyda

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 04.05.2011

Z Chrome też są problemy, za sprawą ich piaskownicy.
Prevx SafeOnline też ma problemy z OA (gdy przeglądarka jest uruchomiona w trybie RunSafer).


Re: Online Armor Firewall - ichito - 04.05.2011

Eugeniusz...o jakich problemach mówisz z Prevx SOL? Próbowałem tego zestawu (OA Free + PrSOL) ale nie zauważyłem żadnych konfliktów...wywaliłem w końcu Prevx-a, bo sam gdzieś chyba pisałeś a ja się wtedy doczytałem, że nie wspiera on do końca Firefoxa 4.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 04.05.2011

W trybie runsafer safeonline działa?


Re: Online Armor Firewall - ichito - 04.05.2011

Normalnie wszystko było,a Firefoxa mam w trybie RS...żadnych komunikatów o błędach, ikonka w trayu bez zmian, obwódka wokół przeglądarki mormalnie...czegoś konkretnego miałem oczekiwać, powinno coś się pokazać/zniknąć?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 04.05.2011

Różnie z tym SafeOnline bywa. Zdarza się że kopiuj/wklej nie działa, mi znikały systemowe ikonki, gdy mam włączony RunSafer nie działa mi adblock.


Re: Online Armor Firewall - tachion - 05.05.2011

mnie tam chrom tez dobrze chodzil w rs nie dostrzeglem problemow tak poza tym kiedy ma ogolnie sie pokazac wersja 5.1 cos wiadomo?


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 06.05.2011

Nie. Takich informacji się nie podaje do wiedzy tłumaczy/testerów.


Re: Online Armor Firewall - Piotrex44 - 02.06.2011

nic nie wiecie kiedy w końcu będzie polska wersja??
pierwszy raz instaluje OA lecz nie można zainstalować OA++ w wersji trial bo niby przy instalacji wybieram a wraz jest OA free


Re: Online Armor Firewall - nikita - 03.06.2011

Czy problem ze skanowaniem plików .Ink po uruchomieniu Safety Check Step-by-step Wizard (zaraz po instalacji) został jakoś jednoznacznie rozwiązany? Bo sporo o tym czytałem i ostatecznie nie znalazłem solucji, a ostatnio mnie to dopadło na stacjonarnym kompie. Wysypuje się najczęściej przy Exploring Start Menu, przykładowo przy plikach HWiNFO32 (HWiNFO32 Driver tool.Ink), iPlus manager.Ink lub innych Microsoftowych. System: 7 Pro x86.


Re: Online Armor Firewall - ichito - 03.06.2011

Chyba nie, ale nie jestem pewien. Miałem podobny problem jakiś miesiąc temu, kiedy instalowałem już stabilną "piątkę" na Win7 32-bit. OA Free zaciął się na jakimś pliku *.lnk z ustawień użytkownika i jak się okazało były to pozostałości po wyinstalowanej grze. Wywaliłem oczywiście skróty z Menu Start i to, co jeszcze na dysku zostało, przejechałem dla pewności czyścicielami (CCleaner, Vit Registry Fix i coś tam jeszcze) i poszło potem gładko. Wygląda więc na to, że OA szuka odniesień ze skrótów do plików i kiedy ich nie ma to lekko głupieje...a drugi - że w takim układzie dobrze jest wyczyścić komputer ze śmieci przed jego instalacją.


Re: Online Armor Firewall - Eugeniusz - 03.06.2011

Problem plików lnk został wykryty w jednym z ostatnich buildów i teraz powinno być lepiej.


Re: Online Armor Firewall - nikita - 03.06.2011

Hm... Komputer jest w czysty, ale mimo wszystko jest na nim masa niezbędnych mi programów, które trochę miejsca i czasu przy skanowaniu zajmują (choćby SAS, SQL Serwer i Visual Studio Enerprise). Odczepienie przyczepionych wcześniej do menu start skrótów programów też nie daje efektu... Ciekawi mnie dlaczego na laptopie takiego problemu nie miałem, a programy prawie te same. Oczywiście w obu przypadkach mam na myśli ostatni stabilny: 5.0.0.1097.